Справа № 138/3075/23
Провадження №:2/138/916/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2023 м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області, у складі:
головуючого судді Київської Т.Б.,
за участю: секретаря Бугери І.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Могилів-Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про розірвання шлюбу та виключення відомостей з актового запису про народження дитини запису, як батька дитини,
ВСТАНОВИВ:
17.10.2023 позивач звернувся до суду із вказаним вище позовом, який мотивований тим, що 30.10.2010 він та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб. Протягом 11 років у них не народжувались діти. В січні 2022 року сторони дізнались, що відповідач вагітна. ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась донька ОСОБА_3 . Позивач записаний батьком вказаної дитини. Після народження дитини в їхніх стосунках почались розлади та сварки. Влітку 2023 року позивач побачив в телефоні дружини переписку інтимного характеру та з того часу у нього виник сумнів, щодо його батьківства. 23.08.2023 він звернувся до медико-генетичного центру «Мама Папа», щодо проведення молекулярно-генетичної експертизи. 20.09.2023 надійшов висновок експерта відповідно до якого позивач не є біологічним батьком ОСОБА_3 . Дана обставина призвела до того, що вони з дружиною втратили всі почуття, які пов`язували їх як подружжя. Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з даним позовом.
Враховуючи викладене вище, позивач просить суд розірвати шлюб між сторонами спору та виключити відомості про його особу, як батька, з актового запису про народження зазначеної дитини.
Ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 24.10.2023 відкрито загальне позовне провадження та розпочато підготовче провадження у справі.
Сторони в судове засідання не з`явились.
Позивача подав до суду клопотання про проведення розгляду справи без його участі. Позовні вимоги підтримав.
Відповідача подала до суду клопотання про проведення судового розгляду без її участі. Позовні вимоги визнала.
Представник третьої особи подала до суду заяву про проведення судового розгляду без її участі. Не заперечувала проти вирішення питання на розсуд суду.
Враховуючи те, що в матеріалах справи наявний висновок молекулярно-генетичної експертизи, а також те, що відповідач визнала позов, це у відповідності до ч.3 ст.200 ЦПК є підставою для ухвалення рішення за результатами підготовчого провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, висновок молекулярно-генетичного дослідження суд прийшов до переконання про необхідність задоволення позовних вимог зважаючи на таке.
Встановлено, що сторони 30.10.2010 зареєстрували шлюб та після його реєстрації прізвище дружини « ОСОБА_4 », що підтверджується свідоцтвом про шлюбу серії НОМЕР_1 (а.с.8).
Сторони записані батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дана обставина підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 (а.с.9).
У статті 121 СК Українивизначено, що права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями122та125цьогоКодексу.
Згідно ізст.122 СК Українидитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.
Відповідно дост. 133 СК України, якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини.
Упостанові Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» №3 від 15 травня 2006 року, роз`яснено, що судам слід ураховувати, що відповідно дост. 136 СКоспорювання батьківства можливе тільки після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття, а в разі її смерті не допускається. Оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст. 136 СК України), - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК України), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини.
Статтею 136 СК Українипередбачено, що особа, яка записана батьком відповідно до статей122,124,126і127цьогоКодексу, має право оспорити батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з а запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першоїстатті 123 цього Кодексу. До вимоги чоловіка про виключення запису про як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.
Відповідно до висновку медико-генетичного центру «Мама Папа» №39563 від 20.09.2023 ймовірність того, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках проведеного дослідження, складає 0% (а.с.11-28).
Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дитини, що мають істотне значення.
Враховуючи викладене вище, суд зважаючи на те, що позивач вважає збереження сім`ї неможливим, ОСОБА_1 не є біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та те, що відповідач визнала позов, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Частиною 1 ст. 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно ч.1. ст.142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
На підставі ст.112, 121, 122, 125, 133, 136 СК України та керуючись ст. 12, 13, 81, 89, 141-142, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 30.10.2010 виконкомом Суботівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області, актовий запис №4.
Виключити відомості про ОСОБА_1 , як батька, з актового запису про народження №371 від 22.09.2022, дитини ОСОБА_3 , що народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного Могилів-Подільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький).
Повернути ОСОБА_1 50 (п`ятдесят) відсотків судового збору сплаченого за подання позову до суду в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні 60 копійок, за реквізитами: отримувач ГУК у Він.обл./м.Могилів-Под./22030101, номер рахунку НОМЕР_3 , згідно квитанції від 16.10.2023 (квитанція №0.0.3252651984.1), шляхом безспірного списання коштів управлінням Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м. Могилів-Подільському Вінницької області із державного бюджету України.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення. Учасник справи якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Третя особа: Могилів-Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), місцезнаходження: пл.Соборна, 12, м.Могилів-Подільський Вінницької області, Код ЄДРПОУ 42052318.
Суддя: Т.Б.Київська
Суд | Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115148293 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Київська Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні