Постанова
від 16.11.2023 по справі 909/696/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/696/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про визнання боржника банкрутом

16.11.2023 м. Івано-ФранківськГосподарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., при секретарі судового засідання Сегін І. В., за участю розпорядника майна Кошовського С. В., представника кредитора акціонерного товариства "Харківобленерго" адвоката Федоровича Ю. С., розглянувши у відкритому підсумковому засіданні справу про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Західні енергетичні транзити" (ідентифікаційний код 35276957),

в с т а н о в и в:

АТ "Харківобленерго" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Західні енергетичні транзити".

30 серпня 2023 р., Господарський суд Івано-Франківської області відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Західні енергетичні транзити", визнав грошові вимоги АТ "Харківобленерго" до боржника у розмірі 54 408 046 грн 53 коп., ввів процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Кошовського С. В. та призначив попереднє засідання суду на 10 жовтня 2023 р.

Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Західні енергетичні транзити" оприлюднене на офіційному веб-сайті судової влади України 30 серпня 2023 р.

10 жовтня 2023 р., за результатами попереднього засідання суд постановив вважати такими, що визнані судом та підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Західні енергетичні транзити" вимоги кредитора АТ "Харківобленерго" до ТОВ "Західні енергетичні транзити" у розмірі 54 408 046 грн 53 коп., з яких 50 975 144 грн 72 коп. - основний борг, 2 577 494 грн 99 коп. - інфляційні втрати, 648 713 грн 45 коп. - 3% річних та 206 693 грн 37 коп. - судовий збір., підсумкове засідання суду призначив на 08 червня 2023 р.

13 листопада 2023 р., розпорядник майна на електронну адресу суду надіслав звіт про виконану роботу за результатами процедури розпорядження майном, в якому просить суд ввести щодо боржника ліквідаційну процедуру та призначити його ліквідатором ТОВ "Західні енергетичні транзити".

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ухвали Господарського суду Івано-Франківської області за результатами попереднього засідання у цій справі від 10 жовтня 2023 р., загальна сума визнаних судом вимог кредиторів становить 54 408 046 грн 53 коп.

30 жовтня 2023 р., відбулись збори кредиторів ТОВ "Західні енергетичні транзити", рішення яких були оформлені відповідним. Так, збори кредиторів боржника прийняли рішення про звернення до суду з клопотанням про введення щодо боржника ліквідаційної процедури.

Згідно з ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: 1) визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; 2) дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; 3) схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; 6) інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з ч. 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:

- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;

- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;

- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

- ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства, щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.

Як визначено в ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - це визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника.

Тому, при винесені постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд в обов`язковому порядку повинен з`ясувати актив і пасив боржника.

Також, при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд повинен з`ясувати наявність або відсутність у боржника ознак банкрутства, зокрема: наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредиторів; перевищення грошових зобов`язань боржника над його майном (пасиву над активом, порівнявши дані обох величин та встановивши недостатність майна для задоволення вимог кредиторів (неспроможність); незадовільний результат застосування заходів фінансового оздоровлення боржника.

Розмір пасиву боржника підлягає визначенню відповідно до реєстру вимог кредиторів. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан боржника.

Так, розпорядник майна провів інвентаризацію активів боржника, відповідно до якої активів боржника не виявлено, а згідно з даними органів ДВС, виконавчі провадження за участю боржника відсутні.

Щодо проведеного аналізу фінансового стану боржника, розпорядник майна зазначив, що ним на адресу боржника, направлено відповідний запит з вимогою надати документи, однак відповіді не отримано, а згідно з даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, боржник у 2020-2022 роках звітність не подавав.

Отже, проведення аналізу фінансового стану боржника є неможливим з об`єктивних причин.

Крім того, до свого звіту арбітражний керуючий Кошовський С. В. подав відповіді державних органів на відповідні його запити та інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, згідно з даними яких майно зареєстроване за боржником відсутнє.

Таким чином судом встановлено, що у боржника відсутні засоби, достатні для погашення кредиторської заборгованості. При цьому, пропозиції зі сторони можливих інвесторів та пропозиції щодо санації боржника до суду не надходили.

Отже, виходячи з того, що задовольнити вимоги кредиторів боржника неможливо інакше як через застосування ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання розпорядника майна та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.

Відповідно до положень ч. 6 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Як визначено в ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

За змістом частин 1, 2 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов`язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

В ч. 1 ст. 28 цього Кодексу визначено, що ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 30 жовтня 2023 р., комітетом кредиторів ТОВ "Західні енергетичні транзити" прийнято рішення клопотати перед судом про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кошовського С. В.

Враховуючи наведене, а також те, що арбітражний керуючий Кошовський С. В. подав до суду заяву про участь у даній справі, в якій також зазначив, що він не належить до жодної із визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства категорій осіб, суд вважає, що клопотання розпорядника майна Кошовського С. В. про призначення його ліквідатором банкрута слід задовольнити.

Згідно зі ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Беручи до уваги зазначене, суд приходить до висновку про встановлення основної грошової винагороди арбітражному керуючому за виконання обов`язків ліквідатора в даній справі в розмірі трьох встановлених законом мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Крім того, згідно з положеннями частин 3, 4 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України. Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури має містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, у провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора.

Керуючись статтями 2, 28, 30, 49, 58, 59, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232, 233 ГПК України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Західні енергетичні транзити" (ідентифікаційний код 35276957) - визнати банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

2. Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Кошовського Сергія Васильовича (свідоцтво від 14 травня 2013 р. № 923).

3. Встановити грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.

4. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

5. Зобов`язати ліквідатора банкрута інформувати Господарський суд Івано-Франківської області про свою роботу та вжиття заходів, спрямованих на задоволення вимог кредиторів та хід ліквідаційної процедури банкрута, надавати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами кожні три місяці.

6. Ліквідатора банкрута зобов`язати провести ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства і до її завершення надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.

7. Постанова набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена в порядку, визначеному ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.

СуддяІ. В. Ткаченко

Повний текст постанови складено 17 листопада 2023 р.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено20.11.2023
Номер документу114993190
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —909/696/23

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Рочняк О. В.

Ухвала від 15.02.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Рочняк О. В.

Постанова від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 07.11.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 10.10.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 03.10.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 30.08.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 15.08.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 08.08.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні