Ухвала
від 24.11.2023 по справі 380/15345/23
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/15345/23

провадження № П/380/15459/23

У Х В А Л А

з питань залишення позову без розгляду

24 листопада 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Потабенко В.А., при розгляді справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України у Львівській області, у якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Управління Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України у Львівській області, яка полягає у невиготовленні та ненаправленні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі статей 8, 10, 43, та 63 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

- зобов`язати Управління Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України у Львівській області скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», для перерахунку та виплати пенсії з 1 січня 2018 року на підставі статей 8, 10, 43, та 63 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Ухвалою від 10.07.2023 суддя відкрила провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін.

18.07.2023 від відповідача надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, оскільки, позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду з цим позовом.

Розглянувши клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, суд встановив таке.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи згідно ч. 2 ст. 122 КАС України встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Водночас спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-XII Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 51 цього Закону перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Зважаючи на предмет позову у цій справі, яким є вимоги позивача, що стосуються видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, призначеної відповідно до норм Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, суд уважає, що строк звернення до суду з цим адміністративним позовом позивачем не пропущений.

Подібна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06.12.2022 у справі № 711/8648/17.

У межах спірних правовідносин, як свідчать матеріали справи та було встановлено раніше, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2018. Разом з тим відповідач не вчинив дій, спрямованих на видачу відповідної довідки самостійно, що зумовило виникнення підстав для цього спору.

Таким чином, суд приходить до висновку, що строки звернення до суду з цим позовом слід обчислювати у взаємозв`язку положень ч. ч. 1, 2 ст. 122 КАС України з нормами ст. 51 Закону, а тому позиція відповідача про необхідність залишення цього позову без розгляду з підстав пропуску строку звернення до суду є помилковою.

Між тим, відповідач зазначає, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду.

З матеріалів цієї справи видно, що позивач почав вчиняти дії щодо реалізації свого права 17.02.2023, отримав відповідь відповідача від 24.04.2023, а 05.07.2023 (тобто в межах шестимісячного строку) звернувся до суду.

Тому суд дійшов висновку, що позивач не пропустив шестимісячний строк звернення до суду.

Крім того, суд зазначає, що правовідносини у даній справі не є подібними правовідносинам у справі № 240/12017/19, про які зазначає відповідач, а тому висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 31.03.2021, на думку суду, не підлягають застосуванню до спірних правовідносин між сторонами.

Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку відмовити у задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись ст. ст. 2, 122, 123, 240, 241-246, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в :

у задоволенні клопотання Управління Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України у Львівській області про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 256 КАС України.

Повний текст ухвали складено 24.11.2023.

Суддя Потабенко В.А.

Дата ухвалення рішення24.11.2023
Оприлюднено27.11.2023
Номер документу115174080
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби