ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.11.2023м. ХарківСправа № 922/4241/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н. А.
за участю секретаря судового засідання Желтухіна А. М.
розглянувши в порядку загального позовного провадження матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 30861821, 04060, м. Київ, вул. Малакових Братів, 3, офіс 1)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТР РОГАНСЬКОГО ПРОМВУЗЛА» (код ЄДРПОУ 42509827, 61172, м. Харків, вул. Роганська, 155)
про стягнення 1 537 185,71 грн. за непоставлену теплову енергію, -
за участю представників учасників справи:
позивача - Кузнєцова В. С.,
відповідача - Рогожиної В. В., -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» (позивач по справі) звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТР РОГАНСЬКОГО ПРОМВУЗЛА» (відповідач по справі) про стягнення 1 537 185,71 грн. за непоставлену теплову енергію за договором купівлі-продажу (постачання) теплової енергії № 10-ТЕ/19.
В обґрунтування поданого позову посилається на те, що ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» та ТОВ «ТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТР РОГАНСЬКОГО ПРОМВУЗЛА» 24.12.2019 було укладено Договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №10-ТЕ/19, згідно якого ТОВ «ТЕЦРП» прийняло на себе зобов`язання постачати ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» теплову енергію у вигляді насиченої пари, а останнє прийняло на себе зобов`язання оплачувати одержану теплову енергію. ТОВ «ТЕЦРП» постачало теплову енергію згідно Договору до кінця лютого 2022. Відповідно до Акту звірки взаємних розрахунків від 31.08.2023 р. за період з 01.01.2022 р. по 31.08.2023 р. сума неповернутої ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» переплати за невикористану теплову енергію за Договором з боку ТОВ «ТЕЦРП» становить 1 537 185,71 грн. На вимогу ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» згадана сума не була своєчасно повернута ТОВ «ТЕЦРП», в зв`язку із чим позивач звернувся із даним позовом до відповідача.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 04.10.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 922/4241/23; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження; почато підготовче провадження і призначено підготовче засідання на 01.11.2023; встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву, у зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов; позивачу згідно статті 166 ГПК України встановлено строк 5 днів на подання до суду відповіді на відзив з дня його отримання; відповідачу згідно статті 167 ГПК України встановлено строк 5 днів на подання до суду заперечень на відповідь на відзив з дня його отримання; повідомлено учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвалу суду про відкриття провадження у справі від 04.10.2023 отримано: позивачем 13.10.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (аркуш справи 92); відповідачем 13.10.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (аркуш справи 91).
25.10.2023 (вх. № 29117/23) на адресу Господарського суду Харківської області надійшов відзив Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТР РОГАНСЬКОГО ПРОМВУЗЛА» на позовну заяву.
В обґрунтування відзиву позивач посилається на те, що відповідач визнає позовні вимоги позивача в повному обсязі, але з ряду об`єктивних причин не має можливості добровільно виконати свої зобов`язання через те, що виникла заборгованість за рахунок передоплати ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» на користь ТОВ «ТЕЦРП» в розмірі 1537185,71 грн. (один мільйон п`ятсот тридцять сім тисяч сто вісімдесят п`ять гривень 71 копійка), що засвідчується узгодженим та підписаним Актом звіряння взаємних розрахунків за договором № 10-ТЕ-19. Також зазначає, що станом на 01.08.2023 року борг населення перед підприємством становить 37 273 103,93 грн., в зв`язку із чим проти задоволення позовних вимог не заперечує.
В призначене 01.11.2023 року з`явився представник позивача, який позов підтримав з підстав, у ньому наведеному. Представник відповідача проти позову не заперечував та визнав його з мотивів, наведених у відзиві на позовну заяву.
Враховуючи приписи ч. 3 ст. 185 ГПК України відносно того, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем, приймаючи до уваги відзив відповідача та пояснення його представника щодо визнання позову, господарський суд в нарадчій кімнаті ухвалив судове рішення за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
Розглянувши матеріали справи та з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно дослідивши надані учасниками судового процесу докази, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Згідно зі ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
За приписами ст. 173 ГК України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом України, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, в тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, в тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Частиною 1 ст. 181 ГК України встановлено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.
Між ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» та ТОВ «ТЕЦРП» 24.12.2019 р. було укладено Договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №10-ТЕ/19, відповідно до умов якого за пунктом 1.1 Договору ТОВ «ТЕЦРП» взяло на себе зобов`язання постачати ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» теплову енергію у вигляді насиченої пари в потрібних йому обсягах, а ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» зобов`язалося сплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені Договором.
Відповідно до п. 6.2 Договору розрахунковим періодом є календарний місяць.
За умовами п. 6.3 Договору оплата за теплову енергію здійснюється щомісяця у безготівковій формі на умовах попередньої оплати до 25-го числа поточного місяця за наступний місяць поставки з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок розрахункового періоду у таких розмірах: 60% планових обсягів, які узгоджені Сторонами у Додатку 1 або скориговані письмово. Заключні розрахунки за спожиту теплову енергію проводяться не пізніше 20 (двадцятого) числа наступного за розрахунковим місяцем згідно узгодженого з постачальником звіту про фактичне споживання теплової енергії. Розрахунки здійснюються на підставі рахунків, які постачальник направляє споживачу.
Пунктом 6.8 Договору ТОВ «ТЕЦРП» до 5 (п`ятого) числа місяця, наступного за розрахунковим, надає споживачу (ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН») документи за розрахунковий період: акт виконаних робіт (2 екземпляри); рахунок-фактуру (1 екземпляр).
Згідно з пунктом 6.1 Договору було погоджено вартість теплової енергії. Вартість теплової енергії також затверджена Сторонами у Додатку 1 до Договору, який Сторони оновлювали щорічно, у т.ч. 11.12.2020 р. та 11.12.2021 р.
Відповідно до п. 6.5 Договору у разі зміни тарифів, встановлених уповноваженим органом, ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКЕЙН» за повідомленням ТОВ «ТЕЦРП» здійснює розрахунки за спожиту теплову енергію за новими тарифами з моменту їх введення. Зміна тарифів не є підставою для переукладення Договору.
Постановою Кабінету міністрів України №1209 від 10.11.2021 р. «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв`язку із зміною ціни природного газу» були внесені зміни до Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету міністрів України №1198 від 03.10.2007 р. Згаданими змінами обов`язки теплопостачальної організації було доповнено обов`язком змінювати розмір нарахувань за теплову енергію у зв`язку із щомісячною зміною ціни природного газу, що використовується для виробництва теплової енергії для потреб відповідної категорії споживачів (абз. п. 36 Правил користування тепловою енергією).
Крім того, в редакції згаданої постанови №1209 Кабінету міністрів України п. 47 Правил користування тепловою енергією був викладений у наступній редакції та визначено, що у разі щомісячної зміни для теплопостачальної організації згідно з умовами договору постачання природного газу ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що використовується для виробництва теплової енергії, теплопостачальна організація змінює розмір нарахувань за спожиту теплову енергію для відповідної категорії споживачів теплової енергії.
Пункт 48 Правил користування тепловою енергією містить формулу перерахунку вартості теплової енергії. У разі коли різниця у нарахуваннях має додатнє значення, отримана сума виставляється до оплати споживачеві у відповідному місяці перерахунку.
Таким чином оплата за спожиту теплову енергію за Договором здійснювалася наступним чином: 60% планових обсягів за наступний місяць до 25 числа поточного місяця (передоплата); заключний розрахунок за спожиту теплову енергію до 20 числа наступного за розрахунковим місяця; додаткова оплата різниці вартості теплової енергії, пов`язаної зі зміною ціни природного газу у місяці перерахунку.
Переплата (передплата) за теплову енергію, стягнення якої є предметом даної справи, сформувалася протягом січня лютого 2022 р. у зв`язку із тим, що умови оплати за Договором передбачали внесення щомісячної передплати у розмірі 60% планових обсягів наступного місяця до 25 числа поточного.
Згідно підписаних Сторонами актів виконання робіт (надання послуг) в період з 01.01.2022 по 28.02.2022 за Договором було поставлено теплову енергію на загальну суму - 40 088 870,05 грн. (з яких теплова енергія 20 351 472,25 грн.; різниця 19 737 397,80 грн.), що підтверджується відповідними актами.
За період з 01.01.2022 по 28.02.2022 ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» оплатило за поставлену енергію (включаючи різницю) ТОВ «ТЕЦРП» загалом 52 310 663,09 грн., включаючи ПДВ, що підтверджується наступними платіжними дорученнями/інструкціями
Станом на 31.08.2023 заборгованість було погашено та сума переплати ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» за Договором становить 1 537 185,71 грн., включаючи ПДВ.
Згадана сума переплати (авансової оплати) визнана відповідачем (ТОВ «ТЕЦРП») як заборгованість згідно Акту звірки взаємних розрахунків по тепловій енергії від 31.08.2023
ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» надіслало ТОВ «ТЕЦРП» претензію №46/09/23 від 14.09.2023 з вимогою повернення 1 537 185,71 грн. передоплати за непоставлену теплову енергію.
Претензія була отримана ТОВ «ТЕЦРП» 15.09.2023 нарочно, про що на копії претензії проставлена відмітка з підписом головного бухгалтером ТОВ «ТЕЦРП» Фісенко Ю.В.
Згідно претензії ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» вимагало від ТОВ «ТЕЦРП» повернути надлишково (за умовами передоплати) оплачені кошти у розмірі 1 537 185,71 грн. протягом 7 днів з моменту отримання Претензії, на підставі вимог ст. 530 ЦК України. Семиденний строк з моменту вручення претензії сплив 23.09.2023, станом на даний час заборгованість не погашена.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам справи, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.
За правовою природою укладений між сторонами Договір є договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу (договір енергопостачання).
Договір постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу (договір енергопостачання) належить до договорів купівлі-продажу (господарсько-торгівельної діяльності).
Згідно ст. 275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ч. 1 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно ч. 2 ст. 714 ЦК України до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 691 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.
В силу вимог ч. 1 ст. 692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ч. 7 ст. 276 ГК України оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.
Згідно п. 6.3 Договору оплата за теплову енергію здійснюється споживачем щомісяця у безготівковій формі на умовах попередньої оплати до 25-го числа поточного місяця за наступний місяць поставки з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок розрахункового періоду у таких розмірах: 60% планових обсягів, які узгоджені Сторонами у Додатку 1 або скориговані письмово. Заключні розрахунки за спожиту теплову енергію проводяться не пізніше 20 (двадцятого) числа наступного за розрахунковим місяцем згідно узгодженого з Постачальником звіту про фактичне споживання теплової енергії. Розрахунки здійснюються на підставі рахунків, які Постачальник направляє Споживачу.
Договір не містить умов про повернення внесеної Споживачем передоплати у разі, якщо Постачальник не поставив теплову енергію.
Згідно ч. 2 ст. 693 ЦК України якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.
Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
В силу вимог ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як визначено ч. 2 ст. 193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Ст. 610 ЦК України визначає, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Як свідчать матеріали справи, зокрема, Акт звірки від 31.08.2023 розмір заборгованості ТОВ «ТЕЦРП» перед ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» становить 1 537 185,71 грн. Претензія ТОВ «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» про оплату згаданого боргу (сума передоплати за Договором) протягом 7 днів в порядку ст. 530 ЦК України була отримана ТОВ «ТЕЦРП» 15.09.2023, проте станом на даний час передоплата не повернута.
Приймаючи до уваги, що предплата не повернута та відповідач визнав наявність відповідної заборгованості перед позивачем та проти позову не заперечує, суд дійшов висновку, що сума боргу у розмірі 1 537 185,71 грн. є обґрунтованою та підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Відповідно до частини першої статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно вимог ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Згідно зі ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Згідно зі ст.78 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Відповідно до ст. 79 ГПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Салов проти України» від 06.09.2005р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом. Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
З огляду на вищевикладене, беручи до уваги наведені положення законодавства, встановлені судом обставини, зміст доводів учасників процесу та наявних доказів, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи документальними доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судом враховується, що Європейський суд з прав людини у справі «Проніна проти України» у рішенні від 18.07.2006 та у справі «Трофимчук проти України» у рішенні від 28.10.2010 зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент сторін. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.
Пунктом 5 частини 1 статті 237 ГПК України передбачено, що при ухваленні рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати. Відповідно до ст. 129 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Згідно з п. 2 ч.1 ст.129 ГПК України у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат за наслідками розгляду справи, враховуючи вимоги статті 129 ГПК України, а також висновки суду про задоволення позову повністю, судові витрати, понесені позивачем у зв`язку з оплатою судового збору, підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. 55 Конституції України, керуючись статтями 1, 4, 12, 20, 46, 73, 74, 76-79, 86, 123, 129, 236-238 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТР РОГАНСЬКОГО ПРОМВУЗЛА» (код ЄДРПОУ 42509827, 61172, м. Харків, вул. Роганська, 155) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МАЛТЮРОП ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 30861821, 04060, м. Київ, вул. Малакових Братів, 3, офіс 1) 1 537 185,71 грн. передоплати за непоставлену теплову енергію, а також витрати зі сплати судового збору в розмірі 23 057,79 грн.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 13.11.2023.
СуддяН.А. Новікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114903652 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні