Справа № 127/22269/23
Провадження 2/127/2795/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2023 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді Короля О.П.
секретаря Мельник А.С.,
розглянувши в судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про витребування майна з чужого незаконного володіння та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 та Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання недійсним рішення та державного акту,
ВСТАНОВИВ :
В наведеній вище справі представник позивача-відповідача звернувся до суду з клопотанням про призначення судової земельно-технічної експертизи, проведення якої просить доручити експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України.
На вирішення експертизи просить поставити питання : встановити, чи накладаються повністю або частково межі земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:02:001:0309, яка розташована за адресою : АДРЕСА_1 і земельна ділянка площею 0,1000 га відповідно до державного акту на право власності на землю серії ВН від 17.02.1997 року, яка розташована за адресою : АДРЕСА_1 .
Клопотання мотивоване тим, що предметом розгляду цієї справи є накладення меж земельної ділянки з кадастровим номером №0520682800:02:001:0309 та земельної ділянки згідно з державним актом на право власності на землю серії ВН від 17.02.1997 року.
Для належного розгляду цієї судової справи необхідне проведення судової земельно-технічної експертизи.
Основними завданнями земельно-технічної експертизи є визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо); визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки.
Орієнтовним переліком вирішуваних питань є чи є порушення меж (або накладення) земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки?
Зазначені питання земельно-технічної експертизи вирішуються за наявності відповідної правовстановлюючої та технічної документації, зокрема, результатів виконання топографо-геодезичних робіт, які проводяться відповідними фахівцями з використанням відповідного обладнання та бази даних.
Для вирішення питань земельно-технічної експертизи експерту необхідно надати оригінали або завірені якісні копії відповідної правовстановлюючої та технічної документації із землеустрою на земельну ділянку. У разі неможливості експертом самостійно виконати топографо-геодезичні роботи результати таких робіт повинні бути надані на дослідження органом (особою), який (яка) призначив експертизу, залучив(ла) експерта.
Щодо необхідності та доцільності проведення експертизи у Вінницькому НДЕКЦ МВС України.
Вінницьке НДЕКЦ МВС України здійснює досудове розслідування кримінального провадження 12023020000000655 від 14.08.2023 року за ч. 3 ст. 190 КК України.
Кримінальне провадження було порушено, зокрема, щодо незаконного заволодіння земельною ділянкою, яка є предметом розгляду судової справи №127/22269/23.
Відповідно до супровідного листа старшого слідчого СУ ГУ НП у Вінницькій області всі оригінали технічної документації та правовстановлюючих документів були направлені до Вінницького НДЕКЦ для проведення аналогічної експертизи у вище зазначеному кримінальному провадженні.
Таким чином, для повноцінного проведення експертизи, враховуючи знаходження оригіналів документів, які необхідні для її проведення, у Вінницькому НДЕКЦ МВС необхідно провести експертизу саме в зазначеній установі.
Представник відповідача-позивача не заперечував щодо призначення судової земельно-технічної експертизи.
Заслухавши представників сторін, оглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання про призначення судової земельно-технічної експертизи з таких підстав.
Предметом розгляду даної справи є накладання меж земельної ділянки з кадастровим номером №0520682800:02:001:0309 та земельної ділянки згідно Державного акту на право власності на землю серії ВН від 17 лютого 1997 року.
Для всебічного та об`єктивного з`ясування обставин у справі та її вирішення відповідно до закону суд вважає за доцільне проведення судової земельно-технічної експертизи.
Відповідно до Наказу Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року №53/5 Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень передбачено наступне.
Основними завданнями земельно-технічної експертизи є визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо); визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладення земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки.
Серед орієнтовного переліку вирішуваних питань є : чи є порушення меж (або накладення) земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки?
Зазначені питання земельно-технічної експертизи вирішуються за наявності відповідної правовстановлюючої та технічної документації, зокрема, результатів виконання топографо-геодезичних робіт, які проводяться відповідними фахівцями з використанням відповідного обладнання та бази даних.
Для вирішення питань земельно-технічної експертизи експерту необхідно надати оригінали або завірені якісні копії відповідної правовстановлювальної та технічної документації із землеустрою на земельну ділянку. У разі неможливості експертом самостійно виконати топографо-геодезичні роботи результати таких робіт повинні бути надані на дослідження органом (особою), який (яка) призначивша) експертизу (залучив(ла) експерта).
Відповідно до супровідного листа старшого слідчого СУ ГУ НП у Вінницькій області оригінали технічної документації та правовстановлюючі документи були направлені до Вінницького НДЕКЦ МВС України для проведення аналогічної експертизи у вище зазначеному кримінальному провадженні.
Відтак, з метою процесуальної економії часу є доцільним проведення експертизи у Вінницькому НДЕКЦ МВС України.
Згідно з ч. 2 ст. 77 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу за таких умов :
для зясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Постановою пленуму ВСУ від 30.05.1997р. №8 „Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах звернуто увагу судів на те, що разом з тим є окремі випадки розгляду справ без проведення експертиз, коли їх призначення є обов`язковим за законом або за обставинами справи.
Відповідно до п.4 ч.5 ст. 12 ЦПК України суд зберігаючи об`єктивність і неупередженість роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальних дій, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 12, 103 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Клопотання представника позивача-відповідача Квасняка Олексія Олеговича задовольнити.
Призначити в справі судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України (м. Вінниця, вул. В.Порика, 8).
Поставити перед експертом питання :
-Встановити, чи накладаються повністю або частково межі земельної ділянки з кадастровим номером 0520682800:02:001:0309, яка розташована за адресою : АДРЕСА_1 і земельна ділянка площею 0,1000 га відповідно до державного акту на право власності на землю серії ВН від 17.02.1997 року, яка розташована за адресою : АДРЕСА_1 .
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача-відповідача ОСОБА_1 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Визначити строк проведення експертизи згідно з положеннями Інструкції про призначення та проведення експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. №53/5 (із внесеними змінами згідно з наказами Міністерства юстиції України).
Надати експертній установі цивільну справу №127/22269/23.
Провадження в справі зупинити на час проведення судової експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу суду подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду складено 24.11.2023 р.
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115161233 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Король О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні