печерський районний суд міста києва
Справа № 757/51073/23-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_4 про проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В :
09 листопада 2023 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_4 , за погодженням із прокурором відділу Офісу Генерального прокурора про проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, яке використовується громадською організацією «Медіаоборона» і на праві власності належить колективному підприємству «Васильківська шкіряна фабрика».
В обґрунтування слідчий вказує на те, що слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування кримінальному провадженні № 42023000000001754 від 27.10.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено факти діяльності громадської організації, службові особи якої під виглядом здійснення волонтерської діяльності, за попередньою змовою та за сприяння із народним депутатом України, організували незаконне переправлення осіб через державний кордон України, які підпадають під загальну мобілізацію у період дії воєнного стану.
Так, у відповідності до розробленого народним депутатом України злочинного плану, для вчиненя протиправної діяльності була спеціально створена Громадська організація, яка на підставі договорів, до яких внесено завідомо недостовірні відомості, реєструють своїх клієнтів (осіб які мають намір незаконно перетнути державний кордон) як представників місцевої благодійної організації.
У подальшому, після укладення відповідних договорів, керівники громадських організацій звертаються з ініціативними листами до районних та обласних військових адміністрацій з обґрунтуванням необхідності перетину чоловіками, які підпадають під загальну мобілізацію у період дії воєнного стану, державного кордону України під виглядом волонтерів для подальшого здійснення перевезення вантажів гуманітарної допомоги автомобільним транспортним засобом.
В свою чергу обласні військові адміністрації, на підставі звернень громадських організацій, не будучи обізнаними про дійсність їх намірів, з метою забезпечення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, приймають рішення про надання дозволу на виїзд за межі України таким водіям, що відповідно до п. 28 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, є підставою для перетину державного кордону України.
Так, 17.07.2023 на МАПП «Старокозаче» виявлено факт незаконного перетину кордону громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на автомобілі «Опель Корса», реєстраційний номер НОМЕР_1 , виїхав з території України до Республіки Молдова.
В якості підстав для перетину державного кордону, вказаною особою, були надані документи які внесені в систему «Шлях», а саме: витяг з розпорядження Київської адміністрації № 636 від 11.07.2023 про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами.
Відповідно до п.1.7 ОСОБА_5 дозволено виїзд за кордон на замовлення Вишгородської районної військової адміністрації.
З клопотанням про виїзд до Вишгородської РВА звернулася Громадська організація «МЕДІАОБОРОНА» (АДРЕСА_1, пошта ІНФОРМАЦІЯ_2 , тел. НОМЕР_2 , директором якої значився ОСОБА_6 ), яка займається волонтерською діяльністю.
Організація виготовлення документів необхідних для виїзду за кордон ОСОБА_5 було забезпечено народним депутатом України ОСОБА_7 .
Ураховуючи викладене, у зв`язку з невідкладним випадком, пов`язаним з врятуванням майна, у період з 12 год 22 хв до 13 год 30 хв 01.11.2023 старшим слідчим в ОВС Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_8 проведено обшук у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яке використовується громадською організацією «Медіаоборона». За результатами проведення обшуку речі та документи не вилучалися.
У той же час під час проведення обшуку у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яке використовується громадською організацією «Медіаоборона» встановлено, що зазначене приміщення орендується у колективного підприємства «Васильківська шкіряна фабрика» народним депутатом України ОСОБА_9 .
Згідно з інформаційною довідкою № 352576338 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно право власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема на майно площею 236.3 кв. м, належить на праві власності колективному підприємству «Васильківська шкіряна фабрика» (ЄДРПОУ 00307879).
В судовому засіданні слідчий клопотання з викладених у ньому підстав підтримав та просив задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування заявленого клопотання про обшук, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінальних правопорушень, орган досудового розслідування обґрунтовано вважає, що відшукувані речі та документи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні приміщенні.
Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 року, (Buck v. Germany), заява № 41604/98, ECHR 2005-IV) встановлено, що держави можуть за необхідності вдаватися до проведення обшуку з метою отримання доказів на підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому, суду необхідно оцінювати, чи підстави, наведені на обґрунтування проведення обшуку житла та виїмки з нього, є належними та достатніми і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції», пункти 55-57; рішення від 25 лютого 1993 р. «Крем`є проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40 тощо).
Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене та наведені норми КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність задоволення вказаного клопотання про обшук, враховуючи, що такий обшук має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 107, 108, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_4 про проведення обшуку - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_8 на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, яке використовується громадською організацією «Медіаоборона» і на праві власності належить колективному підприємству «Васильківська шкіряна фабрика», для відшукання та вилучення речей, предметів, документів, що зберегли на собі сліди злочину або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а також майна та цінностей, здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушень, а саме:
- комп`ютерної техніки;
- мобільних телефонів;
- чорнових записів;
- грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, інших грошових коштів, що мають незаконне походження;
- документів, матеріалів, які містять на собі сліди злочину;
- інших речей і документів, які мають значення для встановлення істини у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 114914395 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бусик О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні