Ухвала
від 22.11.2023 по справі 554/9061/23
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 22.11.2023Справа № 554/9061/23 Провадження № 1-кп/554/1871/2023

У Х В А Л А

22.11.2023 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_4 ,

обвинуваченої - ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Октябрського районного суду м. Полтави матеріали кримінального провадження відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Станиці Кубанська Апшеронського району Краснодарського краю, громадянки України, з вищою освітою, не працюючої, заміжньої, маючої на утриманні неповнолітнього сина, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України,

в с т а н о в и в:

В провадженні Октябрського районного суду м. Полтави перебуває зазначене кримінальне провадження.

Прокурор у підготовчому судовому засіданні зазначив, що кримінальне провадження підсудне Октябрському районному суду м. Полтави.

Захисник вказав, що кримінальне провадження не підсудне Октябрському районному суду м. Полтави, оскільки обвинувачена була державним реєстратором за адресою: АДРЕСА_2 , доказів вчиненні нею будь-яких дій в м. Полтаві немає.

Обвинувачена підтримала думку захисника.

Представник потерпілого не з`явився, надав заяву про проведення підготовчого судового засідання без його участі.

Суд, вислухавши думку учасників процесу, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст.32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межахтериторіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування. Дія цього абзацу не поширюється на кримінальні провадження, що віднесені до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду згідно з правилами статті 33-1цього Кодексу.

У справі №264/5559/18 Верховний Суд сформулював правовий висновок, що порушення правил територіальної підсудності являє собою істотне порушення вимог кримінального процесуального закону і є безумовною підставою для скасування рішення в порядку п. 1 ч. 1 ст. 438 КПК України.

Згідно обвинувального акту, обвинувачену ОСОБА_5 11.08.2021 призначено на посаду державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень центру надання адміністративних послуг населенню виконавчого комітету Скороходівської селищної ради Полтавського району Полтавської області.

Місцем знаходження ЦНАП населенню зазначено: Полтавська область, смт. Скороходове, вул. Софіївська,15.

Місцем вчинення злочинів вказано м. Полтаву, більш точної адреси слідством не встановлено.

Обвинувальний акт складено 28.09.2023 в приміщенні Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області за адресою: п. Полтава, вул. Сковороди, 2-б старшим слідчим СВ ВП № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 .

Обвинувальний акт затверджено 28.09.2023 в приміщенні Чутівського відділу Диканської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 .

Особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану врегульовано ст. 615КПК України. За змістом ч. 9 цієї статті під час дії воєнного стану обвинувальні акти скеровуються та розглядаються судами, в межах територіальної юрисдикції яких закінчено досудове розслідування, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - найбільш територіально наближеним до нього судом, що може здійснювати правосуддя, або іншим судом, визначеним у порядку, передбаченому законодавством.

В аспекті застосування приписів ч. 9 ст. 615 КПК України щодо встановлення місця закінчення досудового розслідування необхідно виходити з положень гл. 24 КПК України, які визначають поняття і форми закінчення досудового розслідування.

Саме з обвинувального акту можна чітко визначити місце закінчення досудового розслідування, коли слідчий зазначає, де саме складено обвинувальний акт, а прокурор коли та де затверджено обвинувальний акт. Це є визначальним моментом для подальшого правильного визначення територіальної підсудності.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 283 КПК України, в яких визначено загальні положення закінчення досудового розслідування, прокурор зобов`язаний у найкоротший строк після повідомлення особі про підозру здійснити одну з таких дій: 1) закрити кримінальне провадження; 2) звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності; 3) звернутися до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

Отже, як вбачається зі змісту наведеної норми, певну форму закінчення досудового розслідування законодавець пов`язує з дією, яку зобов`язаний вчинити саме прокурор. Тому місцем закінчення досудового розслідування слід вважати місце вчинення прокурором відповідної дії.

У відповідності до п. 1 ч. 1ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності.

За таких обставин, оскільки питання про направлення кримінального провадження з одного до іншого суду в межах юрисдикції одного апеляційного суду вирішується колегією суддів відповідного суду, матеріали кримінального провадження підлягають направленню до Полтавського апеляційного суду для вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції.

Керуючись ст.ст.32,34,314,371-372,376 КПК України, суд, -

у х в а л и в:

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України, направити до Полтавського апеляційного суду для вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції.

Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення22.11.2023
Оприлюднено24.11.2023
Номер документу115089940
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу

Судовий реєстр по справі —554/9061/23

Ухвала від 09.07.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Горбунова Я. М.

Ухвала від 22.02.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Горбунова Я. М.

Ухвала від 26.12.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Попов О. Г.

Ухвала від 28.11.2023

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Захожай О. І.

Ухвала від 22.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Попов О. Г.

Ухвала від 03.10.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Попов О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні