Ухвала
від 16.11.2023 по справі 757/51754/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/51754/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора груп прокурорів у кримінальному провадженні № 42023000000000789 від 15.05.2023 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023000000000789 від 15.05.2023 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на майно.

Прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Слідчий суддя, враховуючи вимоги ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна визнав можливим розгляд клопотання здійснювати без повідомлення власників майна.

З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням НПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000000789, відомості про яке 15.05.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст 209 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Запорізької області здійснює незаконну діяльність організована група, до складу якої також входять службові особи органів державної влади та місцевого самоврядування Запорізької області, уповноважені на здійснення організаційно розпорядчих, адміністративно господарських та контрольних функцій, а також на представництво інтересів громади, які в супереч інтересам служби, з метою особистого збагачення та збагачення третіх осіб, організували на території Запорізької області діяльність ряду підприємств, господарська діяльність яких направлена на оптову та роздрібну реалізацію паливно-мастильних матеріалів з грубими порушеннями вимог природоохоронного законодавства та законодавства у сфері безпеки паливно-енергетичного комплексу, що створила загрозу життю та здоров`ю громадян.

До вчинення зазначеного кримінального правопорушення, можуть бути причетні наступні особи, які попередньо зорганізувались у стійке об`єднання для учинення злочинів, зокрема ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

ОСОБА_6 відповідно до відведеної йому ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ролі в організованій групі та спільного плану злочинних дій, займається створенням підконтрольних суб`єктів господарювання, фінансово господарська діяльність яких направлена оптово - роздрібну реалізацію паливно мастильних матеріалів, надання в оренду нерухомого майна, а також безпосередня комунікація з службовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування Запорізької області, які є членами організованої групи та залучені до учинення кримінальних правопорушень з метою прийняття участі підконтрольних суб`єктів господарювання в тендерних закупівля паливно мастильних матеріалів, які закуповуються державними органами, установами та організаціями Запорізької області. Також громадянин ОСОБА_6 відповідає за збір, акумуляцію, перерахування та легалізацію коштів здобутих внаслідок такої незаконної діяльності та зазначені кошти у подальшому розподіляються членами організованої групи очолюваної ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

Громадянин ОСОБА_6 є фізичною особо підприємцем та здійснює наступну господарську діяльність згідно КВЕД:

- 49.41 вантажний автомобільний транспорт;

- 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;

- 45.20 технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;

- 77.12 надання в оренду вантажних автомобілів.

Згідно відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі установ, підприємств та організацій, громадянин ОСОБА_6 є директором та власником ряду суб`єктів господарської діяльності, які задіяні ним та ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до учинення незаконних дій у складі організованої групи:

- Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛС-ВОШ ГРУП» (код ЄДРПОУ 45076829), адреса: місто Запоріжжя, вулиця Рекордна, 37. Основний вид діяльності згідно КВЕД 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна. Директором та власником підприємства є ОСОБА_6 .

- Товариство з обмеженою відповідальністю «СОЛАР» (код ЄДРПОУ 30802043), адреса: Запорізька область, Мелітопольський район, село Костянтинівка, вулиця Дорожна, 1Б. Основний вид діяльності згідно КВЕД 47.30 роздрібна торгівля пальним. Директором підприємства є ОСОБА_6 . Власниками підприємства є громадяни ОСОБА_7 (власник 70 % у статному капіталі підприємства) та ОСОБА_8 (власник 30 % у статному капіталі підприємства.)

- Товариство з обмежено відповідальністю «НАФТА ПРЕМІУМ ГРУП» (код ЄДРПОУ 41166850), адреса: місто Запоріжжя, вулиця Шкільна, 4. Основний вид діяльності згідно КВЕД 46.71 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Директором та власником підприємства є ОСОБА_6 .

- Товариство з обмеженою відповідальністю «СД-ГРУП 2011» (код ЄДРПОУ 44099610), адреса: місто Запоріжжя, вулиця Космічна, 148. Основний вид діяльності згідно КВЕД 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Директором підприємства є ОСОБА_6 . Власниками підприємства є ОСОБА_6 (власник 50% у статному капіталі підприємства) та ОСОБА_9 (власник 50% у статному капіталі підприємства).

- Товариство з обмежено відповідальністю «АВ СЕРВІС ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 42602949), адреса: Запорізька область, місто Бердянськ, вулиця Приазовська, 114. Основний вид діяльності згідно КВЕД 47.30 роздрібна торгівля пальним. Директором підприємства є ОСОБА_10 . Власниками підприємства є ОСОБА_6 (власник 70% у статному капіталі підприємства) та ОСОБА_10 (власник 30% у статному капіталі підприємства).

- Товариство з обмежено відповідальністю «СЕРВІСПРОМЗБУТ» (код ЄДРПОУ 38461245), адреса: місто Запоріжжя, вулиця Космічна, 148, телефон НОМЕР_1 (користувач ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ). Основний вид діяльності згідно КВЕД 46.71 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Директором та засновником підприємства є громадянка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_2 ).

Також, громадянин ОСОБА_6 є неофіційним бенефіціаром/власником Товариства з обмеженою відповідальністю «СИМВОЛ 2005» (код ЄДРПОУ 33661820), адреса: місто Запоріжжя, проспект Моторобудівників, 190. Основний вид діяльності згідно КВЕД 46.371 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Директором підприємства та власником підприємства згідно наявних відомостей є мати ОСОБА_6 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , народилась в місті Запоріжжя, ІПН НОМЕР_3 , українка, громадянка України, адреса реєстрації: АДРЕСА_1 . Крім того, на громадянку ОСОБА_10 оформлено ряд об`єктів нерухомого майна в місті Запоріжжя та Запорізькій області, фактичним власником якого є громадянин ОСОБА_6 .

Проведеним аналізом абонентського номеру НОМЕР_1 який зазначено як контактний номер ТОВ «АЛЬФА ТРЕЙД ПЛЮС 2018», ТОВ «АВ СЕРВІС ПЛЮС», ТОВ «СОЛАР», ТОВ «ЛС-ВОШ ГРУП», ТОВ «ФОРТУНА НАФТОІНВЕСТ» встановлено, що його власником може бути громадянка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Також громадянка ОСОБА_7 користується електронною поштовою скринькою ІНФОРМАЦІЯ_6 (така сама як в ОСОБА_6 ). У своїй діяльності ОСОБА_7 юридично рахується директором підприємства та веде бухгалтерію підприємства, у тому числі ТОВ «АЛЬФА ТРЕЙД ПЛЮС 2018» (код ЄДРПОУ 42091011) та підконтрольна громадянину ОСОБА_6 , та відповідно до відведеної їй ролі в організованій групі виконує вказівки ОСОБА_6 щодо ведення бухгалтерії суб`єктів господарської діяльності підконтрольних вищевказані організовані групі, проведення платежів, обготівкування коштів здобутих внаслідок незаконної діяльності та їх зберігання.

Також встановлений громадянин ОСОБА_8 який є особою підконтрольною ОСОБА_6 та виконує всі його вказівки щодо незаконної діяльності суб`єктів господарської діяльності підконтрольних вищевказаній організованій групі, а також використовуючи швидкісні мотоцикли та навики їх водіння, може перевозити грошові кошти отримані внаслідок незаконної діяльності організованої групи.

Прокурор вказує, що у ході досудового розслідування проведено обшуки за місцями вчинення кримінальних правопорушень та за місцями проживання причетних до вчинення злочинів осіб, під час чого виявлено та вилучено комп`ютерну та іншу техніку, чорнові записи, інструкції та інші речі і документи, які свідчать про безпосередню участь зазначених осіб у організації та виконанні дій, спрямованих на вчинення кримінальних правопорушень.

Відповідно до інформації ДСНС, стан дотримання вимог техногенної безпеки на зазначених підприємствах неодноразово перевірявся службовими особами ДСНС, виявлені численні порушення, у тому числі такі, що становлять загрозу життю та здоров`ю людей, про що складені відповідні акти.

ТОВ «НАФТА ПРЕМІУМ ГРУП» перебуває на обліку в Олександрівській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Запорізькій області.

У період 2021 2023 років ТОВ «НАФТА ПРЕМІУМ ГРУПП» здійснювало реалізацію газу вуглеводневого скрапленого та газу нафтового скрапленого до ряду приватних суб`єктів господарювання, в тому числі до своїх підконтрольних підприємств: ТОВ «ФОРТУНА НАФТОІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 42282147), ТОВ «ЕН ПІ ДЖІ ОІЛ» (код ЄДРПОУ 43096382), ТОВ «СОЛАР» (код ЄДРПОУ 30802043), ТОВ «СЕРВІСПРОМЗБУТ» (код ЄДРПОУ 34534927), ТОВ «АЛЬФА ТРЕЙД ПЛЮС 2018» (код ЄДРПОУ 42091011). Зазначені фінансово господарські операції можуть мати ознаки мінімізації податкових зобов`язань з метою зменшення податкового навантаження, уникнення сплати податків з подальшим обготівкуванням коштів (переведенням у готівку).

Також, згідно відомостей які містяться в НАІС, за ТОВ «НАФТА ПРЕМІУМ ГРУПП» зареєстровано наступні транспортні засоби:

- транспортний засіб марки BMW X6 М50І, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_4 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_5 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.12.2022;

- транспортний засіб марки BMW X6 М, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_6 , сірого кольору, державний номерний знак НОМЕР_7 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.09.2023;

- BMW X 5, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_8 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_9 ;

- BMW X 4, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_10 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_11 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.04.2023;

- MAZDA CX-5, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_12 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_13 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.12.2022;

- DAEWOO LANOS, 2006 року випуску, VIN НОМЕР_14 , синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_15 , зареєстрований (поставлений на облік) 02.09.2021;

- RENAULT PREMIUM 460 DXI, 2012 року випуску, НОМЕР_16 , білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_17 , зареєстрований (поставлений на облік) 05.05.2023;

- RENAULT PREMIUM, 2008 року випуску, VIN НОМЕР_18 , білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_19 , зареєстрований (поставлений на облік) 13.01.2023;

- напівпричеп BENALU BENCERE TF34CZ, 2000 року випуску, VIN НОМЕР_20 , сірого кольору, державний номерний знак НОМЕР_21 , зареєстрований (поставлений на облік) 05.05.2023;

- напівпричеп BENALU C34CSB02, 2000 року випуску, VIN НОМЕР_22 , сірого кольору, державний номерний знак НОМЕР_23 , зареєстрований (поставлений на облік) 13.01.2023.

Зазначені вище транспортні засоби використовуються членами організованої групи та самим ОСОБА_6 для учинення кримінальних правопорушень: перевезення паливно мастильних матеріалів, які яких не відповідає вимогам ДСТУ, з метою їх подальшої реалізації, а також для перевезення документів щодо фінансово господарської діяльності підконтрольних суб`єктів господарської діяльності які задіяні у злочинній схемі, перевезення готівки здобутої внаслідок такої злочинної діяльності.

Прокурор вказує, що вищевказані транспортні засоби, які зареєстровані за ТОВ «НАФТА ПРЕМІУМ ГРУП» в період 2022 2023 роки придбані за кошти, які здобуті злочинним шляхом внаслідок незаконної діяльності реалізації паливно мастильних матеріалів, якість яких не відповідає ДСТУ, з подальшою реалізацією до державних підприємств, установ та організацій, комунальних підприємств на заздалегідь підготовлених державних закупівель.

08.11.2023 винесено постанову про визнання вказаних транспортних засобів речовим доказом у кримінальному провадженні.

Прокурор зазначає, що на даній стадії досудового розслідування виникла необхідність у збереженні цих речових доказів шляхом накладення на них арешту.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК Українизахід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2ст. 131 КПК України).

Згідно з ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 2ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Під час судового розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням НПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000000789, відомості про яке 15.05.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст 209 КК України.

08.11.2023 винесено постанову про визнання транспортних засобів речовими доказами у кримінальному провадженні.

В клопотанні прокурора вбачаються підстави для накладення арешту на вказане майно, оскільки воно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, набуте кримінально протиправним шляхом, визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.

З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, а також на те, що прокурором у клопотанні доведено необхідність накладення арешту на зазначене в клопотанні майно, оскільки в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що вказане майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, набуте кримінально протиправним шляхом, визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів., тому слідчий суддя з метою забезпечення кримінального провадження та можливого використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумності та співмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання про арешт майна.

Поряд з цим, сторона обвинувачення просить заборонити користуватися вказаними транспортними засобами.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна, разом з тим, сторона обвинувачення не довела наявність таких обставин.

За змістом ч. 4 ст. 173 КПК України, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

За таких обставин, в судовому засіданні встановлено, що вказані транспортні засоби відповідають критеріям ст. 98, ст. 170 ч. 2 КПК України, а також з метою збереження вказаного речового доказу у кримінальному провадженні до вирішення його по суті у суді та унеможливлення відчуження майна третім особам, тому підстав сумніватися в розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження слідчий суддя не вбачає в частині розпоряджатися та відчужувати вказане майно.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 131, 132, 170-174, 392, 532 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Накласти арешт на транспортні засоби, що зареєстровані за ТОВ НАФТА ПРЕМІУМ ГРУП» (код ЄДРПОУ 41166850), а саме на:

- транспортний засіб марки BMW X6 М50І, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_4 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_5 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.12.2022;

- транспортний засіб марки BMW X6 М, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_6 , сірого кольору, державний номерний знак НОМЕР_7 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.09.2023;

- BMW X 5, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_8 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_9 ;

- BMW X 4, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_10 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_11 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.04.2023;

- MAZDA CX-5, 2022 року випуску, VIN НОМЕР_12 , чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_13 , зареєстрований (поставлений на облік) 27.12.2022;

- DAEWOO LANOS, 2006 року випуску, VIN НОМЕР_14 , синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_15 , зареєстрований (поставлений на облік) 02.09.2021;

- RENAULT PREMIUM 460 DXI, 2012 року випуску, НОМЕР_16 , білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_17 , зареєстрований (поставлений на облік) 05.05.2023;

- RENAULT PREMIUM, 2008 року випуску, VIN НОМЕР_18 , білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_19 , зареєстрований (поставлений на облік) 13.01.2023;

- напівпричеп BENALU BENCERE TF34CZ, 2000 року випуску, VIN НОМЕР_20 , сірого кольору, державний номерний знак НОМЕР_21 , зареєстрований (поставлений на облік) 05.05.2023;

- напівпричеп BENALU C34CSB02, 2000 року випуску, VIN НОМЕР_22 , сірого кольору, державний номерний знак НОМЕР_23 , зареєстрований (поставлений на облік) 13.01.2023, із забороною розпорядження, здійснення реєстраційних чи інших дій, пов`язаних зі зміною власника.

Ухвала підлягає негайному виконанню прокурором/слідчим у кримінальному провадженні № 42023000000000789 від 15.05.2023.

Ухвала слідчогосудді можебути оскарженапротягом п`ятиднів здня їїоголошення безпосередньодо Київськогоапеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу115094113
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/51754/23-к

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Головко Ю. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні