Ухвала
від 16.11.2023 по справі 912/1882/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

16 листопада 2023 рокуСправа № 912/1882/23

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Поліщук Г.Б., за участю секретаря судового засідання Ліподат Я.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні заяву №б/н від 29.09.2023 ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1

про неплатоспроможність боржника фізичної особи

за участю представників:

від боржника адвокат Коваленко Н.О., ордер серія ВА №1054025 від 02.11.2023.

Заявник звернувся до Господарського суду Кіровоградської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі п. 2, 4 ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства з вимогою відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника та ввести процедуру реструктуризації боргів боржника, призначити керуючим реструктуризації арбітражного керуючого Кучугурного О.М. До такої заяви боржника додано проект плану реструктуризації боргів останнього.

За заявою боржника у нього наявна заборгованість у розмірі 2 967 728,52 грн, в тому числі розмір прострочених зобов`язань становить 2 967 728,52 грн перед кредиторами, відповідно до Списку кредиторів (доданого до такої заяви), погашати яку, заявник не має можливості.

Ухвалою від 16.10.2023 господарський суд прийняв до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи. Підготовче засідання призначив на 11:30 02.11.2023.

В підготовчому засіданні 02.11.2023 оголошено перерву до 16.11.2023 - 14:00 год.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Відповідно до ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.

На момент подачі даної заяви загальна сума заборгованості боржника перед всіма кредиторами складає 2 967 728,52 грн, в тому числі розмір прострочених зобов`язань становить 2 967 728,52 грн, сума неустойки (штрафу, пені) складає 794 065,56 грн.

Боржник зазначає, що не має заборгованості зі сплати обов`язкових платежів до бюджету, заборгованості зі сплати аліментів або заборгованості з відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи.

Детальний розрахунок заборгованості відображений у Списку кредиторів та боржників, із зазначенням щодо кожного кредитора окремо загальної суми заборгованості, простроченої заборгованості та суми неустойки (штрафу, пені), який складений на підставі довідки від 06.06.2023 за №46823 Фортечного відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про заборгованість по виконавчих провадженнях, договорів, рішень судів, копій виконавчих листів (виконавчих написів) та постанов про відкриття виконавчих проваджень.

В заяві боржника зазначається розмір прострочених зобов`язань, виходячи з наявних у боржника відомостей, якими він володіє на сьогоднішній день, що не позбавляє його права заявляти заперечення проти грошових вимог кредиторів, що розглядатимуться господарським судом в процесі визнання вимог кредиторів. В процесі визнання вимог кредиторів доданий до цієї заяви проект плану реструктуризації боргів, що є приблизним та неостаточним, буде корегуватися відповідно до ухвалених господарським судом рішень за результатами розгляду заявлених грошових вимог кредиторів.

Таким чином, строк виконання деяких зобов`язань настав за законом, договору позики від 14.09.2020 року відповідно до умов договору, проте зобов`язання не виконувались упродовж більш як двох місяців, що є підставою для звернення божником до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Боржник зазначає, що об`єктивно існують інші обставини, які свідчать про наявність загрози неплатоспроможності останнього, що виникли у 2020-2022 роках та діють на даний час, а саме:

-несприятлива економічна ситуація в країні, яка утворилась внаслідок спалаху у 2020 році пандемії нової коронавірусної інфекції (SARS-CoV-2), у зв`язку з чим Урядом України було введено з 19.12.2020 року карантин по всій території України та продовжено його дію, згідно з Постановою №1236 від 09.12.2020р. (зі змінами та доповненнями), до 30.06.2023;

-початок воєнної агресії з боку росії на території України з 24.02.2022, внаслідок чого значно постраждала інфраструктура всієї території Сумської області, при цьому загроза іноземному вторгненню (з боку росії та/або білорусії) на північно-західних кордонах триває, що призвело до ще більшого погіршення у 2022-2023 році економічної ситуації в регіонах;

-щомісячна девальвація національної валюти (гривні) з початку 2022 року, яка спричинена не тільки ускладненням економічної ситуації, а і початком воєнної агресії з боку росії;

- зазначені вище обставини є відомими, тож можуть бути визнані судом загальновідомими, тобто такими, що не потребують, в силу ч. 3 ст. 75 ГПК України, надання боржником додаткових доказів;

-збільшення інфляції з початку 2022 року (з коефіцієнту 110 за цілий 2021 рік - до коефіцієнту 107,6 лише за І квартал 2022 року), тобто постійне та суттєве зростання рівня споживчих цін в країні на усі необхідні продукти та товари повсякденного вжитку, внаслідок чого боржником почались вживатись заходи щодо економії на певних продуктах та побутових товарах (дані опубліковано на сайті Держкомстату України та фінансового сайту "Мінфін");

-відсутність динаміки зростання власних доходів боржника, що свідчить про недостатній рівень доходів, з яких останній мав би можливість повністю або частково виконувати свої кредитні зобов`язання, особливо на фоні девальвації національної валюти та росту рівня інфляції в країні, що підтверджується довідкою про доходи.

У зв`язку з цим боржник на даний час не тільки не може планувати повернення позики, сплати заборгованості по відкритих виконавчих провадженнях, але й вважає, що зазначені вище обставини лише ускладнюють можливість у майбутньому погашення кредиторської заборгованості боржника та є однією з підстав виникнення стійкої неплатоспроможності, відновлення якої можливе не інакше, як через застосування процедур банкрутства у порядку, визначеному КУзПБ.

Боржник станом на день звернення до господарського суду має статус фізичної особи-підприємця, що підтверджується відповідним витягом з Єдиного державного реєстру.

Боржник не має незнятої або непогашеної судимості та в розшуку не перебуває, що підтверджується відповідною довідкою про відсутність судимості.

Боржник:

- не має у власності нерухомого майна, але на все нерухоме майно накладено арешт, що підтверджується відповідною Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна;

- не має у власності транспортних засобів, що підтверджується відповідним листом РСЦ ГСЦ МВС в Кіровоградській області щодо відсутності рухомого майна від 23.05.2023 №31/11-1619;

- не має у власності рухомого майна, але на все рухоме майно накладено арешт, що підтверджується витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна за № 84881804 від 04.07.2023 року;

- не має часток в статутних капіталах юридичних осіб, інших корпоративних прав, а також будь-яких інших нематеріальних активів, в тому числі прав інтелектуальної власності;

- не має інших рахунків в інших банках та фінансово-кредитних установах в Україні та за кордоном;

- не перебуває у трудових відносинах;

- є пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Кіровоградській області і отримує пенсію по інвалідності - 2 група ЧАЕС.

Інформація про доходи боржника:

2020 154 963,88 грн (пенсія)

2021 173 907,76 грн (пенсія)

2022 200 289,90 грн (пенсія)

січень - червень 2023 106 343,06 грн (пенсія).

Разом з відомостями про суми виплачених боржнику доходів за період 2020-2023 роки останнім додано Декларації про майновий стан боржника за відповідні роки.

Боржник не має у власності цінних паперів (акцій, облігацій), а також будь-яких інших цінних паперів в розумінні чинного законодавства України про цінні папери.

Боржник не вчиняв протягом року до дня подання цієї заяви правочини щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

Боржник перебуває у шлюбі з ОСОБА_2 та має двох дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Частиною 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:

2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;

3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;

4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

У відповідності до ч. 3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Згідно ч. 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Відповідно до ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо:1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю; 4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.

У підготовчому засіданні судом не встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, перелічених у ч. 4 ст. 119 КУзПБ.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви гр. ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про неплатоспроможність такої особи.

Згідно з ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, питання введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризацією, вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Нормами ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає, зокрема про вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів.

Відповідно до норм ч. 1 ст. 40 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів.

Ухвала про вжиття заходів забезпечення вимог кредиторів є виконавчим документом та підлягає примусовому виконанню.

Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику вчиняти без згоди розпорядника майна правочини, а також зобов`язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника та забезпечення вимог кредиторів (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його майном або цінними паперами без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме чи нерухоме майно боржника), про що виноситься ухвала.

З підстав викладеного, суд вважає за необхідне заборонити фізичній особі гр. ОСОБА_1 відчужувати його майно.

Приписами ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Що стосується призначення керуючого реструктуризацією по даній справі, то господарський суд вважає за необхідне зазначити, що згідно абз. 4 п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Так, відповідно до абз. 2 п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Боржник просить призначити керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Кучугурного Олександра Михайловича (свідоцтво №2076 від 14.12.2022). До заяви боржника додана заява №02-01/34/23 від 29.09.2023 арбітражного керуючого Кучугурного Олександра Михайловича зі згодою на участь у справі про неплатоспроможність гр. ОСОБА_1 в якості керуючого реструктуризацією та повідомлено суд, що такий арбітражний керуючий не належить до осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 КУзПБ.

До заяви арбітражного керуючого Кучугурного О.М. додано, зокрема, копії: свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №2076 від 14.12.2022, Договору №046-0001883/01ВАК добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого від 13.12.2022.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про відповідність кандидатури арбітражного керуючого Кучугурного О.М. вимогам КУзПБ для призначення його керуючим реструктуризацією у даній справі.

Керуючись ст.ст. 2, 28, 39, 113, 115-122, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 2-4, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

3. З метою виявлення всіх кредиторів здійснити офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника.

4. Ввести процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

5. Призначити керуючим реструктуризацією боржника арбітражного керуючого Кучугурного Олександра Михайловича (ІПН: НОМЕР_2 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №2076 від 14.12.2022 (адреса місцезнаходження: 25009, м. Кропивницький, вул. Комарова, 64А).

6. Вжити заходів для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони фізичній особі ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) відчужувати його майно.

7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 15.12.2023 для подачі до суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

8. Зобов`язати керуючого реструктуризацією боржника у строк до 15.12.2023 організувати та провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

9. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 16.02.2024 для підготовки та подання до суду плану реструктуризації боргів боржника.

10. Призначити попереднє судове засідання на "25" січня 2024 р. о 14:30 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Кіровоградської області за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, в залі суд. засідань №102, тел. 0(522)32-05-11.

11. Зобов`язати керуючого реструктуризацією боржника не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання суду направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника.

12. Зобов`язати Головне управління ДПС у Кіровоградській області у строк до 30.11.2023 надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ) і про майно, задеклароване такою особою при перетині кордону за останні три роки та про відкриті рахунки боржника фізичної особи ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) у банківських установах.

Зобов`язати Державну митну службу України у строк до 30.11.2023 надати керуючому реструктуризацією, арбітражному керуючому Кучугурному О.М. та суду інформацію про доходи боржника ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ) і про майно, задеклароване такою особою при перетині кордону за останні три роки.

13. Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби у строк до 30.11.2023 надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання державного кордону за останні три роки боржником ОСОБА_1 (ПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України).

14. Зобов`язати ПАТ "Банк Фінанси та Кредит", ПАТ "ВТБ Банк", ПАТ КБ "Приватбанк" у строк до 30.11.2023 надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ).

15. Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

16. Копії ухвали надіслати боржнику ( АДРЕСА_1 ), керуючому реструктуризацією арбітражному керуючому Кучугурному О.М. (через підсистему "Електронний суд"), Головному управлінню ДПС у Кіровоградській області (через підсистему "Електронний суд"), ГУ ПФУ України в Кіровоградській області (через підсистему "Електронний суд"), Кіровському районному суду м. Кіровограда (через підсистему "Електронний суд"), Кіровоградському районному суду Кіровоградської області (через підсистему "Електронний суд"), Ленінському районному суду м. Кіровограда (через підсистему "Електронний суд"), Адміністрації Державної прикордонної служби (через підсистему "Електронний суд"), Державній митній службі України (вул. Дегтярівська, 11Г, м. Київ, 04119 та на e-mail: post@customs.gov.ua (для виконання), Фортечному відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (через підсистему "Електронний суд"), Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) (через підсистему "Електронний суд"), ПАТ "Банк Фінанси та Кредит" (через підсистему "Електронний суд", для виконання), ПАТ "ВТБ Банк" (через підсистему "Електронний суд", для виконання), ПАТ КБ "Приватбанк" (через підсистему "Електронний суд", для виконання).

Повний текст ухвали складено та підписано 17.11.2023.

Суддя Г.Б. Поліщук

Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено20.11.2023
Номер документу114993494
СудочинствоГосподарське
Сутьнеплатоспроможність боржника господарський

Судовий реєстр по справі —912/1882/23

Ухвала від 25.04.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 04.04.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 06.03.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 13.12.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 11.12.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні