Ухвала
від 22.11.2023 по справі 211/7000/23
ДОВГИНЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 211/7000/23

Провадження № 1-кс/211/1890/23

УХВАЛА

іменем України

22 листопада 2023 року слідчий суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Генезис Гейм» в особі директора ОСОБА_3 , на бездіяльність уповноваженої особи Відділення поліції № 1 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

встановив:

до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Генезис Гейм» в особі директора ОСОБА_3 , на бездіяльність уповноваженої особи Відділення поліції № 1 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за заявою від 02.11.2023 року, щодо вчинення кримінального правопорушення за ст.356 КК України.

В обґрунтування скарги зазначено, що 02.11.2023 року директором ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» ОСОБА_3 через канцелярію ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області була подана заява про вчинення кримінального правопорушення за фактом самоправства, а саме 02.11.2023 року о 09-50 годин, посадові особи ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА» (готель «Дружба») та ФОП ОСОБА_4 , вчинили самоправство, а саме вчинили перешкоди по вивезенню та переміщенню майна, що є приватною власністю ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ». Даним злочином ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» заподіяно значну майнову шкоду на загальну суму 21982 423,20 грн. (двадцять один мільйон дев`ятсот вісімдесят дві тисячі чотириста двадцять три гривні 20 копійок), оскільки даним майном, Товариство не може користуватись, не може використовувати за його прямим призначення, що безпосередньо відображається на фінансово-економічному показнику діяльності ліцензованого організатора азартних ігор ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ». Відповідно до Договору оренди №01/07-21 від 01.07.2021, посвідченого приватним нотаріусом Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_5 та зареєстрованого в реєстрі за №1236, ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» є орендарем нежитлового приміщення загальною площею 300 кв.м., що розташоване на другому поверсі в нежитловій будівлі готелю, яка знаходить за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна, буд.12, що належить на праві приватної власності ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА». Відповідно до Договору суборенди №01/07-21/1-01 від 01.07.2021 ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» орендує (є суборендарем) у ФОП ОСОБА_4 нежитлове приміщення загальною площею 27,35 кв.м., що розташоване на другому поверсі в нежитловій будівлі готелю, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Заява ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» в особі директора ОСОБА_3 була зареєстрована в ЖЄО за №18187 від 02.11.2023.

03.11.2023 року він отримав лист №45.1/2-3314ЄО підписаний начальником відділення Людмилою Кутньою, в якому повідомлено, що працівниками відділення поліції №1 проведено перевірку за результатами якої ознак кримінального правопорушення не встановлено, тому підстави внесення викладених у зверненні відомостей до ЄРДР відсутні. Вважає, що працівниками поліції порушені вимоги ст.214 КПК України, тому заявник просить задовольнити заявлені вимоги.

В судове засідання заявник директор ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» ОСОБА_3 не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Представник Відділення поліції № 1 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області в судове засідання не з`явився, надійшла заява про розгляд скарги за їх відсутності, в задоволенні скарги просять відмовити.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає за необхідне скаргу задовольнити, виходячи з наступних мотивів.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, яка є нормою прямої дії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Одним із суб`єктів, які реалізують завдання кримінального судочинства, є слідчий, який у своїй професійній діяльності застосовує положення кримінального процесуального законодавства.

Згідно з частини 1 статті 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною 1 статті 303 цього Кодексу, в тому числі на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, можуть бути подані заявником, потерпілим чи його представником або законним представником протягом десяти днів з моменту вчинення бездіяльності.

Статтею 116 КПК України визначено, що процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки.

Відповідно до вимог статті 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Статтею 3 Закону України «Про звернення громадян» передбачено три види звернень: пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства; заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки - щодо поліпшення їх діяльності; клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо; скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.

Заявник не звертався до органів поліції із пропозицією (зауваженням), заявою (клопотанням) чи скаргою, а звернувся із заявою про кримінальне правопорушення, про що свідчить заява (повідомлення) про кримінальне правопорушення.

Заява ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» від імені якого діє директор ОСОБА_3 не є скаргою (найбільш суміжний вид звернення громадянина по відношенню до заяви про злочин) в розумінні Закону України «Про звернення громадян», оскільки він не просить поновити права чи захистити свої законні інтереси, а просить відкрити кримінальне провадження за фактом незаконних дій.

Відповідно до частини 4 статті 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву та повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Пунктом 1.2 розділу ІІ Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України №69 від 17.08.2012 року, встановлено, що відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам пункту 4 частини 5 статті 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. До Реєстру підлягають внесенню відомості, які характеризують кримінальне правопорушення (п.2.2 розділу ІІ положення).

Таким чином, законом встановлений чіткий обов`язок внесення слідчим чи прокурором відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР із встановленням обмеженого процесуального строку для його виконання після отримання відповідної заяви чи повідомлення. Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події. Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до ЄРДР. Викладені в такому повідомленні обставини підлягають перевірці, але така перевірка повинна проводитись вже в рамках відкритого кримінального провадження, внесеного до ЄРДР. Потім, у разі, якщо посадова особа дійде висновку, що у викладеній ситуації немає ознак складу кримінального правопорушення, вона може винести постанову про закриття кримінального провадження відповідно до статті 284 КПК.

Заява ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» від імені якого діє директор ОСОБА_3 є заявою про вчинене кримінальне правопорушення, яка містить обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а тому відповідно до частини 1 статті 214 КПК України, невідкладно, але не пізніше 24 години після подання, слідчий або прокурор зобов`язаний був внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

Оскільки заява ТОВ «ГЕНЕЗИС ГЕЙМ» від імені якої директор ОСОБА_3 від 02.11.2023 року за формою та змістом є заявою про вчинення кримінального правопорушення, а за приписом частини четвертої статті 214 КПК України відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, даних про виконання органом досудового розслідування, яким була отримана заява про кримінальне правопорушення, вимог статті 214 КПК України у суду відсутні, тому скарга підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 303-307 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Генезис Гейм» в особі директора ОСОБА_3 задовольнити.

Зобов`язатикерівника органудосудового розслідуванняВідділення поліції№ 1Криворізького районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Дніпропетровськійобласті внестивідомості доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза заявоюТОВ «ГЕНЕЗИСГЕЙМ» відімені якогодіє директор ОСОБА_3 від 02.11.2023рокузареєстрованої ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області у Інформаційно-телекомунікаційній системи «Інформаційний портал Національної поліції України (журнал єдиного обліку)» за № 18187.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДовгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення22.11.2023
Оприлюднено27.11.2023
Номер документу115127660
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —211/7000/23

Ухвала від 22.11.2023

Кримінальне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Юзефович І. О.

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Юзефович І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні