Ухвала
від 08.11.2023 по справі 568/1597/23
РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

(про залишення позовної заяви без руху)

Справа № 568/1597/23

Провадження № 2/568/326/23

08 листопада 2023 р. м.Радивилів

Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Делалова О.М., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

03.11.2023 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки в ній допущені порушення вимогст. ст. 175,177 ЦПК України.

В своїй позовній заяві позивач посилається на те, що він як учасник бойових дій звільнений від сплати судового збору. Однак відповідно до п. 13 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

Відповідно до правового висновку Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 норма п. 13 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір», згідно із якою учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах пов`язаних з порушенням їхніх прав має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Так, правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановленіЗаконом України від 22 жовтня 1993 року «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Устатті 22 цього ж Законупередбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені устатті 12 цього Закону.

Тому, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи) для правильного застосування норм п. 13 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень ст. ст.12,22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Предмет спору по даній справі не пов`язаний з соціальним захистом прав позивача, як ветерана війни-учасника бойових дій, а тому позивач від сплати судового збору не звільнений.

З матеріалів позову слідує, що долучені до матеріалів позовної заяви копії письмових доказів не завірені належним чином, а саме: не містять відміток "копія", "з оригіналом згідно", дати здійснення завірення копії, підпису та ПІБ особи, яка завірила вказані копії.

Відповідно дост. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений п. 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Долучені до позовної заяви копії документів, вказаним вимогам не відповідають, належним чином не засвідчені.

У позовній заяві не зазначена дійсна ціна позову, яка в даному випадку визначається земельно-кадастровою оцінкою земельної ділянки; відсутні дані про земельно-кадастрову оцінку земельної ділянки, оскільки її вартість необхідна для визначення розміру судового збору, розмір якого в даному випадку становить 1% від вартості земельної ділянки, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати;

Крім цього, відсутні письмові дані щодо підтвердження тверджень позивача, що Державні акти на право власності на земельні ділянки, видані йому взамін сертифікату на земельну частку (пай) містили помилку, були передані до Держгеокадастру для виправлення помилки, а також відповіді від них. Також позивачем не подано оголошення в газету щодо втрати державних актів.

Суддя зауважує, що позивачем не вірно визначено норми матеріального права та предмет позову, оскільки з матеріалів справи вбачається, що спадок позивач після смерті ОСОБА_2 у вигляді права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату, вже прийняв в порядку спадкування, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом. Взамін сертифікату отримав вже на своє ім"я державні акти на право власності на земельні ділянки, а тому на теперішній час є законним власником земельних ділянок, і визнання на них права власності в порядку спадкування є безпідставним.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст.175і177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення.

Вищевикладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення, а саме позивачу необхідно: визначити дійсну ціну позову; сплатити судовий збір; завірити належним чином додані до позову докази;надати докази втрати державних актів на право на земельні ділянки; визначитися з предметом позову та нормами матеріального права.

Керуючисьст. 185 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву позовом ОСОБА_1 до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана в день її постановлення.

Суддя О.М. Делалова

СудРадивилівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.11.2023
Оприлюднено20.11.2023
Номер документу114986790
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —568/1597/23

Рішення від 12.02.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

Рішення від 12.02.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні