ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
20 листопада 2023 року Справа № 915/1732/23
Суддя господарського суду Миколаївської області Алексєєв А.П., розглянувши матеріали позовної заяви Миколаївської дитячо-спортивної школи для осіб з інвалідністю, код 25937334 (м. Миколаїв, вул. Кузнецька, 81 А), яка пред`явлена до відповідача: громадської організації «Миколаївська обласна організація УТОГ», код 03973068 (м. Миколаїв, вул. Кузнецька, 81 А) про стягнення грошових коштів, зобов`язання вчинити певні дії, подовження строку дії договору оренди нерухомого майна,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить:
- у рахунок відновлення належного відповідачу майна, стягнути з відповідача грошові кошти у розмірі 52000,00 грн.;
- зобов`язати відповідача повернути на розрахунковий рахунок позивача грошові кошти, отримані у рахунок виконання умов додаткової угоди № 4 від 11.08.2023 року до договору оренди № 214/732-01 від 23.12.2022 року;
- подовжити строк дії договору оренди нерухомого майна № 214/732-01 від 23.12.2022 року на строк дії умов воєнного стану на території України.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
По-перше.
18.10.2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» № 3200-IX від 29.06.2023 року.
Згідно абз. 2 ч. 5 ст. 6 ГПК України електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно ч. 6 ст. 6 ГПК адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Реєстрація електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі здійснюється за посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Позовна заява повинна містити, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Так, позивачем в позовній заяві не зазначено відомості про наявність у сторін електронних кабінетів.
По-друге.
Позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Позивачем у позовній заяві не зазначена ціна позову.
По-третє.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем у тексті позовної заяви не зроблено посилання на докази, що підтверджують викладені обставини.
Тобто у тексті позовної заяви позивач має зазначити, що доказом відповідної обставини, факту, події або явища є такий- то документ, показання свідка, висновок експерта або річ. Наприклад, якщо у позові зазначається про обставини укладення договору, то необхідно у тексті позову зазначити, що доказом цих обставин є приєднана до позову копія примірника договору.
Окрім того, позивачем у тексті позовної заяви не викладено обставин в обґрунтування позовної вимоги щодо зобов`язання відповідача повернути на розрахунковий рахунок позивача грошові кошти, отримані у рахунок виконання умов додаткової угоди № 4 від 11.08.2023 року до договору оренди № 214/732-01 від 23.12.2022 року та не зазначено сум, які просить стягнути позивач з відповідача.
По-четверте.
Позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Наведений у позовній заяві перелік документів та інших доказів має певні недоліки.
Так, наприклад, у п. 7 переліку позивач зазначив, що до позовної заяви додається копія акту огляду.
Проте, позивачем не зазначено реквізити даного документа у достатньому для його ідентифікації обсязі (має бути зазначена дата і номер документу).
Це також стосується документів зазначених у пунктах 8, 9, 12 -14, 18, 23 переліку.
Окрім того, надані до позовної заяви копії документів, зокрема: акт фіксації пошкодження майна № 1 від 19.09.2022 року, звернення від 28.08.2023 року № 117, акт огляду, пропозиція щодо договору оренди від 11.08.2023 року, додаткова угода № 4 від 11.08.2023 року, наказ № 17 від 26.02.2022 року, заява від 25.10.2023 року неналежної якості (текст нечитабельний).
До того ж, документ зазначений у п. 19 переліку додатків, взагалі не додано до позовної заяви.
Також у позовній заяві позивачем не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
По-п`яте.
Позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи ( п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
У позовній заяві позивачем не зазначено відомостей щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
По-шосте.
Позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав ( п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
У позовній заяві не міститься підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
По-сьоме.
Згідно п. 2 ч. 1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 163 ГПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 684, 00 грн.
Відповідно до п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За нормами ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Враховуючи позовні вимоги майнового та немайнового характеру, судовий збір повинен був сплачений за кожну заявлену позивачем вимогу.
Як вбачається з наданих до позову доказів, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1084,34 грн.
Проте, позивачем не виконано вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, оскільки не надано належних доказів на підтвердження сплати судового збору за кожну заявлену вимогу в порядку та розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
По-восьме.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Згідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Проте, позивачем до позовної заяви не надано належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів на електронний кабінет або листом з описом вкладення.
Отже, позивачу необхідно:
1. Виправити позовну заяву:
- зазначити у позовній заяві відомості по наявність у сторін електронного кабінету;
- зазначити ціну позову;
- зазначити у тексті позовної заяви докази, якими підтверджуються викладені у позовній заяві обставини;
- зазначити у позовній заяві обставини в обґрунтування позовної вимоги щодо зобов`язання відповідача повернути на розрахунковий рахунок позивача грошові кошти, отримані у рахунок виконання умов додаткової угоди № 4 від 11.08.2023 року до договору оренди № 214/732-01 від 23.12.2022 року, із зазанченням сум належних до стягнення;
- зазначити відомості про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- у переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви, зазначити реквізити кожного документа у достатньому для його ідентифікації обсязі (дата, номер);
- зазначити відомості щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- зазначити про те, чи поданий позивачем інший позов до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
2. Надати належної якості копії документів, зокрема: акт фіксації пошкодження майна № 1 від 19.09.2022 року, звернення від 28.08.2023 року № 117, акт огляду, пропозицію щодо договору оренди від 11.08.2023 року, додаткову угоду № 4 від 11.08.2023 року, наказ № 17 від 26.02.2022 року, заяву від 25.10.2023 року.
3. Надати копію звернення від 25.10.2023 року.
4. Направити виправлений примірник позовної заяви на адресу суду.
5. Направити виправлений примірник позовної заяви з усіма додатками відповідачу листом з описом вкладення (з зазначенням в описі реквізитів кожного документа у достатньому для його ідентифікації обсязі (дата, номер) або в електронній формі через систему «Електронний суд». Докази направлення виправленої позовної заяви разом з додатками відповідачу подати суду.
6. Надати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, з урахуванням сплаченої суми судового збору у розмірі 1084,34 грн.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Миколаївської дитячо-спортивної школи для осіб з інвалідністю залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених у цій ухвалі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
СуддяА.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2023 |
Оприлюднено | 24.11.2023 |
Номер документу | 115102013 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні