Справа №760/24508/23
1-кс/760/10142/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 жовтня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сквирського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про арешт майна в кримінальному провадженні № 42022110000000475 від 30 листопада 2022 року за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 28, частиною першою статті 111-2 КК України, а також за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 110-2, частиною другою статті 111 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 звернувся до Солом`янського районного суду міста Києва з указаним клопотанням.
В обґрунтування заявленого клопотання зазначив, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022110000000475, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2022, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 366 КК України.
Як вказує слідчий у клопотанні, починаючи з 24.02.2022 ОСОБА_5 , будучи громадянином України та фактичним власником російських підприємств, перебуваючи у невстановленому місці, вирішив за допомогою офшорних Кіпрських компаній перереєструвати свої російські підприємства на підставних осіб на території рф, з метою продовження ведення бізнесу та отримання прибутку на території держави-агресора.
При цьому, при перереєстрації активів на підставних осіб та маскуванні ведення господарської діяльності на території рф ОСОБА_5 усвідомлював, що ведення такої господарської діяльності можливе лише у взаємодії з державою агресором, шляхом сплати податків, реалізації товарів на її території та надання іншої допомоги.
У зв`язку з наведеним, у вказаний період у нього виник умисел на допомогу державі агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів та активів представникам держави-агресора.
У подальшому, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про настання негативних наслідків через ведення бізнесу на території держави-агресора, діючи умисно, вступивши у попередню змову з підпорядкованими працівниками підприємств ОСОБА_6 (фінансовий директор холдингу), ОСОБА_7 (юрист холдингу) та ОСОБА_8 (комерційний директор холдингу), у невстановлений час та невстановлений спосіб здійснив перереєстрацію російських компаній на довірену особу громадянина рф ОСОБА_9 , та продовжив ведення господарської діяльності у взаємодії з державою агресором.
Далі, ОСОБА_5 спільно із своїми довіреними особами ОСОБА_6 (фінансовий директор холдингу), ОСОБА_7 (юрист холдингу) та ОСОБА_8 (комерційний директор холдингу), маючи умисел на допомогу державі агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора, у період починаючи з 14 квітня 2022 організував роботу російських підприємств через довірену особу ОСОБА_9 , по виготовленню заводом ООО «РОДНИК И К» горілчаної продукції, після чого за 2022 рік сплатили до бюджету рф податки на загальну суму понад 1 541 000 000 рублів, чим передали матеріальні ресурси та активи країні агресору, достеменно розуміючи, що з цих податків формується військовий бюджет країни агресора, який використовується у збройній агресії проти України.Крім того, з матеріалів досудового розслідування вбачається, що на території України зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ СПІРІТС ГРУП». Основний напрямок діяльності вказаного підприємства є виробництво та реалізація лікеро-горілчаної продукції на території України.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та індивідуальних підприємців Міністерства юстиції України ТОВ «ГЛОБАЛ СПІРІТС ГРУП» зареєстровано 04.01.2019 за адресою: місто Київ, вулиця Польова, 24 кіпрською компанією ГЛОБАЛ СПІРІТС АМГ ЄВРОПА ЛТД.
Разом з тим, Кіпрська AMG-77 Investment Ltd володіє також іншими кіпрськими компаніями Oxford AMG-77 Ltd та MSD Marketing System Distribution Ltd під контролем яких знаходились компанії, що ліцензували випуск горілчаних виробів на території рф, а саме ООО Родник и К є частиною Global Spirits russia (у 2022 змінила назву на Традиції успіху), володіє ТМ Шустовъ і Мороша; ООО Торговый дом Мегаполис дистриб`юторська компанія, є частиною Global Spirits russia/Традиції успіху; ООО Русский Север юридична особа заводу у Вологді, до квітня 2022 власники Oxford AMG-77 Ltd????(99%) та Торговельний Дім Мегаполіс (1%); АО Феодосийский завод коньяков и вин входить до активів Global Spirits у рф.
Усі ці компанії відповідали за виробництво та дистрибуцію алкогольних напоїв Global Spirits у рф після 2014 року.
01.12.2016 холдинг «Global Spirits AMG-77» (Кіпр) вийшов зі складу акціонерів компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) и 100% акціонером компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) стала компанія «MSD Marketing System Distribution Limited». Дана інформация підтверджується із Cyprus Registrar of Companies. Таким чином, з 01.12.2016 ООО «РОДНИК И К» (рф) не входить в склад холдинга Global Spirits, а знаходиться у власності компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр), якою володіє компанія «MSD Marketing System Distribution Limited», кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Крім цього, до 2016 року холдинг «Global Spirits AMG-77» (Кіпр) володів 100% статутного капіталу компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр), яка в свою чергу володіла 99% статутного капіталу ООО «Русский Север» (рф). 01.12.2016 холдинг «Global Spirits AMG-77» (Кіпр) вийшов із складу акціонерів компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) і 100% акціонером компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) стала компанія «MSD Marketing System Distribution Limited». Дана інформація підтверджується із Cyprus Registrar of Companies. Таким чином, з 01.12.2016 ООО «Русский Север» (рф) не входить в склад холдинга Global Spirits, а знаходиться у власності компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр), якою володіє компанія «MSD Marketing System Distribution Limited», кінцевим бенефіціаром якої є гр. України та Держави Ізраїль ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Тобто, кінцевим бенефіціаром ООО «Русский Север» є ОСОБА_10 .
Аналогічна структура власності була і в ООО «Стандарт качества», в якої до 13.04.2022 кінцевим бенефіціаром був ОСОБА_10 .
Слідчий у клопотанні вказує, що ОСОБА_5 підозрюється у пособництві державі-агресору за попередньою змовою групою осіб, тобто у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
12.06.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Повідомлення про підозру у відповідності до ст. 135 КПК України направлено ОСОБА_5 на адресу за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи ТОВ «Глобал Дистриб`юшин компані» та надіслано у форматі PDF з роз`ясненням на особисті електронні пошти, якими користується ОСОБА_5 , а саме: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також надіслано у форматі PDF з роз`ясненням на особистий номер телефону, яким користується ОСОБА_5 за ідентифікуючою ознакою НОМЕР_1 в месенджерах «Телеграм» та «WhatsApp» та на особистий номер телефону, яким користується ОСОБА_5 за ідентифікуючою ознакою НОМЕР_2 в месенджері «Viber».
12.06.2023 у рамках вказаного кримінального провадження ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Як вказує слідчий у клопотанні, відповідно до санкції ч. 1 ст. 111-2 КПК України передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до дванадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Також, 12.06.2023 у рамках вказаного кримінального провадження, з метою врятування майна, що має силу речового доказу, яке вищевказані особи мають намір знищити аби уникнути кримінальної відповідальності, а також переслідування осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, проведено обшук за місцем знаходження ТОВ «Глобал спірітс груп», за адресою: м. Київ, вул. Польова, 24, під час якого виявлено та вилучено комп`ютерну техніку, чорнові записи та документи на яких міститься інформація, яка може стати доказом у вказаному кримінальному провадженні.
В ході огляду вказаних документів виявлено інформацію щодо компанії GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD (реєстраційний номер НЕ 353592 від 17.03.2016) власниками часток у статутному капіталі є підозрюваний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (1/3 частини) та його брати ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (1/3 частини) та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (1/3 частини).
Крім того, встановлено, що ГЛОБАЛ СПІРІТС АМГ ЄВРОПА ЛТД (повне найменування іноземною мовою - GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD, резидентство: Кіпр, Місцезнаходження: Кіпр, АФРОДІТІС, 25, ПЕРШИЙ ПОВЕРХ, КВАРТИРА/ОФІС 210, ІНДЕКС 1060), є засновником українських суб`єктів господарювання суб`єктів господарювання, де кінцевим бенефіціарним власником є ВАХТЕР МАРТІН МІКАЕЛЬ (громадянство: АДРЕСА_2 . Тип бенефіціарного володіння: «Непрямий вирішальний вплив», відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу (непрямий вплив): 100 %).
Слідчий у клопотанні вказує, що GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD (реєстраційний номер НЕ 353592 від 17.03.2016) є засновником - «ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЛІЗИНГОВА ФІРМА "УКРПРОМ» (код ЄДРПОУ: 23875037), розмір статутного (складеного) капіталу (пайового фонду): 10850000,00 грн.
Крім того, слідчий у клопотанні зазначає, що 21.12.2021 року ОСОБА_11 згідно договору про передачу права власності на певні активи (Трастового договору), який було укладено терміном на 5 років, здійснив передачу активів компанії GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD (реєстраційний номер НЕ 353592 від 17.03.2016) своїм синам ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (1/3 частини), ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (1/3 частини) та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (1/3 частини), останні є учасниками "визначеного класу", на користь яких довірчі власники трастового майна мають право здійснювати будь-які дії.
Відповідно до санкції частини першої статті 111-2 КПК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до дванадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Враховуючи викладене, накладення арешту є необхідне з метою забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна як додаткового покарання, передбаченого санкцією статті, яка передбачає кримінальну відповідальність за злочин, за ознаками вчинення якого повідомлено про підозру власника майна, тому слідчий звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, 24.10.2023 подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, в якій зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.
Власник майна, відповідно до частини другої статті 172 КПК України з метою забезпечення арешту майна, в судове засідання не викликався.
Враховуючи положення частини першої статті 171 КПК України, відповідно до якої клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, слідчий суддя вважає за можливе здійснити розгляд клопотання у відсутність прокурора та власника майна.
Вивчивши клопотання та дослідивши матеріали додані до клопотання суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини першої статті 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Положеннями пункту 7 частини другої статті 131 КПК України та частиною першою статті 170 КПК України визначено, що арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, який забезпечує тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022110000000475, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 листопада 2022 року, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 28, частиною першою статті 111-2 КК України, а також за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 110-2, частиною другою статті 111 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що починаючи з 24 лютого 2022 року ОСОБА_5 будучи громадянином України та фактичним власником російських підприємств, перебуваючи у невстановленому місці, вирішив за допомогою офшорних Кіпрських компаній перереєструвати свої російські підприємства на підставних осіб на території рф, з метою продовження ведення бізнесу та отримання прибутку на території держави-агресора.
Як вбачається із матеріалів клопотання, ОСОБА_5 спільно із своїми довіреними особами ОСОБА_6 (фінансовий директор холдингу), ОСОБА_7 (юрист холдингу) та ОСОБА_8 (комерційний директор холдингу), маючи умисел на допомогу державі агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора, у період починаючи з 14 квітня 2022 організував роботу російських підприємств через довірену особу ОСОБА_9 , по виготовленню заводом ООО «РОДНИК И К» горілчаної продукції, після чого за 2022 рік сплатили до бюджету рф податки на загальну суму понад 1 541 000 000 рублів, чим передали матеріальні ресурси та активи країні агресору, достеменно розуміючи, що з цих податків формується військовий бюджет країни агресора, який використовується у збройній агресії проти України.Крім того, з матеріалів досудового розслідування вбачається, що на території України зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ СПІРІТС ГРУП». Основний напрямок діяльності вказаного підприємства є виробництво та реалізація лікеро-горілчаної продукції на території України.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та індивідуальних підприємців Міністерства юстиції України ТОВ «ГЛОБАЛ СПІРІТС ГРУП» зареєстровано 04.01.2019 за адресою: місто Київ, вулиця Польова, 24 кіпрською компанією ГЛОБАЛ СПІРІТС АМГ ЄВРОПА ЛТД.
Разом з тим, Кіпрська AMG-77 Investment Ltd володіє також іншими кіпрськими компаніями Oxford AMG-77 Ltd та MSD Marketing System Distribution Ltd під контролем яких знаходились компанії, що ліцензували випуск горілчаних виробів на території рф, а саме ООО Родник и К є частиною Global Spirits russia (у 2022 змінила назву на Традиції успіху), володіє ТМ Шустовъ і Мороша; ООО Торговый дом Мегаполис дистриб`юторська компанія, є частиною Global Spirits russia/Традиції успіху; ООО Русский Север юридична особа заводу у Вологді, до квітня 2022 власники Oxford AMG-77 Ltd????(99%) та Торговельний Дім Мегаполіс (1%); АО Феодосийский завод коньяков и вин входить до активів Global Spirits у рф.
01.12.2016 холдинг «Global Spirits AMG-77» (Кіпр) вийшов зі складу акціонерів компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) и 100% акціонером компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) стала компанія «MSD Marketing System Distribution Limited». Дана інформация підтверджується із Cyprus Registrar of Companies. Таким чином, з 01.12.2016 ООО «РОДНИК И К» (рф) не входить в склад холдинга Global Spirits, а знаходиться у власності компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр), якою володіє компанія «MSD Marketing System Distribution Limited», кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Крім цього, до 2016 року холдинг «Global Spirits AMG-77» (Кіпр) володів 100% статутного капіталу компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр), яка в свою чергу володіла 99% статутного капіталу ООО «Русский Север» (рф). 01.12.2016 холдинг «Global Spirits AMG-77» (Кіпр) вийшов із складу акціонерів компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) і 100% акціонером компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр) стала компанія «MSD Marketing System Distribution Limited». Дана інформація підтверджується із Cyprus Registrar of Companies. Таким чином, з 01.12.2016 ООО «Русский Север» (рф) не входить в склад холдинга Global Spirits, а знаходиться у власності компанії «Oxford AMG-77 Limited» (Кіпр), якою володіє компанія «MSD Marketing System Distribution Limited», кінцевим бенефіціаром якої є гр. України та Держави Ізраїль ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Тобто, кінцевим бенефіціаром ООО «Русский Север» є ОСОБА_10 .
Аналогічна структура власності була і в ООО «Стандарт качества», в якої до 13.04.2022 кінцевим бенефіціаром був ОСОБА_10 .
12.06.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Повідомлення про підозру у відповідності до ст. 135 КПК України направлено ОСОБА_5 на адресу за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи ТОВ «Глобал Дистриб`юшин компані» та надіслано у форматі PDF з роз`ясненням на особисті електронні пошти, якими користується ОСОБА_5 , а саме: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також надіслано у форматі PDF з роз`ясненням на особистий номер телефону, яким користується ОСОБА_5 за ідентифікуючою ознакою НОМЕР_1 в месенджерах «Телеграм» та «WhatsApp» та на особистий номер телефону, яким користується ОСОБА_5 за ідентифікуючою ознакою НОМЕР_2 в месенджері «Viber».
Відповідно до санкції ч. 1 ст. 111-2 КПК України передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до дванадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
12.06.2023 у рамках вказаного кримінального провадження, з метою врятування майна, що має силу речового доказу, яке вищевказані особи мають намір знищити аби уникнути кримінальної відповідальності, а також переслідування осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, проведено обшук за місцем знаходження ТОВ «Глобал спірітс груп», за адресою: м. Київ, вул. Польова, 24, під час якого виявлено та вилучено комп`ютерну техніку, чорнові записи та документи на яких міститься інформація, яка може стати доказом у вказаному кримінальному провадженні.
В ході огляду вказаних документів виявлено інформацію щодо компанії GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD (реєстраційний номер НЕ 353592 від 17.03.2016) власниками часток у статутному капіталі є підозрюваний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (1/3 частини) та його брати ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (1/3 частини) та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (1/3 частини).
Крім того, встановлено, що ГЛОБАЛ СПІРІТС АМГ ЄВРОПА ЛТД (повне найменування іноземною мовою - GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD, резидентство: Кіпр, Місцезнаходження: Кіпр, АФРОДІТІС, 25, ПЕРШИЙ ПОВЕРХ, КВАРТИРА/ОФІС 210, ІНДЕКС 1060), є засновником українських суб`єктів господарювання суб`єктів господарювання, де кінцевим бенефіціарним власником є ВАХТЕР МАРТІН МІКАЕЛЬ (громадянство: АДРЕСА_2 . Тип бенефіціарного володіння: «Непрямий вирішальний вплив», відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу (непрямий вплив): 100 %).
Окрім цього встановлено, що GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD (реєстраційний номер НЕ 353592 від 17.03.2016) є засновником - «ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЛІЗИНГОВА ФІРМА "УКРПРОМ» (код ЄДРПОУ: 23875037), розмір статутного (складеного) капіталу (пайового фонду): 10850000,00 грн.
Крім того, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що 21.12.2021 року ОСОБА_11 згідно договору про передачу права власності на певні активи (Трастового договору), який було укладено терміном на 5 років, здійснив передачу активів компанії GLOBAL SPIRITS AMG EUROPE LTD (реєстраційний номер НЕ 353592 від 17.03.2016) своїм синам ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (1/3 частини), ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (1/3 частини) та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (1/3 частини), останні є учасниками «визначеного класу», на користь яких довірчі власники трастового майна мають право здійснювати будь-які дії.
12 червня 2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною другою статі 28, частиною першою статті 111-2 КК України.
Згідно з протоколом за результатами повідомлення про підозру ОСОБА_5 в межах кримінального провадження № 42022110000000475 від 30 листопада 2022 року повідомлення про підозру у відповідності до статті 135 КПК України направлено ОСОБА_5 на адресу за його місцем реєстрації: АДРЕСА_1 , місцем роботи ТОВ «Глобал Дистриб`юшин компані» та надіслано у форматі PDF з роз`ясненням на особисті електронні пошти, якими користується ОСОБА_5 , а саме: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також надіслано у форматі PDF з роз`ясненням на особистий номер телефону, яким користується ОСОБА_5 за ідентифікуючою ознакою НОМЕР_1 в месенджерах «Телеграм» та «WhatsApp», та на особистий номер телефону, яким користується ОСОБА_5 за ідентифікуючою ознакою НОМЕР_2 в месенджері «Viber».
Відповідно до вимог статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року № 3477-IV, передбачено, що при розгляд справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Стаття 1 Першого протоколу до європейської конвенції з прав людини передбачає, що кожна фізична або юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, а також умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
Зокрема, при розгляді клопотання про накладення арешту на майно в порядку, передбаченому статтями 170-173 КПК України, слідчий суддя для прийняття законного та обґрунтованого рішення повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для арешту майна або відмови у задоволенні клопотання про арешт майна.
Згідно з частиною другою статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною п`ятою статті 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
У клопотанні слідчого зазначено, що арешт необхідно накласти з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Так, санкцією частини першої статті 111-2 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої, ОСОБА_5 має статус підозрюваного у вказаному кримінальному провадженні, та слідчим доведено, що майно, на яке він просить накласти арешт належить підозрюваному.
Крім того, матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою запобігання відчуженню майна, що може перешкодити кримінальному провадженню.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та з метою забезпечення можливої конфіскації вказаного майна підозрюваного як виду покарання, слідчий суддя вважає необхідним накласти арешт на вищевказане майно.
Беручи до уваги викладене, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
З огляду на викладене та керуючись статтями 131, 170-173, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт із забороною користування та розпорядження на майно, яке належить на праві власності підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , а саме:
- 1/3 частини статутного капіталу «ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЛІЗИНГОВА ФІРМА "УКРПРОМ» (код ЄДРПОУ: 23875037), засновником якого є ГЛОБАЛ СПІРІТС АМГ ЄВРОПА ЛТД, яка фактично належить підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_3 ) особисто або опосередковано через інші юридичні особи на праві приватної власності.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її оголошення або отримання її копії, безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Роз`яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 114965393 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні