Ухвала
від 24.11.2023 по справі 344/22338/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/22338/23

Провадження № 1-кс/344/8663/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2023 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з начальником відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 42020090000000043,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий, за погодженням із прокурором звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020090000000043 від 25.06.2020 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 201-1, ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ст. 441 КК України.

З матеріалів кримінального провадження встановлено, що на території АТ «Оріана» (ЄДРПОУ 05743160), за адресою: Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Промислова, 18, на підставі договору оренди, здійснює свою господарську діяльність ТОВ «ОВС-Енерджі» (ЄДРПОУ 42871178).

Зокрема, службові особи вказаного товариства з метою одержання вигоди (прибутку), всупереч вимог чинного законодавства, за готівкові кошти,здійснюють придбання використаних автомобільних шин з метою їх подальшої утилізації, без належних дозвільних документів та дотримання технологічного процесу, в результаті утилізації яких здійснюється забруднення земель речовинами, відходами, та іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров`я людей або довкілля.

Окрім цього, не дотримується технологічний процес переробки автомобільних шин, що в подальшому призводить до шкідливих викидів у атмосферне повітря, природне середовище токсичних відходів та потрапляння токсичних речовин у ґрунт. В процесі переробки автомобільних шин, як залишок та конденсат накопичується піролізна вода, що являється токсичною речовиною і повинна утилізовуватися відповідно до вимог чинного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та земель, однак цього не відбувається.

Внаслідок спалювання відходів (автомобільних шин) у КПВОТ, здійснюються наднормативні викиди забруднюючих (шкідливих) речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за відсутністю відповідного дозволу, що є порушенням статей 10 та 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», чим створили небезпеку для довкілля, а також усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, діючи умисно з метою провадження господарської діяльності, в порушення спеціальних правил, визначених ст. ст.17, 33 Закону України «Про відходи», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», ст.10 Закону України «Про підприємництво», ст. 49 Господарського кодексу України, не дотримуються вимоги, згідно яких зобов`язані не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об`єктах.

При цьому, за результатами спалення автомобільних шин утворюється пічне паливо, яке відноситься до категорії підакцизних товарів та в подальшому, на підставі підроблених документів, реалізовується та транспортується покупцям реального сектору економіки, без відображення вказаних фінансово-господарських операцій у податковій звітності товариства.

Зокрема встановлено, що керівником ТОВ «ОВС-Енерджі» (ЄДРПОУ 42871178) - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реалізація незаконно виготовлених нафтопродуктів (пічного палива) здійснюється, в тому числі, в адресу ТОВ «Черкаський Арматурно-Механічний Завод» (ЄДРПОУ 43450696, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Чигиринська, 13/25), за попередньої домовленості з директором вказаного товариства - ОСОБА_6 , на підставі підроблених документів, без відображення в податковій звітності товариства.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , належать на праві приватної власності ОСОБА_6 .

Таким чином, матеріали кримінального провадження дають органу досудового розслідування достатні підстави вважати, що за вказаною адресою можуть знаходитись речі і документи, які мають значення доказів у вказаному кримінальному провадженні, зокрема:документи, що свідчать про фінансово-господарські операції проведені з ТОВ «ОВС-Енерджі», чорнові записи, мобільні термінали та сім-карти осіб, які причетні до придбання незаконного виготовлених нафтопродуктів (пічного палива), їх реалізації, транспортування та зберігання, планшети, ноутбуки, комп`ютери, флеш-карти, на яких можуть міститися відомості щодо обліку незаконно виготовлених та придбаних нафтопродуктів, обрахунку витрат, отримання прибутків від реалізації незаконно виготовленої чи необлікованої продукції, незаконно виготовлені нафтопродукти (пічне паливо), дані щодо придбання продукції, кошти отримані від злочинної діяльності та інші речі, предмети та документи, які свідчать про вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

З матеріалів клопотання вбачається достатньо підстав вважати, що в нежитлових будівлях за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності ОСОБА_6 та використовуються у господарській діяльності ТОВ «Черкаський Арматурно-Механічний Завод» (ЄДРПОУ 43450696), можуть зберігатись документи, що свідчать про фінансово-господарськіоперації проведені з ТОВ «ОВС-Енерджі», чорнові записи, мобільні термінали та сім-карти осіб, які причетні до придбання незаконного виготовлених нафтопродуктів (пічного палива), їх реалізації, транспортування та зберігання, планшети, ноутбуки, комп`ютери, флеш-карти, на яких можуть міститися відомості щодо обліку незаконно виготовлених та придбаних нафтопродуктів, обрахунку витрат, отримання прибутків від реалізації незаконно виготовленої чи необлікованої продукції, незаконно виготовлених нафтопродуктів (пічне паливо), дані щодо придбання продукції.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , належать на праві приватної власності ОСОБА_6 .

Метою проведення обшуку слідчий зазначив відшукання та вилучення вищезазначених речей.

В той же час стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття вказаного вище кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи, та неможливість отримати інформацію в інший спосіб.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку нежитлових будівель за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності ОСОБА_6 та використовуються у господарській діяльності ТОВ «Черкаський Арматурно-Механічний Завод» (ЄДРПОУ 43450696), з метою виявлення документів, що свідчать про фінансово-господарські операції проведені з ТОВ «ОВС-Енерджі», чорнові записи, мобільні термінали та сім-карти осіб, які причетні до придбання незаконного виготовлених нафтопродуктів (пічного палива), їх реалізації, транспортування та зберігання, планшети, ноутбуки, комп`ютери, флеш-карти, на яких можуть міститися відомості щодо обліку незаконно виготовлених та придбаних нафтопродуктів, обрахунку витрат, отримання прибутків від реалізації незаконно виготовленої чи необлікованої продукції, незаконно виготовлених нафтопродуктів (пічне паливо), дані щодо придбання продукції.

Ухвала діє до 23 грудня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення24.11.2023
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу115159971
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —344/22338/23

Ухвала від 24.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

Ухвала від 24.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні