Ухвала
від 09.10.2023 по справі 569/19039/22
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/19039/22

1-кс/569/6914/23

У Х В А Л А

09 жовтня 2023 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_2 , в рамках кримінального провадження №12022186010001630 від 11.11.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 275, ч. 3 ст.197-1 КК України (далі це ж кримінальне провадження) про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється про те, що 10.11.2022 року в ході проведення моніторингу АДРЕСА_1 , було виявлено факт порушення правил безпечної експлуатації будівель дорожнього сервісу, а саме автозаправної станції « ІНФОРМАЦІЯ_1 », земельна ділянка з кадастровим номером 5610100000:01:004:0024.

Прокурору клопотанні вказує, що до Рівненської окружної прокуратури надійшли матеріали УСБУ в Рівненській області, про те, що невстановленою особою на земельній ділянці з кадастровим номером 5610100000:01:004:0024 здійснено самовільне будівництво споруди підвищеної небезпеки без дозвільних документів в охоронній зоні об`єкта критичної інфраструктури - ліній електропередач ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Згідно відповіді з ІНФОРМАЦІЯ_3 жодних заяв щодо надання містобудівних умов чи обмежень для розміщення та експлуатації об`єктів дорожнього сервісу на земельній ділянці з кадастровим номером 5610100000:01:004:0024 не надходило, відповідно містобудівні умови та обмеження не надавались.

Автозаправна станція належить до об`єктів підвищеної небезпеки, отже має бути віднесений до класу наслідків (відповідальності) ССЗ та V категорії складності.

Згідно наявних документів у матеріалах кримінального провадження 26.09.2018 у приватного нотаріуса Рівненського міського нотаріального округу Рівненської області ОСОБА_3 був укладений договір купівлі-продажу споруди з анкерною опорою, що знаходиться по АДРЕСА_1 між ОСОБА_4 (продавець) та ОСОБА_5 від імені якого діяв ОСОБА_6 (покупець).

Покликаючись на наведене, прокурор просить надати тимчасовий доступ до документів, перелік яких наведено у клопотанні, щодо договору купівлі-продажу, серія та номер ННР 304883, виданий 26.09.2018 щодо споруди з анкерною опорою, що знаходиться по АДРЕСА_1 між ОСОБА_4 (продавець) та ОСОБА_5 від імені якого діяв ОСОБА_6 (покупець), які перебувають у володінні приватного нотаріуса Рівненського міського нотаріального округу Рівненської області ОСОБА_3 .

Дані документи мають істотне значення у даному кримінальному провадження, оскільки в них містяться відомості, що підтверджують або спростовують вчинення кримінального правопорушення.

Іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до вказаних документів, що мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, неможливо, оскільки відомості що містяться документах (інформації) відносяться до охоронюваної законом таємниці.

Прокурор надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив задоволити клопотання, а також просив розглянути клопотання без повідомлення особи, у володінні якої перебувають документи.

Приватний нотаріус ОСОБА_3 в судове засідання не зявився, надіслав до суду лист, в якому не заперечив щодо тимчасового доступу до договору купівлі - продажу серія та номер ННР 304883 виданого 26.09.2018 та просив суд розглянути клопотання без його участі.

З урахуванням заяви прокурора, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно п.3ч.1ст.162КПК України,до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Прокурор у клопотанні довів достатньо підстав, передбачених ст. 163 КПК України, що документи (інформація) про які йдеться у клопотанні знаходяться у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_3 , і вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як доказ, а в інший спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, оскільки відомості що містяться в них відноситься до охоронюваної законом таємниці, слід клопотання задоволити.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.159, 162-164 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Надати дозвіл старшому слідчому СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_7 , прокурору Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_2 , на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса Рівненського міського нотаріального округу Рівненської області ОСОБА_3 (7428 номер свідоцтва), що здійснює свою діяльність за адресом АДРЕСА_2 , а саме договору купівлі-продажу, серія та номер ННР 304883, від 26.09.2018 щодо споруди з анкерною опорою, що знаходиться по АДРЕСА_1 між ОСОБА_4 (продавець) та ОСОБА_5 від імені якого діяв ОСОБА_6 (покупець), технічної, чорнової документації, схем, креслень, планів на об`єкт нерухомого майна, висновок чи звіт про оцінку зазначених об`єктів нерухомого майна та копій документів, які знаходяться в справі (копії паспортів продавця та покупця, копії РНОКПП та ін.), а також книги (журналу) вчинення нотаріальних дій, де зазначена інформація про нотаріальну дію, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх належним чином завірені копії.

Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення09.10.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу115024061
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —569/19039/22

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 09.10.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 09.10.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 22.06.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 20.04.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 20.04.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 09.02.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 21.12.2022

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні