Ухвала
від 16.11.2023 по справі 585/4388/23
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 585/4388/23

Номер провадження 1-кс/585/1286/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2023 року м.Ромни

Слідчий суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Роменського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023202530000070 від 27.10.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Роменського РВП Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області з клопотанням, погодженим з прокурором Роменської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023202530000070 від 27.10.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

У клопотанні слідчий вказує, що селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 за попередньоюзмовою з начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_7 впровадили протиправний механізм одержання неправомірної вигоди, шляхом зловживання своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Як далі вказує слідчий у своєму клопотанні, здобуті матеріали, свідчать, що ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на виконання вказівки селищного голови ОСОБА_5 уклав з ФОП ОСОБА_8 (іпн НОМЕР_2 ) договори від 08 травня 2023 року №10/05 га від 26 червня 2023 року №11/05 на надання останнім послуг з погонного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 , на загальну суму 331760,15 грн. (197891,88 грн. та 133868,27 грн. відповідно). В ході проведення ремонтних робіт вказаний ФОП використовував будівельні матеріали, закуплені згаданим вище ІНФОРМАЦІЯ_4 на загальну суму понад 1,2 млн. грн.

В подальшому ОСОБА_6 ,зловживаючи своїмслужбовим становищем,всупереч інтересамслужби таположень згаданоївище угоди,вступила взлочину змовуз ФОП ОСОБА_7 та в його інтересах, в порушення встановлених ДБН вимог, допустила утеплення частини фасаду пінополістирольними плитами замість мінераловатних плит підписавши при цьому акти форми КБ-2в (акти виконаних робіт), в яких містилися, недостовірні дані про утеплення фасаду виключно мінераловатними плитами.

В ході подальшої перевірки встановлено, що внаслідок вказаних вище дій з боку ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 бюджету ІНФОРМАЦІЯ_4 нанесено збитків на загальну суму понад 1,5 млн. грн. внаслідок неякісного виконання ремонтних робіт, що виразилось у використанні для ремонтних робіт матеріалів, які заборонені згідно ДБН.

За вказаними матеріалами повноважною особою було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023202530000070 від 27.10.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

На обґрунтування підстав, що слугували зверненню з клопотанням до суду, слідчий зазначає, що у ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до ряду документів, які перебувають у володінні виконавця робіт ФОП ОСОБА_7 (іпн НОМЕР_2 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

На обґрунтування відомостей згідно п.2 ч.5 ст. 163 КПК України слідчий вказує про те, що мета тимчасового доступу до наведених вище речей і документів у кримінальному провадженні зумовлена необхідністю встановлення фактичних обставин кримінального провадження, проведення повного, об`єктивного та неупередженого досудового розслідування.

Слідчий у клопотанні просив розглянути клопотання без участі осіб, у володінні яких знаходяться документи вказані у даному клопотанні.

Оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів щодо яких планується отримати тимчасовий доступ, слідчим суддею було прийнято рішення про розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, відповідно до вимог ч.2 ст. 163 КПК України.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

На підставі ч.4 ст.163 КПК України, суд прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності представників володільців документів, а також дізнавача та не вбачає підстав для визнання участі останніх у розгляді клопотання обов`язковою.

На підставі ч. 4 ст.107КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання, здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що СВ Роменського РВП ГУ НП в Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про що внесено в ЄРДР за № 42023202530000070 від 27.10.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Дане кримінальне провадження розслідується за фактом того, що службові особи однієї з громад Роменського району уклали договори, шляхом зловживання своїм службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки.

Відповідно до ч. 1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст.132КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя вважає, що досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації без застосування такого заходу його забезпечення, як тимчасовий доступ до речей та документів.

Відповідно з ч.ч.1, 2 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Положеннями до ч. 6 ст.163КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як передбачено ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Як вбачається з матеріалів клопотання інформація, яка необхідна для проведення досудового розслідування, знаходиться у володінні ФОП ОСОБА_7 (іпн НОМЕР_2 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, отримання яких дає можливість для проведення судових почеркознавчих експертиз, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, оскільки оригінали цих документів знаходиться у володінні ФОП ОСОБА_7 .

Слідчий суддя приходить до висновку, що документи, вказані у клопотанні, мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження за № 42023202530000070 від 27.10.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а також слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Враховуючи, що вказані документи знаходиться у володінні ФОП ОСОБА_7 (іпн НОМЕР_2 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , слідчийсуддя вважає,що вониможуть бути використані як докази під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 42023202530000070 від 27.10.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110, 159, 160, 163-166, 309 та 395 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчоговідділу Роменськогорайонного відділуполіції Головногоуправління національноїполіції вСумській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та заступнику начальника слідчого відділу ОСОБА_21 на тимчасовий доступ до оригіналів документів (з можливістю їх вилучення в оригіналі), а саме:

оригінал договору №10/05 від 08.05.2023 щодо виконання робіт з «Поточного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » (код ДК021:2015-45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт), додаткові угоди до нього, договірної ціни з локальними кошторисами та підсумковими відомостями до договору, протоколи погодження цін, календарні плани, проектно-кошторисної документацію із усіма змінами та додатками, договори субпідряду та додатки до них, акти приймання виконаних робіт (наданих послуг) форми КБ-2в, акти на закриття прихованих робіт, підсумкові відомості ресурсів, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, розрахунки загально виробничих витрат, накладні на витратні матеріали, загальні та спеціальні журнали робіт, рахунки на оплату робіт, банківські виписки, платіжні доручення, відомості про найманих працівників, щодо перерахування коштів: документів щодо закупівлі документів будівельних матеріалів підрядною організацією та сертифікати відповідності таких матеріалів;

завірені копії договорів на придбання будівельних матеріалів, які використовувались під час виконання робіт з «Поточного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » відповідно до договору №10/05 від 08.05.2023, сертифікати відповідності на такі будівельні матеріали:

оригінал робочого проекту щодо «Поточного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » відповідно до договору №10/05 від 08.05.2023, сертифікати відповідності на такі будівельні матеріали (у разі наявності);

оригінал повідомлення або декларацію про початок виконання будівельних щодо «Поточного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » відповідно до договору №10/05 від 08.05.2023. сертифікати відповідності на такі будівельні матеріали:

оригінал договору №11/05 від 23.06.2023 щодо виконання робіт з «Поточною ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » (код ДК021:2015-45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт), додаткові угоди до нього, договірної ціни з локальними кошторисами та підсумковими відомостями до договору, протоколи погодження цін, календарні плани, проектно-кошторисної документації з усіма змінами та додатками, договори субпідряду та додатки до них. акти приймання викопаних робіт (наданих послут) форми КЬ-2в, акти на закриття прихованих робіт, підсумкові відомості ресурсів, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат форми КБ-3, розрахунки загально виробничих витрат, накладні на виграші матеріали, загальні га спеціальні журнали робіт, рахунки на оплату робіт, банківські виписки, платіжні доручення, відомості про найманих працівників, щодо перерахування коштів: документів щодо закупівлі документів будівельних матеріалів підрядною організацією та сертифікати відповідності таких матеріалів:

завірені копіїдоговорів напридбання будівельнихматеріалів,які використовувалисьпід часвиконання робітз «Поточногоремонту частинифасаду зутепленням стінбудівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 заадресою: АДРЕСА_1 » відповідно до договору №11/05 від 23.06.2023, сертифікати відповідності на такі будівельні матеріали:

?оригінал робочого проекту щодо «Поточного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » відповідно до договору №11/05 від 23.06.2023, сертифікати відповідності на такі будівельні матеріали (у разі наявності);

оригінал повідомлення або декларацію про початок виконання будівельних щодо «Поточного ремонту частини фасаду з утепленням стін будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 » відповідно до договору № 11/05 від 23.06.2023, сертифікати відповідності на такі будівельні матеріали:

завірені копії установчих документів ФОП ОСОБА_7 (іпн НОМЕР_2 );

які перебувають у володінні виконавця робіт ФОП ОСОБА_7 (іпн НОМЕР_2 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Зобов`язати слідчого, згідно ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до судових рішень», повідомити слідчого суддю про звернення рішення до виконання.

Строк дії ухвали встановити на 2 місяці з моменту її постановлення, однак не довше, ніж в межах встановленого законом строку досудового розслідування.

Роз`яснити особам, у володінні яких перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа-підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_1

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114978438
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —585/4388/23

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Цвєлодуб Г. О.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Цвєлодуб Г. О.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Цвєлодуб Г. О.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Цвєлодуб Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні