Справа № 405/8464/23
провадження № 1-кс/405/3856/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.11.2023 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду у м. Кропивницькому клопотання старшого слідчого в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 12023120000000782 від 13.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
старший слідчий в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення обшуку за місцем реєстрації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на яку, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно зареєстроване за останнім, з метою відшукання і вилучення: журнали, записники, анкетні справи, бланків благодійних організацій та благодійних фондів, фіктивного пакету документів по волонтерській програмі (запрошення від юридичної особи Польщі, довіреність, гарантійний лист кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, договір про надання волонтерської допомоги, договір про надання гуманітарної допомоги), листів-звернень до Мінінфраструктури та обласних, міських військових адміністрацій, які надають право виїзду особам, що підлягають мобілізації під час воєнного стану до країн Європейського союзу через систему «Шлях», кіно-, відеоапаратури та спеціалізованого технічного приладдя для друку, бланки та печатки приватних юридичних фірм та державних установ, мобільні термінали з різними SIM-картками, ноутбуки, планшети, персональні комп`ютери, з встановленим програмним забезпеченням - месенджер «Telegram», «Viber», «WhatsApp», «Signal», та грошові кошти здобуті в результаті вчинення злочинних дій.
В обґрунтування клопотання слідчий вказав, що у провадженні ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023120000000782 від 13.07.2023, внесеному в ЄРДР за ч. 3 ст. 332 КК України, за фактом того, що група осіб за попередньою змовою, будучи обізнаними з умовами перетину державного кордону України, діючи з корисливих мотивів, вступили в злочинну змову та налагодили протиправну діяльність по незаконному переправленню осіб, у тому числі військовозобов`язаних, через державний кордон України. За незаконну грошову винагороду, у розмірі від 3000 до 5000 доларів США, організували протиправний механізм з незаконного переправлення через державний кордон України осіб, що підлягають мобілізації під час воєнного стану до країн Європейського союзу через систему «Шлях», з використанням заздалегідь виготовлених фіктивних документів по волонтерській програмі (запрошення від юридичної особи Польщі, довіреність, гарантійний лист кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, договір про надання волонтерської допомоги, договір про надання гуманітарної допомоги).
Органом досудового розслідування встановлено, що вчинення даного кримінального правопорушення причетний громадянин України - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Васильків Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , для зв`язку використовує абонентський номер НОМЕР_1 , який перебуває в мобільному терміналі IMEI НОМЕР_2 , для пересування використовує автомобілі марки LEXUS NX200, д.н.з. НОМЕР_3 та Toyota C-HR, д.н.з. НОМЕР_4 .
Слідчий в клопотанні вказав, що з метою відшукання речових доказів та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, а саме: журнали, записники, анкетні справи, бланків благодійних організацій та благодійних фондів, фіктивного пакету документів по волонтерській програмі (запрошення від юридичної особи Польщі, довіреність, гарантійний лист кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, договір про надання волонтерської допомоги, договір про надання гуманітарної допомоги), листів-звернень до Мінінфраструктури та обласних, міських військових адміністрацій, які надають право виїзду особам, що підлягають мобілізації під час воєнного стану до країн Європейського союзу через систему «Шлях», кіно-, відеоапаратури та спеціалізованого технічного приладдя для друку, бланки та печатки приватних юридичних фірм та державних установ, мобільні термінали з різними SIM-картками, ноутбуки, планшети, персональні комп`ютери, з встановленим програмним забезпеченням - месенджер «Telegram», «Viber», «WhatsApp», «Signal», та грошові кошти здобуті в результаті вчинення злочинних дій, з метою отримання інформації про підтвердження підозри ОСОБА_5 у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення (злочину), враховуючи, необхідно провести обшук за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши доводи слідчого, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023120000000782 від 13.07.2023, внесеному в ЄРДР за ч. 3 ст. 332 КК України (а.к. 2- витяг з ЄРДР).
З матеріалів доданих до клопотання та пояснень слідчого наданих у судовому засіданні вбачається, що вчинення даного кримінального правопорушення причетний громадянин України - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Васильків Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно право власності на квартира АДРЕСА_1 зареєстроване за ОСОБА_6 (а.к. 26-28).
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Частиною 5 статті 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімей нежиття особи.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій (ч.2 ст. 93 КПК України).
На даний час проводяться слідчі та процесуальні дії, спрямовані на збирання доказів, а тому обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.
Крім того, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання в особисте і сімейне життя особи, оскільки слідчий довів, що існує наявність достатніх відомостей, які вказують на можливість досягнення мети обшуку, що забезпечить швидке та неупереджене проведення досудового розслідування та встановлення істини у справі.
Відповідно до ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
На думку слідчого судді, органом досудового розслідування надано достатньо доказів, які б давали змогу переконатися в тому, що речі та документи, які планується відшукати можуть знаходитися у квартирі, яку слідчий просить піддати обшуку.
При цьому, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання дозволу на виявлення та вилучення грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, оскільки в разі надання дозволу на їх відшукання, неможливо встановити їх як незаконно отриманих.
За даним клопотанням відзначається наявність достатніх підстав вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, зазначені в клопотанні речі та документи, які планується відшукати, мають значення для кримінального провадження, відомості, які містяться в них, можуть бути доказами під час судового розгляду, у зв`язку з чим, слід визнати наявність передбачених законом підстав для надання дозволу на проведення обшуку у вказаній квартирі та для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 233-235, 369-372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити частково.
Надати дозвіл на проникнення до квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на яку, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно зареєстроване за ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем його реєстрації, з метою проведення обшуку, задля відшукання: журналів, записників, анкетних справ, бланків благодійних організацій та благодійних фондів, фіктивного пакету документів по волонтерській програмі (запрошення від юридичної особи Польщі, довіреність, гарантійний лист кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, договір про надання волонтерської допомоги, договір про надання гуманітарної допомоги), листів-звернень до Мінінфраструктури та обласних, міських військових адміністрацій, які надають право виїзду особам, що підлягають мобілізації під час воєнного стану до країн Європейського союзу через систему «Шлях», кіно-, відеоапаратури та спеціалізованого технічного приладдя для друку, бланків та печатків приватних юридичних фірм та державних установ, мобільних терміналів з різними SIM-картками, ноутбуків, планшетів, персональних комп`ютерів, з встановленим програмним забезпеченням - месенджер «Telegram», «Viber», «WhatsApp», «Signal».
В іншій частині відмовити.
Строк дії ухвали з 17.11.2023 року до 17.12.2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2023 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 115122945 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні