Ухвала
від 22.11.2023 по справі 185/14552/23
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/14552/23

Провадження № 2/185/4700/23

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

22 листопада 2023 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу №4 «Волна» про визнання права власності на квартиру,

В С Т А Н О В И В:

16 листопада 2023 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до Житлово-будівельного кооперативу №4 «Волна» про визнання права власності на квартиру АДРЕСА_1 .

Позивачка посилається на те, що 04 грудня 1984 року згідно ордера № 01420 серії БК-84 їй надана двокімнатна квартира за зазначеною адресою. Пайовий внесок за квартиру виплачений нею у повному обсязі, про що Житлово-будівельним кооперативом № 4 «Волна» видана довідка № 84 від 25 серпня 1985 року.

Позивачка вказує на те, що вона зверталася до відповідних органів із заявою про реєстрацію права власності на квартиру, однак їй було відмовлено через відсутність необхідних документів.

Як передбачено пунктом 7 частини 4 статті 185 ЦПК України, позовна заява підлягає поверненню, у випадку якщо до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.

Відповідно до положень статті 19-1 Закону України «Про кооперацію», член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу має право володіння, користування, а за згодою кооперативу - і розпоряджання квартирою, дачею, гаражем, іншою будівлею, спорудою або приміщенням кооперативу, якщо він не викупив це майно.

У разі викупу квартири, дачі, гаража, іншої будівлі, споруди або приміщення член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного кооперативу чи іншого відповідного кооперативу стає власником цього майна. Право власності на таке майно у члена кооперативу виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Згідно статті 81 Порядку державної реєстраціїречових правна нерухомемайно таїх обтяжень,затвердженим постановоюКабінету МіністрівУкраїни від25грудня 2015року №1127,у разі участі особи у діяльності кооперативу документом, що підтверджує набуття у власність членом кооперативу завершеного будівництвом об`єкта, є видана таким кооперативом довідка про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі.

Такимчином дляздійснення державноїреєстрації прававласності наквартиру позивачцінеобхідно надатидержавному реєстратору довідку про членство в кооперативі та внесення пайового внеску за квартиру у повному обсязі.

Згідно з частиною 2 статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», за наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

Рішення про відмову в державній реєстрації прав повинно містити вичерпний перелік обставин, що стали підставою для його прийняття.

До позовної заяви не надано доказів того, що позивачкою дотримано визначений законом порядок реєстрації права власності на квартиру як члена житлово-будівельного кооперативу, яким повністю внесено пайовий внесок за квартиру.

Зокремавідсутня копіярішення державногореєстратора провідмову ОСОБА_1 удержавній реєстраціїправа власностіна квартиру,оформленого згідноз вимогами статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У зв`язку з відсутністю доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору (звернення до державного реєстратора з заявою про реєстрацію права власності), позовна заява підлягає поверненню.

Керуючись пунктом 7 частини 4статті 185 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу №4 «Волна» про визнання права власності на квартиру.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається Дніпровському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Cуддя У.М. Болдирєва

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.11.2023
Оприлюднено24.11.2023
Номер документу115085862
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —185/14552/23

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Болдирєва У. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні