ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22.11.2023м. СумиСправа № 920/1061/23(920/1295/23)
Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 06.11.2023 (вх.№4397 від 13.11.2023)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Шосткинське підприємство Харківенергоремонт (вул. Леоніда Каденюка, буд.1, м. Шостка, Сумська область, 41100, ЄДРПОУ 34113412)
про стягнення 6 040 145, 37 грн
ВСТАНОВИВ:
13.11.2023 до Господарського суду Сумської області надійшов позов Шосткинської міської ради (вул. Садовий бульвар, буд. 14, м. Шостка, Сумська область, 41100, ЄДРПОУ 36080075) до Товариства з обмеженою відповідальністю Шосткинське підприємство Харківенергоремонт (вул. Леоніда Каденюка, буд.1, м. Шостка, Сумська область, 41100, ЄДРПОУ 34113412) про стягнення 6040145, 37 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи для розгляду справи № 920/1295/23 за вказаним позовом визначено суддю Джепу Ю.А.
Ухвалою від 15.11.2023 суд постановив матеріали справи № 920/1295/23 передати до Господарського суду Сумської області для розгляду в межах справи № 920/1061/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Шосткинське підприємство Харківенергоремонт (вул. Леоніда Каденюка, буд.1, м. Шостка, Сумська область, 41100, ЄДРПОУ 34113412).
На підставі протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21.11.2023 справу передано судді Яковенку В.В.
Згідно з ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з матеріалів, у позовній заяві вказано неповне найменування відповідача а саме: ТОВ «ШП Харківенергоремонт» замість Товариство з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт».
Відповідно до частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
З огляду на викладене суд зазначає, що позивачем у поданому позові не зазначено інформації щодо наявності у нього, його представника та відповідача зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд»).
Відповідно до ч. 5 ст. 162 ГПК України у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Заявник вказує, як позивача у позові Шосткинську міську раду в особі виконавчого органу Управління комунальної власності, позовну заяву підписано міським головою Миколою Ногою, начальником управління Людмилою Нагорною та представником за дорученням ОСОБА_1 .
Суд зазначає, що з позовної заяви не можливо встановити склад позивачів.
У зв`язку з чим позивачу слід уточнити склад сторін спору (позивача/позивачів).
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
З поданої позовної заяви вбачається, що вона підписана й представником за дорученням Костянтином Кравчуком, натомість серед документів, доданих до позовної заяви відсутні докази, які б станом на день подання позову до суду підтверджували повноваження ОСОБА_2 , як представника позивача.
Згідно з ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте заявником не надано доказів направлення іншим учасникам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із підп. 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» станом на 01.01.2023 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 2684,00 грн.
Ураховуючи позовні вимоги, розмір судового збору за подання позовної заяви становить 90602,18 грн.
Усупереч згаданому до позовної заяви не додані докази сплати судового збору.
Натомість заявник просить відстрочити сплату судового збору, до ухвалення судового рішення, зазначивши про те, що грошові кошти для оплати судового збору на рахунках виконавчого органу місцевого самоврядування відсутні, їх поповнення очікується на початку 2024 року.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Заявник не підпадає під категорії осіб, для яких Закон України «Про судовий збір» передбачає можливість відстрочення судового збору.
Окремо звертається увага, що наведений у ст.8 Закону України «Про судовий збір» перелік осіб є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.
Оцінивши доводи заявника, наведені в обґрунтування поважності підстав для відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви, суд не знаходить правових підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки відсутність належного фінансування не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору. При цьому, будь яких доказів складного фінансового становища станом на момент подання позову заявником не додано.
Відповідно до підп. 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8);
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п. 9);
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10).
Однак, позивачем в позовній заяві, в порушення вимог підпунктів 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; не додано підтвердження того, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частин першої, десятої статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 06.11.2023 (вх. № 4397 від 13.11.2023) Шосткинської міської ради залишити без руху.
2. Встановити Шосткинській міській раді строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання суду:
відомостей щодо повного найменування відповідача;
відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи;
інформації про виконання обов`язку реєстрації свого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
уточнений склад сторін спору (позивача/позивачів);
доказів на підтвердження повноважень Костянтина Кравчука на підписання позовної заяви;
доказів направлення іншим учасникам копії позовної заяви і доданих до неї документів;
доказів сплати судового збору в розмірі 90602,18 грн;
інформації про наявність у позивача, чи іншої особи оригіналів документів, які позивачем подано в копіях;
письмового попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
інформації про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
3. Відповідно до частин третьої, четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 Господарського процесуального кодексу України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2023 |
Оприлюднено | 24.11.2023 |
Номер документу | 115102301 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні