Ухвала
від 20.11.2023 по справі 621/2040/21
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про витребування доказів та

залишення зустрічної позовної заяви без руху

Справа № 621/2040/21

Провадження 2/621/55/23

20 листопада 2023 року м. Зміїв Харківської області

Зміївський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді В. Філіп`євої ,

за участю секретаря судового засідання А.Бабич,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду за відсутності учасників в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: ТОВ «Вайшалі Фармасьютікалз», ТОВ «Фінансова компанія «Гровінг Стейт», АТ «ПУМБ», та за зустрічною позовною заявою третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору (позивач за зустрічним позовом) - ТОВ «Вайшалі Фармасьютікалз», до ОСОБА_2 , державного реєстратора Пашук В.В., треті особи: ТОВ «Фінансова компанія «Гровінг Стейт», АТ «ПУМБ», третя особа, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору (позивач за первісним позовом) ОСОБА_3 ,

про скасування державної реєстрації права власності на майновий комплекс базу відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_4 адвокат В.Альошин звернувся до Зміївського районного суду Харківської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи: ТОВ «Вайшалі Фармасьютікалз», ТОВ «Фінансова компанія «Гровінг Стейт», АТ «ПУМБ» , в якій просить скасувати державну реєстрацію права власності відповідача на майновий комплекс базу відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

В підготовчі судові засідання, призначені на 18.05.2023, 29.06.2023, 25.09.2023, 16.11.2023 року учасники справи не з`явилися, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялися належним чином, заяв про відкладення підготовчого судового засідання не подавали.

За змістом ч.1, ч.2 статті 198 ЦПК України, підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, визначених частиною другою статті223цього Кодексу; залученнядо участіабо вступуу справутретьої особи,заміни неналежноговідповідача,залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе вирішити питання, що підлягають з`ясуванню у підготовчому засіданні, за відсутності учасників справи, повідомлених належним чином, без здійснення фіксації судового засідання звукозаписувальними технічними засобами відповідно до ч.2 статті 247 ЦПК України.

Дослідивши доводи клопотання та матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне:

13.09.2021 ухвалою Зміївського районного суду Харківської області відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.

18.11.2021 року через канцелярію суду надійшла зустрічна позовна заява ТОВ "Вайшалі Фармасютікалз" до ОСОБА_2 , та державного реєстратора В.Пашук, про скасування державної реєстрації права власності на майновий комплекс базу відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », підписана адвокатом А.Альошиним як представником ТОВ "Вайшалі Фармасютікалз"

16.03.2023 ухвалою Зміївського районного суду Харківської області зустрічну позовну заяву залишено без руху.

23.03.2023 на виконання вимог ухвали від 16.03.2023 до суду надійшла заява про усунення недоліків зустрічного позову. Одночасно представник ТОВ «Вайшалі Фармасьютікалз» - адвокат В.Плугатирьов подав до суду заяву, в якій просив відкласти підготовче судове засідання у зв`язку з зайнятістю в іншому судовому засіданні.

Таким чином, прийняття уточненого зустрічного позову ТОВ «Вайшалі Фармасютікалз» до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ІІІ особи: ТОВ «Вайшалі Фармасьютікалз», ТОВ «Фінансова компанія «Гровінг Стейт», АТ «ПУМБ», про скасування державної реєстрації права судом не вирішувалося.

За змістом положень статей 193-195 ЦПК України, зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.

Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогамстатей 175і177цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу. Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частинпершоїтадругоїстатті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи. Положеннястатей 193і194цього Кодексу застосовуються до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження.

Згідно ч.2, ч.3 статті 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, крім іншого, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно абзацу 2 ч.1 статті 183 ЦПК України, вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

ІІІ особа за первісним позовом ТОВ «Вайшалі Фармасьютикалз», яке є юридичною особою нерезидентом, ні в первісному зустрічному позові, ні в уточненому позові не надала документів, що підтверджує її правосуб`єктність відповідно до наведених вимог ч.1 ст.183 ЦПК України, не зазначила адресу на території України для листування (належного повідомлення)із судом, відомості щодо зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Е-Суд, що перешкоджає суду та іншим учасникам справи виконати вимоги процесуального закону щодо направлення процесуальних документів, в тому числі заяв по суті справи, зокрема, й уточненого зустрічного позову.

Згідно статті 496 ЦПК України, іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, іноземні держави (їх органи та посадові особи) та міжнародні організації (далі - іноземні особи) мають право звертатися до судів України для захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Іноземні особи мають процесуальні права та обов`язки нарівні з фізичними і юридичними особами України, крім випадків, передбачених Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до частин 11-13 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

За таких обставин належить повторно залишити зустрічну позовну заяву ТОВ «Вайшалі Фармасьютикалз» без руху та встановити ІІІ особі строк 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Крім того, представником ТОВ «Вайшалі Фармасьютикалз» В.Плугатарьовим через канцелярію суду подано клопотання про витребування доказів, в обґрунтування якого зазначено, що в провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про скасування державної реєстрації права власності на майновий комплекс база відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

На даний час, ІІІ особі, яка має намір заявити самостійні позовні вимоги на предмет спору, з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно стало відомо що за адресою реєстрації вказаної бази відпочинку зареєстровано інше нерухоме майно, а саме: база відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », власником якої значиться ТОВ «База Імпульс», ЄДРПОУ 44323038. Вказане нерухоме майно, в свою чергу, передано в іпотеку за договором іпотеки № 2004 від 18.07.2022 року в забезпечення боргових зобов`язань ОСОБА_6 іпотекодержателю ОСОБА_7 . Враховуючи суттєву зміну обставин та необхідність з`ясування належного суб`єктного складу учасників справи, представник ІІІ особи просив суд витребувати у КП «Зміївське бюро технічної інвентаризації, землевпорядкування, містобудування та архітектури» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області, завірені копії матеріалів інвентаризаційної справи майнового комплексу - бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , а також майнового комплексу - бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Просив також витребувати у державного реєстратора Дергачівської міської ради Харківської області Зоткіна Сергія Володимировича завірені копії документів реєстрації права власності на базу відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за ТОВ «База «Імпульс», а також витребувати у приватного нотаріуса ХМНОЄмець І.О. завірені копії договору іпотеки № 2004 від 18.07.2022 та акту приймання-передачі № 5701,5702 від 16.08.2021 року.

Щодо заявленого ТОВ «Вайшалі Фармасьютикалз» клопотання про витребування доказів, суд зазначає наступне:

Згідно ч.1 статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.

ІІІ особою заявлено клопотання про витребування матеріалів інвентаризаційної справи, що стосується предмету спору бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також іншого нерухомого об`єкту, розташованого за цією ж адресою: - бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що, з огляду на необхідність визначення належного кола осіб, прав і інтересів яких стосуються позовні вимоги, є обґрунтованим.

Разом з тим, витребування документів, що стосуються реєстрації іншого об`єкту нерухомості, та права обтяження на нього, не підлягає задоволенню, оскільки не стосується предмета судового розгляду.

Відповідно до п.1 ч.2 статті 198 ЦПК України, суд можевідкласти підготовчезасідання увипадку, визначеному частиною другою статті 223 цього Кодексу.

Відповідно до ч.9 статті 223 ЦПК України, про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.

Керуючись статями 13,198, 223, 259-261 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Зустрічну позовну заяву ТОВ «Вайшалі Фармасьютикалз» - залишити без руху,

Встановити ІІІ особі строк п`ять днів із дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків зустрічної позовної заяви та приведення її у відповідність до вимог Закону.

Роз`яснити ІІІ особі, що у разі неусунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, вона буде вважатися неподаною та повернута особі, яка її подала.

Клопотання представника ТОВ «Вайшалі Фармасьютікалз» задовольнити.

Витребувати у КП «Зміївське бюро технічної інвентаризації, землевпорядкування, містобудування та архітектури» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області, (адреса: Харківська область, Чугуївський район, місто Зміїв, вул..Покровська, 41-А)

завірені копії матеріалів інвентаризаційної справи майнового комплексу - бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

завірені копії матеріалів інвентаризаційної справи майнового комплексу - майнового комплексу - бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: Харківська область, Зміївський (на даний час Чугуївський) район, с.Лиман, вул..Набережна, 10-А.

Копію ухвали направити КП «Зміївське бюротехнічної інвентаризації,землевпорядкування,містобудування таархітектури» , ТОВ «ВайшаліФармасьютікалз» - до виконання, та іншим учасникам справи - до відома.

Довести до відома уповноважених осіб, що невиконання законного рішення (ухвали) суду тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно ч.7 ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом, зокрема: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Відкласти підготовче засідання у цивільній справідо 11:00години 19.12.2023.

Повідомити осіб, що беруть участь у справі, про час та місце розгляду справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/sud2014.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 16.11.2023.

Суддя В. Філіп`єва

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено21.11.2023
Номер документу115018046
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про державну власність щодо реєстрації або обліку прав на майно

Судовий реєстр по справі —621/2040/21

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 13.04.2023

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 16.03.2023

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 16.02.2022

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 04.02.2022

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 12.10.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 13.09.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні