Справа №760/23886/23
2/760/10590/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2023 року Солом`янський районний суд м. Києва
у складі головуючого-судді - Усатової І.А.,
при секретарі - Омелько Г.Т.,
розглянувши клопотання представника позивачів про розгляд справи в порядку загального провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю "МРІЯ К", ОСОБА_6 треті особи: Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м.Києва, Департамент територіального контролю м. Києва про приведення нежитлових приміщень у первісний стан, у відповідності до технічної документації до здійснення робіт по переплануванню, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Солом`янського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю "МРІЯ К", ОСОБА_6 треті особи: Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м.Києва, Департамент територіального контролю м. Києва про приведення нежитлових приміщень у первісний стан, у відповідності до технічної документації до здійснення робіт по переплануванню.
Ухвалою судді Солом`янського районного суду м. Києва від 17.10.2023 у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
07.11.2023 на адресу суду від представника позивачів надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального провадження.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши подані заяви, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 2-6 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність справи або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малознаними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому згідно ч.ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вищезазначеними вимогами.
Згідно п. 8 ч. 3 ст. 274 ЦПК України суд повинен був врахувати думку позивача щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, при відкритті провадження. Однак, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач не просив суд розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч.6 ст.279 ЦПК України суд може відмовити у задоволенні клопотання сторони про розгляд справи у судовому засідання з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1)предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2)характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
З огляду на предмет та ціну позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі свідчать про наявність підстав для розгляду даної справи в спрощеному порядку.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для переходу до розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись ст. ст. 27-28, 43, 182, 223, 274-279 Цивільного процесуального кодексу України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання - відмовити.
Продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.А. Усатова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 29.11.2023 |
Номер документу | 115212535 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Усатова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні