Справа № 686/15713/23
Провадження № 1-кс/686/9377/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2023 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №12023243000002095 від 16.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що невстановлена особа, здійснює забруднення відходами земельних ділянок за кадастровим номером 6810100000:09:004:0003, що за адресою: АДРЕСА_2 та за кадастровим номером 6810100000:09:004:0026, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим створює небезпеку для здоров`я людей та довкілля.
Відповідно до заяви ОСОБА_5 встановлено, що працівники автомийки « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , здійснюють вивезення невідомої суміші на сусідню земельну ділянку, чим здійснюють її забруднення.
При цьому, після вивозу такої невідомої суміші, на вищевказаній земельній ділянці протягом тривалого часу стоїть різкий запах невідомої речовини.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна ( Довідка за № 335988126 від 16.06.2022) земельна ділянка за кадастровим номером 6810100000:09:004:0003, площею 0,04 га, що за адресою: АДРЕСА_2 , знаходиться у власності територіальної громади в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 та у оренді ОСОБА_6 РНОКПП НОМЕР_1 та ОСОБА_7 РНОКПП НОМЕР_2 .
Також, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна ( Довідка за № 335987966 від 16.06.2022) земельна ділянка за кадастровим номером 6810100000:09:004:0026, площею 0.12 га, що за адресою: АДРЕСА_3 , знаходиться у власності територіальної громади в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 та у оренді ОСОБА_8 РНОКПП НОМЕР_3 та ОСОБА_9 РНОКПП НОМЕР_4 .
При цьому, встановлено, що на земельній ділянці за кадастровим номером 6810100000:09:004:0003, за адресою: АДРЕСА_2 , знаходиться приміщення автомобільної мийки самообслуговування, на якій встановлено камери відеоспостереження.
17.07.2023 допитаний в якості свідка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , повідомив, що він є фізичною особою-підприємцем та з 2020 року працює на підставі усною домовленості з ФОП « ОСОБА_7 », що полягає у адміністрування діяльності автомобільної мийки « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 .
На автомобільній мийці обладнано 3 бокси для здійснення мийки автомобілей, при цьому під кожним з них встановлено зливи, у яких здійснюється накопичення мулу (земля, пісок тощо), які змиваються з автомобілей.
Для викачування зазначеного мулу, при його надмірному накопиченні, викликається асенізаторний автомобіль, у який здійснюється його викачування, однак в разі, якщо відбулось вже надмірне заповнення піском, а при цьому, асенізаторний автомобіль не мав змоги приїхати (наявні випадки, коли у багатьох власників асенізаторів, які надавали послуги з викачування була велика черга з клієнтів та вони тривалий час не могли приїхати), а при цьому вже наявна черга на надання послуг з миття автомобілів, що унеможливлювалось вищевказаним забиттям зливів та очисних споруд, які знаходились під ними, наявні в той момент працівники автомобільної мийки за допомогою лопат доставали тверду фракцію із вищевказаних зливів, які грузили на тачку, після чого вивозили по сусідству із автомобільною мийкою, на територію, яка огороджена та фактично ніким не використовувалась.
Наскільки ОСОБА_10 було відомо, місцем вивезення була сусідня земельна ділянка, із власником (орендарем) якої ОСОБА_7 домовився про періодичне вивезення мулу.
Останнім випадком вивезення мулу на сусідню земельну ділянку, свідком якої був ОСОБА_10 , мало місце восени 2022 року, при цьому, хто із працівників безпосередньо здійснював таке вивезення він повідомити не може, оскільки наявна велика плинність кадрів на автомийці та більша частина таких працівників являлась ФОП, які працювали на підставі усної домовленості.
17.07.2023 допитаний в якості свідка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , повідомив, що близько 1999 року він зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця та з 2009 року має у власності автомобільну мийку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 .
На самій автомобільній мийці працюють особи, які зареєстровані в якості фізичних осіб-підприємців з якими ним укладається усна домовленість про співпрацю.
В ході проведення допиту, ОСОБА_7 , надав аналогічні покази з ОСОБА_11 в частині факту наявності очисної системи, мул з якої, в разі неможливості виклику асенізаторського автомобіля, вивозився на сусідню земельну ділянку та факт наявності домовленості у нього з орендарем сусідньої земельної ділянки ОСОБА_12 з даного приводу.
Останнім випадком вивезення мулу на сусідню земельну ділянку, свідком якої був ОСОБА_10 , мало місце весною 2023 року, при цьому, хто із працівників безпосередньо здійснював таке вивезення він повідомити не може з аналогічних причин, що і ОСОБА_10
26.07.2023на підставіухвал слідчогосудді Хмельницькогоміськрайонного суду ОСОБА_13 за№686/15713/23від 20.07.2023,проведено оглядвищевказаних земельнихділянок за участі спеціалістів, в ході якого здійснено відібрання зразків, які в подальшому направлено на дослідження до ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Відповідно до протоколу вимірювання показників складу та властивостей ґрунтів виявлено перевищення показників фосфору (загальний), у перерахунку на п`ятиоксид фосфору Р2О5 та відповідно до розрахунку розміру шкоди від забруднення землі нараховано шкоду на суму 256590 гривень.
Окрім цього, 10.10.2023 допитано в якості свідка ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , працює на автомийці « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 та займається прийом замовлень щодо мийки автомобілів та в подальшому розподіляє такі замовлення між працівниками.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який користується абонентським номером НОМЕР_5 та який повідомив, що працював на автомийці « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 .
При цьому, під час роботи близько разу на місяць, за вказівкою адміністраторів мийки ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , ним здійснювалась чистка ями для відходів, а саме лопатами відходи грузились на візок та вивозились за територію мийки біля недобудованого приміщення.
Таким чином, встановлено, що особами, які організовували роботу автомийки є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який користується абонентським номером НОМЕР_6 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який користується абонентським номером НОМЕР_7 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка користується абонентським номером НОМЕР_8 та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка користується абонентським номером НОМЕР_9 .
В ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність у отримання відомостей щодо вищевказаних абонентських номерів, які знаходяться у володінні операторів мобільного зв`язку, зокрема таких як: орієнтовне місцезнаходження абоненту з орієнтацією до найближчої базової станції, конкретне територіальне місце знаходження пристрою базової станції та зони її роботи, зв`язки з іншими особами.
Зазначені відомості необхідні для встановлення працівників автомийки « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , в тому числі колишніх, оскільки такі особи могли бути безпосередньо причетними до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення та здійснювати вивіз мулу на сусідню земельну ділянку.
Слідчий в судове засідання не з`явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі. Також, слідчий просить розглянути клопотання за відсутності особи, у володінні якого знаходяться речі та документи.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Слідчий навів підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, наявні у них відомості можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні.
Водночас з урахуванням обставин кримінального провадження і відповідно до його кваліфікації слідчий суддя вважає за необхідне конкретизувати перелік документів до яких слід надати тимчасовий доступ за період, який має значення для кримінального провадження.
У зв`язку з цим клопотання підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати дозвіл заступнику начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_19 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_20 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_21 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_22 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_23 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_24 здійснити тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю отримання їх копій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), а саме: роздруківок, що містять інформацію про всі телефонні з`єднання, в тому числі «SMS» та нульових з`єднань абонента мережі мобільного зв`язку з абонентськими номерами НОМЕР_10 та НОМЕР_5 в період часу з 01.01.2022 по 02.11.2023, з зазначенням телефонних номерів на (з) які були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дата, час дзвінків, тривалість розмов, ІМЕІ мобільних телефонів, на які здійснювались дзвінки, а також вказати адреси базових станцій з прив`язкою до місцевості під час телефонних з`єднань вказаного абонента.
Службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів та надати можливість отримати їх копії.
Ухвала діє по 25 січня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 115203186 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дзюбак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні