Справа №487/8190/21
Провадження №2/487/424/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.11.2023 Заводський районний суд м. Миколаєва у складі: головуючого судді: Кузьменко В.В., за участю секретаря судового засідання: Рафальської Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївського економічного ліцею №2 м. Миколаєва про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та поновлення на роботі,
ВСТАНОВИВ:
18.11.2021 року ОСОБА_1 звернулась до заводського районного суду м. Миколаєва з позовом до миколаївського економічного ліцею №2 м. Миколаєва , в якому просила визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи ОСОБА_1 та поновити на роботі; зобов`язати відповідача виплатити невиплачену заробітку плату за час незаконного відсторонення від роботи.
В обґрунтування позовної заявипосилається на те, що вона працює прибиральницею у Миколаївському економічному ліцеї №2 м. Миколаїв. 08.11.2021 року позивачу було вручено наказ про відсторонення від роботи з підстав щеплень проти COVID-19. Із наказом не згодна в повному обсязі та вважає його незаконним.
Ухвалою суду від 19.11.2021 року відкрито провадження у справі.
19.01.2022 року до суду надійшло клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
19.01.2022 року до суду від в.о. директора ліцею №2 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого в задоволенні позову просить відмовити, оскільки позовна заява необґрунтована та вимоги є незаконними.
Ухвалою суду від 23.05.2023 року справу призначено справу до розгляду з викликом сторін.
Від позивача надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, просила задовольнити позов.
Від представника відповідача до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, в задоволені позовної заяви відмовити.
Враховуючи, що в судове засідання учасники судового розгляду не з`явилися, то відповідно до вимог частини другої статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.
Згідно з частиною першою статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
На осіб, які беруть участь у справі, покладається обов`язок добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки. При цьому під добросовісністю необхідно розуміти таку реалізацію прав і виконання обов`язків, що передбачають користування правами за призначенням, здійснення обов`язків у межах, визначених законом, недопустимість посягання на права інших учасників цивільного процесу, заборона зловживати наданими правами.
Згідно з частинами першою та другою статті 211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.
Відповідно до частини третьої статті 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Згідност. 129 Конституції Українисуддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
Як визначено уст. 46 КЗпП Українивідсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп`яніння; відмови або ухилення від обов`язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.
Так, відповідно до ст. 10 Закону України "Про Основи законодавства України про охорону здоров`я" встановлено обов`язки громадян у сфері охорони здоров`я, серед яких зокрема передбачено: а) піклуватись про своє здоров`я та здоров`я дітей, не шкодити здоров`ю інших громадян; б) у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.
Крім того, згідно з ч.ч. 1, 2ст. 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб"профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов`язковими і включаються до календаря щеплень. Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов`язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов`язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.
Наказом МОЗ України від 04.10.2021 № 2153, відповідно до статті 10 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я",статті 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров`я України, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267(в редакціїпостанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), та з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення України, попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, затверджено "Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням".
Згідно наказу № 71-К від 08.11.2021 року ОСОБА_1 відсторонено від роботи прибиральниці без збереження заробітної плати з 08.11.2021 року до усунення причин, що зумовили відсторонення.
Унаказі МОЗ України № 2153 від 04.10.2021 року, яким затверджено перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням, зазначено, що обов`язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-COV-2, на період дії карантину, встановлено Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, підлягають працівники комунальних підприємств, установ та організацій.
ОСОБА_1 працює в Миколаївському економічному ліцеї №2 Миколаївської міської ради Миколаївської області, тому відноситься до переліку організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням згіднонаказу МОЗ України № 2153 від 04.10.2021 р.
У зв`язку із чим, відповідно дост. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» ОСОБА_1 підлягає обов`язковому профілактичному щепленню проти інфекційних хвороб. Оскільки вона відмовився від обов`язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, тому відповідно дост.12 вказаного Законупідлягає відстороненню від роботи. Наказ № 71-К від 08.11.2021 року є законним, а тому не підлягає скасуванню.
Оскільки наказ № 71-К від 08.11.2021 року є законним і не підлягає скасування, то і вимога позивача про виплату заробітної плати за час незаконного відсторонення задоволенню теж не підлягає.
Враховуючи викладене, позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.12,13,81,141,259,263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Миколаївського економічного ліцею №2 м. Миколаєва про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та поновлення на роботі - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В.Кузьменко
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2023 |
Оприлюднено | 24.11.2023 |
Номер документу | 115098060 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Кузьменко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні