ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
09 листопада 2023 року Черкаси справа №925/1500/23
Суддя Господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь-АА» про визнання дійсним договору, визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1 звернувся в Господарський суд Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь-АА», в якому просив суд:
- визнати дійсним договір купівлі-продажу №52 від 21.11.2006 року, згідно якого ВАТ «Промінь» продало, а ОСОБА_1 купив у приватну власність - приміщення телятника 1972 року забудови інвентарний №366, приміщення кормокухні 1960 року забудови інвентарний №368 та башню Рожновського 1978 року забудови інвентарний №370, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 ;
- визнати за ОСОБА_1 право власності на приміщення телятника 1972 року забудови інвентарний №366, приміщення кормокухні 1960 року забудови інвентарний №368 та башню Рожновського 1978 року забудови інвентарний №370, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши матеріали позову, суддя приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Пункт 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, передбачає, що до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 1 січня 2023 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2684 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено зокрема вимогу про визнання за ним права власності на нерухоме майно, що складається з приміщення телятника 1972 року забудови інвентарний №366, приміщення кормокухні 1960 року забудови інвентарний №368 та башню Рожновського 1978 року забудови інвентарний №370, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим позивачем в порушення вимог п. 3 ч. 2 ст. 162 ГПК України не визначено ціну позову у відповідній вимозі та до матеріалів позовної заяви не додано доказів на підтвердження вартості нежитлових приміщень, на які позивач просить суд визнати право власності, вказана сума договору купівлі-продажу №52 від 21.11.2006 року - 61000 грн. не вказує на вартість нерухомого майна станом на 2023 рік.
Згідно з підпунктом 1, підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві вимоги - одну вимогу майнового характеру та одну вимогу немайнового характеру, отже судовий збір за немайнову вимогу становить 2684 грн., майнова вимога буде визначена від вартості майна.
Крім того, позовна заява ОСОБА_1 підписана адвокатом Ткаченко М.О. та направлена суду засобами поштового зв`язку.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Водночас, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у представника позивача - адвоката Ткаченка М.О. позовна заява не містить.
Згідно відомостей комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду представник позивача в порядку ч. 6 ст. 6 ГПК України не зареєстрував свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, у даному випадку, враховуючи, що позовна заява ОСОБА_1 була подана без додержання вимог ст.ст. 162, 164, Господарського процесуального кодексу України, тому її слід за правилами ч. 1 ст.174 цього ж Кодексу залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись п. 3 ч. 2 ст. 162, ст. 164, ч.1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь-АА» про визнання дійсним договору, визнання права власності за вх. № 18191/23 - без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до Господарського суду Черкаської області належних доказів на підтвердження вартості майна - приміщення телятника 1972 року забудови інвентарний №366, приміщення кормокухні 1960 року забудови інвентарний №368 та башню Рожновського 1978 року забудови інвентарний №370, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , на які позивач просить суд визнати право власності; доказів наявності у адвоката Ткаченка М.О. зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114903983 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо визнання права власності |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні