Ухвала
від 16.11.2023 по справі 279/2066/22
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження №1-кс/279/1793/23

Справа № 279/2066/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2023 року

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021062350000050 за ст.240-1 ч.2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

До Коростенської окружної прокуратури надійшли матеріали перевірки відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо незаконного видобутку напівдорогоцінного каміння бурштину протягом 2021 року, з яких вбачається, що група невстановлених осіб, маючи умисел на незаконне видобування бурштину, на території земельних ділянок Коростенського району Житомирської області, незаконно, без відповідних документів, здйснює видобуток бурштину у значних розмірах.

Відомості про дане кримінальне правопорушення, Коростенською окружною прокуратурою внесені 09.08.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42021062350000050 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240-1 КК України.

10.08.2021 Коростенською окружною прокуратурою підслідність у кримінальному провадженні №42021062350000050 визначено за СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі проведеного аукціону (протокол електронного аукціону №UA-PS-2021- 01-06-000013-3) та договору купівлі-продажу спеціального дозволу №3/3-21 від 15.03.2021 року отримала спеціальний дозвіл на користування надрами ІНФОРМАЦІЯ_3 №5201 від 28.04.2021 року з метою геологічного вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно- промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промислова розробка) на ділянці «Древлянська-3» Коростенського району Житомирської області.

Відповідно до вимог Положення про порядок організації та виконання дослідно - промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, затвердженого наказом мін довкілля № 34/м від 03.03.2003 під час проведення дослідно-промислової розробки родовища обсяг мінеральної сировини, що передбачається до вилучення не повинен перевищувати 5% запасів, від попередньо оцінених Державним балансом запасів корисних копалин на дату затвердження проекту ДПР родовища або копалин покладу.

Всупереч вказаним вимогам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » із залученням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (підрядна компанія ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») фактично розпочало промислову розробку суцільним способом родовища бурштину ділянки «Древлянська-3» для протиправного вилучення та привласнення понаднормових обсягів напівдорогоцінного каміння - бурштину, який в подальшому реалізовувався через кордон України.

В свою чергу, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відповідає за здійснення земляних робіт в родовищах корисних копалин із використанням наявних

в товаристві дозвільних документів на експлуатацію машин та механізмів підвищеної небезпеки та за проведення гірничо-видобувних робіт.

Відповідно до особливих умов спеціального дозволу на користування надрами № 5201 від 28.04.2021 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зобов`язано провести процедуру оцінки впливу на довкілля відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

З метою всебічного, повного і неупередженого встановлення обставин кримінального правопорушення, тримання відомостей, які можуть бути використані для доведення тих чи інших обставин що підлягають встановленню під час досудового розслідування, а також надання діям винних осіб належної правої оцінки та прийняття законного процесуального рішення у передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, встановлення інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність щодо отримання доступу до речей і документів, а саме інформації яка перебуває ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

У відповідності до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх.

За правилами ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

У відповідності до ст. 162 КПК України особисте листування та персональні дані особи, тимчасовий доступ до яких необхідно отримати, становлять собою охоронювану законом таємницю, отже, отримання вказаних документів на законних підставах не інакше як через ухвалу слідчого судді, є неможливим.

Таким чином, з врахуванням того, що за результатами вказаної слідчої дії можуть бути отримані докази, які самостійно та в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для обставин кримінального правопорушення і встановлення осіб, які його вчинили, а відомості про зазначені документи неможливо отримати в інший спосіб, окрім як надання доступу до вказаних документів, слідчий суддя вважає необхідним клопотання задовольнити.

Відтак, враховуючи, що в інший спосіб на даний час неможливо отримати запитувані відомості, як без надання тимчасового доступу, а тому клопотання є обґрунтованим і його слід задовольнити.

Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів , розглянуто без виклику осібу володінні яких вони знаходяться.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159- 166 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Надати групі слідчих слідчого відділення Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні No420210623 50000050 за ознаками за кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240-1 Кримінального кодексу України - тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації, яка знаходиться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ- НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме документів які містять інформацію щодо здійснення фінансової господарської діяльності, сплати податків, фінансової звітності, кількість працівників які рахуються на вказаному підприємстві, а також наявних банківських рахунків, з можливістю вилучення завірених відповідним чином копій зазначених документів.

Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Коростенського

міськрайонного суду

Житомирської області ОСОБА_6

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114947352
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —279/2066/22

Ухвала від 28.11.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 03.08.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 06.06.2022

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні