Справа № 953/6716/23
н/п 2-о/953/148/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" листопада 2023 р. Суддя Київського районного суду м. ХарковаШаренко С.Л. розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
03.08.2023 р. до суду надійшла цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.
Ухвалою Київського районного суду міста Харкова від 09.08.2023 р. позовна заява була залишена без руху, оскільки не відповідала вимогам 175, 177ЦПК України.
Згідно до положень ч. 1 та ч. 3ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Відповідно до матеріалів позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 копію ухвали про залишення позовної заяви не отримав, конверт з поштовим відправленням повернувся до суду.
Станом на 16.11.2023, заявником недоліки позовної заяви усунуті не були, заяви щодо продовження процесуального строку для усунення недоліків до суду не надходило.
Крім того, Європейський суд з прав людини дотримується позиції, що проявляти ініціативу щодо своєчасного розгляду справи повинен саме позивач.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки
Суддя, вважає, що оскільки заявник у наданий строк для усунення недоліків, не виконав вимоги ухвали, тому вважає заяву неподаною і повертає її заявнику.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.175,177,185,260,354 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення визнати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: Шаренко С.Л.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 17.11.2023 |
Номер документу | 114951829 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Шаренко С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні