печерський районний суд міста києва
Справа № 757/27671/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтриманням публічного обвинувачення Департаменту нагляду додержанням законів, Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,-
ВСТАНОВИВ:
24.06.2023 засобами поштового зв`язку прокурор першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтриманням публічного обвинувачення Департаменту нагляду додержанням законів, Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно.
У судове засідання прокурор подав заяву, в якій просив розглядати за його відсутності за наявними матерілами.
Представник особи, майно в якої було вилучене, в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду повідомлявся належним чином, шляхом направлення судових повісток та розміщенням інформації на сайті Печерського районного суду м. Києва.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено, що неприбуття сторін, у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.
Досудовим розслідування встановлено, що Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12022221150001160 від 08.10.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 2, 3 ст. 199,
ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 199, ч. 2 ст. 209 (чинна з 28.04.2020), ч. 3 ст. 289, ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території України з єдиним планом злочинних дій, завідомо відомим всім учасникам, діє організована злочинна група, метою діяльності якої є виготовлення, зберігання, придбання, перевезення та збут на території України офіційних документів (носії інформації), які містять голографічні захисні елементи, тобто голографічні елементи, призначені для маркування носіїв інформації, документів і товарів з метою підтвердження їх справжності, авторства, тощо, виконаний із використанням технологій, що роблять неможливим його несанкціоноване відтворення.
В ході вчинення вказаного кримінального правопорушення з метою конспірації використовуються спеціально облаштовані приміщення квартир, в приміщенні яких здійснюється підробка офіційних документів (носії інформації), які містять голографічні захисні елементи, які в подальшому пересилаються з використанням української міжнародної логістичної компанії «Нова пошта» та із використанням анкетних даних підставних осіб з метою недопущення викриття злочинної групи та уникнення притягнення до кримінальної відповідальності.
У подальшому отримані злочинним шляхом грошові кошти розподіляються між учасниками групи.
22.06.2023 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 21.06.2023 у справі № 757/25518/23-к проведено обшук в приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , яке перебувало у фактичному користуванні ОСОБА_4 та належить на праві приватної власності ТОВ «ОІЛСІ» (код 38825424), під час якого виявлено та вилучено: висновок експертних досліджень Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру досліджень номерів, кузовів, номерів двигуна на транспортні засоби в 10 екземплярах; інструкцію по обслуговуванню станка для пресування гарячим металом; інструкцію з користування пресом для штамповки реєстраційних номерів НОМЕР_1 ; аркуші паперу у кількості 15 штук по яких рукописними написами виконані комбінації номерних знаків; довідки видані особами з числа керівників ТСЦ МВС № 8047 у кількості 7 шт.; роздруківки із державними номерними знаками на 5 арк.; фото на яких зображено номери мобільного телефону в яких запаковано номерні знаки; роздруківки із переліком номерних знаків; аркуші паперу, на яких наявні відтиски печаток «Продфреш.Логістік» код 42514748, «Охоронна Компанія «МИР» код 42961501, «»Транс-Люкс 24» код 38272300, «благо всім» код 37201684, «Фермерське господарство « ОСОБА_5 » код 41836221, «Спец підрозділ охорони Кобра» код 32446017; талон № 208 ТСЦ № 8047, копії документів охоронної фірми «ІРБІС», талон № 118 ТСЦ МВС № 8047, заяву № 458139163 від 11.01.2022, квитанцію № ПН5606, талон № 80 ТСЦ МВС № 8047, акт огляду реалізованого ТЗ, договір купівлі-продажу ТЗ № 8120/22/007370, договір комісії № 8120/22/1/007370, акт технічного стану ТЗ № 8120/22/1/007370, довідку про реєстрацію місця проживання особи, бланк службових відміток ТСЦ, зошит із чорновими записами, копію статуту ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» код 42795490, копії міжнародних декларацій, відтиск печатки на А4 із написом «Міністерство оборони України*Голосіївський районний у місті Києві військовий комісаріат» код 26616454,довідку, видану начальником ТСЦ № 8047 від 21.02.2023, ухвалу про дозвіл на проведення обшуку від 23.05.2023, копію протоколу обшуку від 08.06.2023, при цьому у вказаній ухвалі слідчого судді дозвіл на їх вилучення не надано.
Прокурор вказує, що перелічені вище документи відповідають критеріям статті 98 КПК України, оскільки містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, що вказує на можливість їх використання в якості речових доказів, а тому постановою старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України від 23.06.2023 визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 КПК України, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім того, у випадку, передбаченому ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом.
Одночасно при розгляді клопотання, поданого в порядку ст. 172 КПК України, слідчий суддя не вирішує питання належності та допустимості доказів, отриманих в ході досудового розслідування, оскільки оцінка допустимості доказів має бути вирішена відповідно до вимог ст. 89 КК України під час ухвалення судового рішення при судовому розгляді кримінального провадження.
З огляду на зазначені вимоги закону слідчий суддя приходить до висновку про те, що вилучене майно, відповідає критеріям речових доказів у кримінальному провадженні та є на даній стадії досудового розслідування тимчасово вилученим майном.
Матеріали клопотання свідчать, що вказане майно має відношення до кримінального провадження, і, таким чином може бути використане як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні вказаного майна до встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення.
Зокрема, матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою запобігання їх зникнення, що може перешкодити кримінальному провадженню, а слідчий суддя, в свою чергу, не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 26, 100, 107, 117, 131, 132, 171173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт, на майно, вилучене протоколом обшуку від 22.06.2023 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 21.06.2023 у справі № 757/25518/23-к в приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , яке перебувало у фактичному користуванні ОСОБА_4 та належить на праві приватної власності ТОВ «ОІЛСІ» (код 38825424), а саме на: висновок експертних досліджень Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру досліджень номерів, кузовів, номерів двигуна на транспортні засоби в 10 екземплярах; інструкцію по обслуговуванню станка для пресування гарячим металом; інструкцію з користування пресом для штамповки реєстраційних номерів НОМЕР_1 ; аркуші паперу у кількості 15 штук по яких рукописними написами виконані комбінації номерних знаків; довідки видані особами з числа керівників ТСЦ МВС № 8047 у кількості 7 шт.; роздруківки із державними номерними знаками на 5 арк.; фото на яких зображено номери мобільного телефону в яких запаковано номерні знаки; роздруківки із переліком номерних знаків; аркуші паперу, на яких наявні відтиски печаток «Продфреш.Логістік» код 42514748, «Охоронна Компанія «МИР» код 42961501, «»Транс-Люкс 24» код 38272300, «благо всім» код 37201684, «Фермерське господарство « ОСОБА_5 » код 41836221, «Спец підрозділ охорони Кобра» код 32446017; талон № 208 ТСЦ № 8047, копії документів охоронної фірми «ІРБІС», талон № 118 ТСЦ МВС № 8047, заяву № 458139163 від 11.01.2022, квитанцію № ПН5606, талон № 80 ТСЦ МВС № 8047, акт огляду реалізованого ТЗ, договір купівлі-продажу ТЗ № 8120/22/007370, договір комісії № 8120/22/1/007370, акт технічного стану ТЗ № 8120/22/1/007370, довідку про реєстрацію місця проживання особи, бланк службових відміток ТСЦ, зошит із чорновими записами, копію статуту ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» код 42795490, копії міжнародних декларацій, відт"иск печатки на А4 із написом" "Міністерство оборони України" ІНФОРМАЦІЯ_1 » код 26616454,довідку, видану начальником ТСЦ № 8047 від 21.02.2023, ухвалу про дозвіл на проведення обшуку від 23.05.2023, копію протоколу обшуку від 08.06.2023.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 115012446 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Ільєва Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні