Ухвала
від 16.11.2023 по справі 344/21575/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/21575/23

Провадження № 1-кс/344/8335/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2023 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з начальником відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 12023091200000102,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий, за погодженням із прокурором звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023091200000102 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-1, ч. 4 ст. 246 КК України.

Встановлено, що до протиправного переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю лісо- та пиломатеріалів, оформлених на підставі документів про походження деревини з ознаками підроблення причетні ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 .

Зокрема, ОСОБА_5 придбаває пиломатеріали, виготовлені з деревини незаконного походження та здійснює їх експорт від імені ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 на підставі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, які він отримує на підставі документів про походження деревини з ознаками підроблення.

Так, ОСОБА_5 07.11.2023 отримав від імені ФОП ОСОБА_6 сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів серії ІФ № 105136 на підставі ТТН-ліс, виданих ДП «Путильське лісове господарство» протягом 2022 року, що, зважаючи на дату реалізації деревини лісгоспом, може свідчити про фіктивність операцій з реалізації деревини та про використання підроблених документів під час експорту деревини незаконного походження.

Крім того, встановлено, що для оформлення вказаного сертифікату ОСОБА_5 використав товарно-транспортні накладні, видані ДП «Путильське лісове господарство» на адресу МВКП «Путильський рембудсервіс» (ЄДРПОУ 05434890, юр. адреса: АДРЕСА_1, керівник - ОСОБА_8 ).

Разом з тим, за юридичною адресою МВКП «Путильський рембудсервіс», а саме АДРЕСА_1, можуть зберігатися договори, товарно-транспортні накладні на перевезення лісопродукції (ТТН-ліс) з ознаками підроблення, видаткові накладні (в т.ч. з ознаками підроблення), перехідні накладні, чорнові записи та інші документи, що підтверджують здійснення протиправної діяльності.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником приміщення за адресою АДРЕСА_1 є ТОВ «Фіто-Фабрика» (код ЄДРПОУ 25081888).

Таким чином, матеріали провадження дають органу досудового розслідування достатні підстави вважати, що на території деревообробного цеху та інших будівель і споруд, розташованихза адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитися речі (необлікована деревина: пиломатеріали та лісоматеріали) документи щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 та МВКП «Путильський рембудсервіс», фінансово-господарські документи, договори, додатки до них, додаткові угоди до договорів, документи бухгалтерського обліку, податкової звітності, угоди, контракти, специфікації, сертифікати, розрахунки, рахунки, платіжні та інші доручення, чеки, ордери, акти виконаних/наданих робіт/послуг, акти приймання-передачі, видаткові, товарно-транспортні, податкові та інші накладні, довіреності, листи, повідомлення, скарги, статути, печатки, які належать іншим фізичним та юридичним особам, їх відтиски, комп`ютерна техніка, магнітні та інші носії інформації, відеореєстратори, записники, блокноти, чорнові записи, мобільні телефони та інші засоби зв`язку, сім-картки, банківські квитанції, платіжні та банківські картки, кошти отримані від злочинної діяльності, в яких міститься інформація щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій між вказаними підприємцямита суб`єктами господарювання від імені яких оформлюються товарно-супровідні та фінансово-господарські документи на незаконно отримані лісо та пиломатеріали.

Слідчим зазначається, що з метою встановлення усіх обставин вчинення вищевказаного кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні, необхідно призначити і провести почеркознавчі, трасологічні, експертизи матеріалів, судово-економічні експертизи, у зв`язку з чим існує необхідність у вилученні лісо та пиломатеріалів незаконного походження та оригіналів документів.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

З матеріалів клопотання вбачається достатньо підстав вважати, що в приміщеннях розташованих за адресою: АДРЕСА_1 (право власності: ТОВ «Фіто-Фабрика» (код ЄДРПОУ 25081888), які використовує МВКП «Путильський рембудсервіс», може зберігатись деревина: лісоматеріали та пиломатеріали, електронні та паперові документи, щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 та МВКП «Путильський рембудсервіс», фінансово-господарські документи, договори, додатки до них, додаткові угоди до договорів, документи бухгалтерського обліку, податкової звітності, угоди, контракти, специфікації, сертифікати, розрахунки, рахунки, платіжні та інші доручення, чеки, ордери, акти виконаних/наданих робіт/послуг, акти приймання-передачі, видаткові, товарно-транспортні, податкові та інші накладні, довіреності, листи, повідомлення, печатки, які належать іншим фізичним та юридичним особам, їх відтиски, комп`ютерна техніка, магнітні та інші носії інформації, відеореєстратори, записники, блокноти, чорнові записи, мобільні телефони та інші засоби зв`язку, сім-картки, банківські квитанції, в яких міститься інформація щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій між вказаними підприємцями та суб`єктами господарювання від імені яких оформлюються товарно-супровідні та фінансово-господарські документи на незаконно отримані лісо та пиломатеріали.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником приміщення за адресою АДРЕСА_1 є ТОВ «Фіто-Фабрика» (код ЄДРПОУ 25081888).

Метою проведення обшуку слідчий зазначив відшукання та вилучення вищезазначених речей.

В той же час стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття вказаного вище кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи, та неможливість отримати інформацію в інший спосіб.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку приміщень розташованих за адресою: АДРЕСА_1 (право власності: ТОВ «Фіто-Фабрика» (код ЄДРПОУ 25081888), які використовує МВКП «Путильський рембудсервіс», з метою виявлення деревини: лісоматеріалів та пиломатеріалів, електронних та паперових документів, щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 та МВКП «Путильський рембудсервіс», фінансово-господарські документи, договори, додатки до них, додаткові угоди до договорів, документи бухгалтерського обліку, податкової звітності, угоди, контракти, специфікації, сертифікати, розрахунки, рахунки, платіжні та інші доручення, чеки, ордери, акти виконаних/наданих робіт/послуг, акти приймання-передачі, видаткові, товарно-транспортні, податкові та інші накладні, довіреності, листи, повідомлення, печатки, які належать іншим фізичним та юридичним особам, їх відтиски, комп`ютерна техніка, магнітні та інші носії інформації, відеореєстратори, записники, блокноти, чорнові записи, мобільні телефони та інші засоби зв`язку, сім-картки, банківські квитанції, в яких міститься інформація щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій між вказаними підприємцями та суб`єктами господарювання від імені яких оформлюються товарно-супровідні та фінансово-господарські документи на незаконно отримані лісо та пиломатеріали.

Ухвала діє до 15 грудня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу114956522
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —344/21575/23

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні