Ухвала
від 08.11.2023 по справі 572/4634/23
САРНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сарненський районний суд

Рівненської області


Справа № 572/4634/23

Провадження № 1-кс/572/1302/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2023 року м.Сарни

Слідчий суддя Сарненського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Сарненської окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023182220000073 від 20.10.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Органом досудового розслідування СВ Сарненського районного відділу поліції головного управління Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023182220000073 від 20.10.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України.

Прокурор Сарненської окружної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до Сарненського районного суду з клопотанням про накладення арешту на тимчасове вилучене 02.11.2023 року майно, з позбавленням права користування, а саме: 1 предмет, ззовні схожий на запал до ручної гранати GHO-1 з наступними маркувальними позначення: «AF112», «@-06-23», який упаковано до сейф пакету ВТС №CRI 1047408, який передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою:

м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 2 металеві предмети, ззовні схожі на уніфіковані запали дистанційної дії типу УЗРГМ з ідентичними маркувальними позначеннями: «К9 172 UZRGM IRV», «TK2 20», які упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047503 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 6 металевих предметів, ззовні схожі на 40 мм гранатометні постріли ВОГ-25, які упаковано до спец. пакету ВТС АБ010235 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 4 металевих предметів, ззовні схожі на 40 мм гранатометні постріли ВОГ-25, які упаковано до спец. пакету ВТС АБ2007186 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 2 металевих предмета ззовні схожих на корпуси ручних осколкових оборонних гранат РГО, які упаковано до спец. пакету ВТС АБ010234 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 1 предмет циліндричної форми, ззовні схожий на корпус ручної осколочної гранати GHO-1, який упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047504 та який передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 6 предметів продовгуватої форми виготовленої із металу сірого кольору, ззовні схожих на запальників до димової шашки ДМ-11, які упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047409 які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 2 предмети, ззовні схожі на запали типу УДЗ з ідентичними маркувальними позначеннями: «УДЗ С-17-90», які упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047407 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41; 10 предметів ззовні схожих на патрони які упаковано до спец. пакету НПУ ЕХР032417 та залишити на зберігання в кімнаті для речових доказів Сарненського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, що в м. Сарни, вул. Технічна, 1; змиви в кількості 23 штуки які упаковано в паперові конверти НПУ СУ та опечатано пломбами NPU та залишити на зберігання в кімнаті для речових доказів Сарненського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, що в м. Сарни, вул. Технічна, 1, що можуть мати значення у кримінальному провадженні, як речові докази з метою визначення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до клопотання, встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх протиправних дій, не маючи передбаченого законом дозволу на придбання, носіння, зберігання чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв, в порушення вимог Положення про дозвільну систему, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №576 від 12.10.1992, Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України № 662 від 21.08.1998 та п. 1 Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженого постановою Верховної ради України N 2471-XII від 17 червня 1992 року «Про право власності на окремі види майна, діючи умисно, незаконно, тобто без передбаченого законом дозволу, переслідуючи корисливий мотив з метою власного збагачення має намір збути вогнепальну зброю та боєприпаси до неї.

02.11.2023 року під час проведення обшуку гаражного приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено до Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області наступні речі, а саме: предмет, ззовні схожий на запал до ручної гранати GHO-1 з наступними маркувальними позначення: «AF112», «@-06-23»; 2 металеві предмети, ззовні схожі на уніфіковані запали дистанційної дії типу УЗРГМ з ідентичними маркувальними позначеннями: «К9 172 UZRGM IRV», «TK2 20»; 2 предмети, ззовні схожі на запали типу УДЗ з ідентичними маркувальними позначеннями: «УДЗ С-17-90»; 6 металевих предметів, ззовні схожі на 40 мм гранатометні постріли ВОГ-25, 4 металевих предметів, ззовні схожі на 40 мм гранатометні постріли ВОГ-25, 2 металевих предмета ззовні схожих на корпуси ручних осколкових оборонних гранат РГО, 1 предмет циліндричної форми, ззовні схожий на корпус ручної осколочної гранати GHO-1, 6 предметів продовгуватої форми виготовленої із металу сірого кольору, ззовні схожих на запальників до димової шашки ДМ-11, 10 предметів зовні схожих на патрони.

Разом з тим з вищевказаних предметів було зроблено змиви в кількості 23 штуки, які можуть мати значення у кримінальному провадженні та зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.

Прокурор клопотання підтримав та просить його задовольнити.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Відповідно до вимог ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовано клопотання, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна, оскільки тимчасово вилучене майно містить на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, має доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання про арешт на тимчасово вилучене майно в кримінальному провадженні задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене 02.11.2023 року майно:

-1 предмет, ззовні схожий на запал до ручної гранати GHO-1 з наступними маркувальними позначення: «AF112», «@-06-23», який упаковано до сейф пакету ВТС №CRI 1047408, який передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 2 металеві предмети, ззовні схожі на уніфіковані запали дистанційної дії типу УЗРГМ з ідентичними маркувальними позначеннями: «К9 172 UZRGM IRV», «TK2 20», які упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047503 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 6 металевих предметів, ззовні схожі на 40 мм гранатометні постріли ВОГ-25, які упаковано до спец. пакету ВТС АБ010235 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 4 металевих предметів, ззовні схожі на 40 мм гранатометні постріли ВОГ-25, які упаковано до спец. пакету ВТС АБ2007186 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 2 металевих предмета ззовні схожих на корпуси ручних осколкових оборонних гранат РГО, які упаковано до спец. пакету ВТС АБ010234 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 1 предмет циліндричної форми, ззовні схожий на корпус ручної осколочної гранати GHO-1, який упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047504 та який передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 6 предметів продовгуватої форми виготовленої із металу сірого кольору, ззовні схожих на запальників до димової шашки ДМ-11, які упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047409 які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 2 предмети, ззовні схожі на запали типу УДЗ з ідентичними маркувальними позначеннями: «УДЗ С-17-90», які упаковано до спец. пакету ВТС №CRI1047407 та які передати на тимчасове зберігання до призначення експертизи до ВВТ ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. П. Могили, 41;

- 10 предметів ззовні схожих на патрони які упаковано до спец. пакету НПУ ЕХР032417 та залишити на зберігання в кімнаті для речових доказів Сарненського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, що в м. Сарни, вул. Технічна, 1;

- змиви в кількості 23 штуки які упаковано в паперові конверти НПУ СУ та опечатано пломбами NPU та залишити на зберігання в кімнаті для речових доказів Сарненського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, що в м. Сарни, вул. Технічна, 1, що можуть мати значення у кримінальному провадженні, як речові докази з метою визначення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Копію ухвали надіслати заінтересованим особам.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

СудСарненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.11.2023
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу115165141
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —572/4634/23

Ухвала від 27.12.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 27.12.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 27.12.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 07.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 07.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

Ухвала від 07.11.2023

Кримінальне

Сарненський районний суд Рівненської області

Довгий І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні