Ухвала
від 27.11.2023 по справі 500/6822/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

Справа №500/6822/23

27 листопада 2023 рокум. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОССОВЕР" про застосування заходів реагування

ВСТАНОВИВ:

Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОССОВЕР" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони виконання робіт у вибухопожежнонебезпечних або пожежонебезпечних зонах та експлуатацію ємкості для зберігання пального та паливно-роздавального вузла обліку та відпуску пального до усунення порушень.

Ухвалою суду від 30.10.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

15.11.2023 відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов.

Від представника позивача 22.11.2023 поступило клопотання про залишення позову без розгляду.

Розглянувши подану заяву про залишення позову без розгляду, суд виходить з наступного.

Положення частини третьої статті 9 КАС України визначають, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 3 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до частини першої статті 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно положень частин першої, другої статті 166 КАС України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Статтею 240 КАС України врегульовано питання залишення позову без розгляду зокрема пунктом 5 визначено що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Отже, право позивача розпоряджатися своїми вимогами (в тому числі і на подання заяви про залишення позову без розгляду) є його диспозитивним правом та має пріоритетне значення для суду при вирішенні спору.

Таким чином, оскільки від представника позивача надійшла заява про залишення позову без розгляду, то наявні підстави для застосування наслідків, визначених пунктом 5 частини першої статті 240 КАС України, та залишення позову без розгляду.

При цьому суд враховує норми частини другої статті 240 КАС України, що заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.

Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена. (частина третя статті 240 КАС України)

Згідно із частиною четвертою статті 240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку

Керуючись статтями 240, 241, 243 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про залишення позову без розгляду задовольнити.

Позов Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОССОВЕР" про застосування заходів реагування залишити без розгляду..

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складено і підписано 27.11.2023.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці (місцезнаходження: вул. Івана Франка, 4, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018, код ЄДРПОУ: 44840602);

відповідач:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "КРОССОВЕР" (місцезнаходження: вул. Гайова, 54, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46001, код ЄДРПОУ: 37601519).

СуддяМартиць О.І.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.11.2023
Оприлюднено29.11.2023
Номер документу115208719
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони праці

Судовий реєстр по справі —500/6822/23

Ухвала від 27.11.2023

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мартиць Оксана Іванівна

Ухвала від 30.10.2023

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мартиць Оксана Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні