Ухвала
від 13.11.2023 по справі 527/2865/23
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 527/2865/23

провадження № 1-кс/527/705/23

УХВАЛА

іменем України

про надання тимчасового доступу до документів

13 листопада 2023 року слідчий суддя Глобинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023170510000502 від 05 вересня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

08 листопада 2023 року до Глобинського районного суду Полтавської області надійшло клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023170510000502 від 05 вересня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, в якому просив надати йому або групі слідчих у даному кримінальному проваджені тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці (з можливістю вилучення належним чином завірених копій),що перебуваєу володінніАТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ),юридична адреса: АДРЕСА_1 ,а саме:-належним чиномзавірених копійдокументів повідкриттю таобслуговуванню банківськогорахунку відкритомуу АТКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 ,за періодчасу з01.01.2023по 04.01.2023, операції здійснені по вказаному рахунку у зазначений період, як у паперовому так і в електронному вигляді, з обов`язковим зазначенням сум операцій списання з рахунку та/або зарахування на рахунок, призначення платежу, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб - прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичних осіб - повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код банку контрагента; - інформацію про використання електронної системи «Клієнт-Банк», договори, розрахункові відомості, довіреностей та платіжних доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів по рахунку НОМЕР_2 за період часу з 01.01.2023 по 04.01.2023, що містять підписи службових осіб, платіжних доручень, інформацію про особу, яка за допомогою електронного підпису підписувала платіжні доручення - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) за 01.01.2023 по 04.01.2023 документів, щодо встановлення та обслуговування системи «клієнт-банк»; - Інформацію чиїм електронним цифровим підписом, електронним ключем була створена, засвідчена (підписана) та подана кожна окремо електронна відомість через систему «Клієнт-Банку» за період часу з 01.01.2023 по 04.01.2023; клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення документів прохав розглянути без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим відділом ВП №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023170510000502 від 05.09.2023 за ч. 4 ст. 191 КК України за фактом того, що під час перевірки фінансової діяльності підприємства виявлено що головний бухгалтер ФГ « ОСОБА_6 » користуючись своїм службовим становищем привласнила кошти підприємства.

В ході досудового розслідування встановлено наступне:

01.02.2005 наказом №1 голови господарства ФГ « ОСОБА_7 » головним бухгалтером призначено ОСОБА_8 , яка зареєстрована у АДРЕСА_2 та фактично проживає у АДРЕСА_3 (кімната у гуртожитку).

Всі фінансово-бухгалтерські та кадрові питання підприємства були довірені вести як головному бухгалтеру ОСОБА_8 , у т .ч. здавати звіти до різних установ та організацій.

До функціональних обов`язків як головного бухгалтера ФГ « ОСОБА_7 » - ОСОБА_8 належало проведення всіх фінансових операцій, у неї також було право підпису, остання вела фінансову звітність підприємства та проводила відповідні платежі (нарахування та виплату плати за землю, розрахунки з пайовиками, з поставщиками, комунальні платежі).

Голова ФГ настільки довіряв ОСОБА_8 , що остання мала доступ до проведення фінансових операцій самостійно, оскільки всі ключі від доступу до рахунків банківських установи перебували у ОСОБА_8 , також у неї знаходились корпоративні картки: у « ІНФОРМАЦІЯ_1 » нею є карта-ключ, а у Креді Агріколь Банку просто корпоративна картка.

У « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ФГ « ОСОБА_9 » відкритий рахунок НОМЕР_2 , та для доступу до нього необхідний ключ (ЕЦП) ФГ « ОСОБА_9 » (для доступу в кабінет), та авторизація (підтвердження ) головою підприємства через телефонний дзвінок з банку або підтвердження в додатку ІНФОРМАЦІЯ_4 на його мобільний телефон НОМЕР_4 .Вказаний ключ (ЕЦП) записаний на флешці та знаходився лише в бухгалтера ОСОБА_8 . Крім того, у ОСОБА_8 як головного бухгалтера був ключ ЕЦП як бухгалтера підприємства.

Також господарством відкрито рахунок в ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_5 , та для входу до особистого кабінету у вказаній банківській установі необхідний електронний сертифікат, який також був виключно в ОСОБА_8 , та номер телефону на який приходить одноразовий код доступу. Номер телефону був прив`язаний до номера телефону ОСОБА_8 , а саме НОМЕР_6 .

У своїй роботі ОСОБА_8 використовувала ключі доступу до рахунків господарства самостійно. Якщо було необхідно сплатити якийсь рахунок підприємства, то ОСОБА_8 надавались реквізити й остання проводила розрахунки. Якщо необхідно було зайти в електронний кабінет ІНФОРМАЦІЯ_6 , то ОСОБА_8 заходила через ключ ЕЦП, після чого на номер телефону голови господарства ОСОБА_9 НОМЕР_4 , телефонував ІНФОРМАЦІЯ_3 та запитував чи підтверджує він вхід, й про вхід до кабінету ОСОБА_8 повідомляла ОСОБА_9 .

Точного часу не встановлено, в січні 2023 року до ОСОБА_9 зателефонували з ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою уточнення (підтвердження) входу до електронного кабінету, однак так як йому не телефонувала бухгалтер ОСОБА_8 з проханням підтвердити вхід то ОСОБА_9 не підтверджував, у результаті чого акаунт (електронний кабінет) ОСОБА_9 було заблоковано.

Після чого ОСОБА_9 зателефонував у банк з метою уточнення чому заблокували електронний кабінет. Працівник банку ( ОСОБА_10 , Хорольське відділення ІНФОРМАЦІЯ_6 ) повідомив, що електронний кабінет було заблоковано оскільки тричі була відмова підтвердження входу від ОСОБА_9 .

У зв`язку з тим, що в ОСОБА_8 була корпоративна картка ІНФОРМАЦІЯ_1 банк підприємства, остання зайшла до ІНФОРМАЦІЯ_4 бізнес або у відділення банку та прив`язала свій номер телефону. У подальшому ОСОБА_8 про дані свої операції нікого не повідомляла.

У березні 2023 року коли розпочалась посівна і потрібні були кошти для розрахунку з постачальниками добрив, палива та ін., з`ясувалось що кошти на рахунку господарства відсутні. На питання про зниклі кошти ОСОБА_8 ухилялась від відповіді та сказала що захворіла.

У зв`язку з вищезазначеним, на роботу у фермерське господарство 21.03.2023 прийняли ОСОБА_11 на посаду фінансового директора. Разом з нею голова ФГ Смага проаналізували рух коштів на рахунках господарства і виявили несанкціоноване переведення безготівкових коштів з рахунку в готівку.

Так, 28.12.2022 року залишок коштів на рахунках у ІНФОРМАЦІЯ_6 складав 361369, 29 грн. Залишок коштів був сформований за рахунок надходжень за реалізовану продукцію.

03.01.2023 о 12.53 год. відбулась транзакція в сумі 190000 грн. з розрахункового рахунку ІНФОРМАЦІЯ_6 ФГ Смага на розрахунковий рахунок Кредіагріколь ФГ « ОСОБА_9 » з призначенням платежу поповнення рахунку, а саме : «поповнення власних обігових коштів без ПДВ».

У цей же день 03.01.2023 року із р/р КредіАгріколь ФГ « ОСОБА_9 » перераховані кошти у суму 156050,00 грн. з призначенням платежу «на закупку товару без ПДВ». Згодом ці кошти були отримані готівкою через банкомат або касу банку.

Про зняття готівки головний бухгалтер ОСОБА_8 нічого не повідомляла.

26.04.2023 року ОСОБА_8 написала заяву про звільнення за власним бажанням та її було звільнено наказом №260423-1. Однак документи господарства, які знаходились у неї, ОСОБА_8 не повернула до цього часу. Останній мною особисто та моїм батьком як головою ФГ неодноразово наголошувалось про повернення документів підприємства під акт прийому-передачі, однак ОСОБА_8 повідомляла що даних документів у неї немає, оскільки раз у три роки голова ФГ їх забирав.

В інший спосіб отримати документи, які містяться в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » неможливо, оскільки саме банківські установи є першочерговим джерелом даних щодо операції з коштами на банківських рахунках, а також даних про рух коштів між ними, тощо. Крім того, згідно зі ст. 162 КПК України, документи, які містяться в банківських справах АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » містять охоронювану законом комерційну та банківську таємницю.

На підставі викладеного та враховуючи, що зазначена інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин, значимих для кримінального провадження, а відомості, що містяться в зазначених документах, можуть бути використані, як доказ, а також враховуючи, що іншим шляхом отримати зазначені відомості не має можливості.

У судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи проводити за його відсутності, клопотання підтримував.

Представник особи, у володінні якої перебуває майно в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України у судове засідання для розгляду клопотання не викликався.

Відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідност. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч.5, 6ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Клопотання оформлено відповідно до вимог ч.2ст. 160 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що інформація яка перебуває у володінні Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості із нього можуть бути використані як докази кримінальному провадженні.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.159-164,166 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023170510000502 від 05 вересня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати слідчому СВ ВП №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчому СВ ВП №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці (з можливістю вилучення належним чином завірених копій), що перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме:

-Належним чиномзавірених копійдокументів повідкриттю таобслуговуванню банківськогорахунку відкритомуу АТКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 ,за періодчасу з01.01.2023по 04.01.2023, операції здійснені по вказаному рахунку у зазначений період, як у паперовому так і в електронному вигляді, з обов`язковим зазначенням сум операцій списання з рахунку та/або зарахування на рахунок, призначення платежу, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб - прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичних осіб - повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код банку контрагента;

- інформацію про використання електронної системи «Клієнт-Банк», договори, розрахункові відомості, довіреностей та платіжних доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів по рахунку НОМЕР_2 за період часу з 01.01.2023 по 04.01.2023, що містять підписи службових осіб, платіжних доручень, інформацію про особу, яка за допомогою електронного підпису підписувала платіжні доручення - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) за 01.01.2023 по 04.01.2023документів, щодо встановлення та обслуговування системи «клієнт-банк»;

- Інформацію чиїм електронним цифровим підписом, електронним ключем була створена, засвідчена (підписана) та подана кожна окремо електронна відомість через систему «Клієнт-Банку» за період часу з 01.01.2023 по 04.01.2023.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення13.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114912225
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —527/2865/23

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні