Справа № 643/11626/23
Провадження № 2/643/4770/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2023
08 листопада 2023 року місто Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Сугачова О.О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання майна спільною сумісною власністю, визнання права власності на частину майна з виключенням частини майна зі спадкової маси,
в с т а н о в и в:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання майна спільною сумісною власністю, визнання права власності на частину майна з виключенням частини майна зі спадкової маси.
Дослідивши отримані матеріали, судом встановлені недоліки позовної заяви, які унеможливлюють відкриття провадження у справі та обумовлюють необхідність залишення позовної заяви без руху.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд повинен перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту прав, а також дотримання правил підсудності та виконання вимог встановлених для форми, змісту позовної заяви.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви, прохальна її частина має одночасно три вимоги немайнового характеру (п.1, п.2, п.4 прохальної частини) та вимогу майнового характеру (п.3 прохальної частини).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1073,60 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, позивачкою, при зверненні до суду з позовною заявою не враховано положення ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» та не сплачено судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру та кожну вимогу майнового характеру.
Так, позивачкою додано до позовної заяви оригінал квитанції № 11 від 01.11.2023 про сплату судового збору на суму 4292,00 грн.
Зазначена сума сплаченого судового збору вочевидь є заниженою та не відповідає ставкам судового збору, які визначені Законом України «Про судовий збір».
Більш того, позовна заява має свою структуру та складається із вступної, описової, мотивувальної та прохальної частин.
Вступна частина (у правому верхньому куті зазначаються найменування суду, до якого подається заява; прізвище, ім`я, по батькові чи найменуванняюридичної особипозивача і відповідача, третіх осіб, представників, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв`язку, паспортні дані та ідентифікаційні коди за наявності та код ЄДРПО якщо відповідачюридична особа; ціна позову.
Описова частина здійснюється виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначаються докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Мотивувальна частина наводяться обґрунтування своєї правової позиції, вимог до відповідача, посилається на конкретні фактичні обставини справи та юридичні факти, які підтверджують його вимоги. При написанні даної частини позовної заяви слід посилатись на норми матеріального та процесуального права, рекомендаціїВСУ,ЄСПЛ.
Прохальна частина лаконічно та правильно юридично сформульовані безпосередньо позовні вимоги.
Так, як видно з п. 3 прохальної частини позовної заяви позивачка просить «визнати за ОСОБА_1 право власності на частину квартири за адресою: АДРЕСА_1 ; на частину погріба № 258 площею 5 кв.м, розташованого в підвальному приміщенні триповерхового корпусу автогаражного кооперативу «ПОРШЕНЬ»; на частину гаража № НОМЕР_1 площею 18 кв.м, розташованого на першому поверсі триповерхового корпусу автогаражного кооперативу «ПОРШЕНЬ», що за адресою: АДРЕСА_2 ; на частину автомобіля марки WOLKSWAGEN PASSAT, як на частку у спільній сумісній власності.
Зазначена вимога позовної заяви має одночасно чотири самостійних вимоги майнового характеру, однак викладені вони позивачкою в одну вимогу, що є неправильно юридично сформульовано.
Крім того, суд звертає увагу суду позивачки на те, що нею помилково вказано в прохальній частині позовної заяви назву автомобіля як «WOLKSWAGEN PASSAT», хоча з доданих до позовної заяви документів видно, що марка автомобіля має назву «VOLKSWAGEN PASSAT».
Згідно зі ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Відтак, суд залишає позовну заяву без руху та надає позивачеві час на усунення недоліків зазначених в цій ухвалі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177,185 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання майна спільною сумісною власністю, визнання права власності на частину майна з виключенням частини майна зі спадкової маси - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позову впродовж десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно дост. 185 Цивільного процесуального кодексу Українипозовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сугачова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2023 |
Оприлюднено | 17.11.2023 |
Номер документу | 114924297 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сугачова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні