ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
28.11.2023Справа № 910/14566/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Пукшин Л.Г., розглянувши у порядку письмового провадження матеріали господарської справи
за позовом Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_2 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вішмаркет» (03142, м. Київ, вул. Кримського Академіка, 27, ідентифікаційний код: 44646511)
про стягнення 17 505,00 грн.
Без повідомлення (виклику) сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вішмаркет» про стягнення 17 505,00 грн пені.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за Договором поставки товару № 222/ВЗЗ-2022 від 23.05.2022 в частині порушення строків поставки товару, у зв`язку із чим, позивачем на підставі ч. 2 ст. 231 Господарського кодексу України та п. 7.3 Договору було нараховано пеню у загальному розмірі 17 505,00 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.09.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).
Даною ухвалою, суд у відповідності до ст.ст. 165, 166 Господарського процесуального кодексу України встановив відповідачу строк для подання відзиву на позов та заперечень на відповіді на відзив, а позивачу строк для подання відповіді на відзив.
З метою повідомлення відповідача про його право подати відзив на позовну заяву, на адресу останнього, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, направлялась ухвала Господарського суду міста Києва від 18.09.2023.
Станом на 26.09.2023 конверт з ухвалою про відкриття провадження у справі був повернутий до суду відділенням поштового зв`язку, із зазначенням: «адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Враховуючи наведене, оскільки відповідачем не повідомлено суд про зміну місцезнаходження та не забезпечено внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суд дійшов висновку, що в силу положень пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України день складення підприємством поштового зв`язку повідомлення від 21.09.2023 про неможливість вручення поштового відправлення, вважається днем вручення відповідачу ухвали Господарського суду міста Києва від 18.09.2023.
У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою про відкриття провадження у справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
23.05.2022 між Військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України (надалі - відповідач, замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Вішмаркет» (надалі - відповідач, учасник) був укладений договір № 222/В33-2022 (надалі - договір).
Відповідно до п.1.1. договору учасник зобов`язується поставити замовнику якісні товари, зазначені у специфікації, яка є невід`ємною частиною цього договору (додаток № 1), а замовник прийняти і оплатити такі товари.
Пунктом 1.2. договору визначено що, найменування (номенклатура, асортимент, кількість) товару зазначена в додатку № 1 до цього договору. Код ДК 021:2015 - 15410000-5 - Сирі олії та тваринні і рослинні жири.
Згідно додатку № 1 до договору (специфікація) визначено найменування товару (асортимент), а саме: сало - шпик солоне (ДК 021:2015 - 15410000-5 - Сирі олії та тваринні і рослинні жири), у кількості 70 000,00 кг, загальною вартістю 6 300 000,00 грн.
Розрахунок за товар, що поставляється, замовником проводиться шляхом оплати за фактично поставлену кількість товару (партію товару) з відстрочкою платежу до 30 календарних днів або до 10 календарних днів у випадку поставки продовольчого товару вітчизняного виробництва (згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 № 160 «Щодо забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану), з дати прийняття товару на склад замовника та/або на склади військових частин Національної гвардії України (товароодержувачів), факт чого засвідчується підписами уповноважених на це осіб учасника та замовника (товароодержувача) на відповідній видатковій накладній (п.4.1. договору).
Відповідно до п.5.1. договору дата та місце поставки товару зазначається у письмовій заявці замовника, сканкопія якої надсилається замовником з його офіційної електронної пошти на електронну пошту учасника, вказану у розділі 13 цього договору. Учасник зобов`язаний засобами телефонного зв`язку підтвердити замовнику (його уповноваженій особі) отримання заявки.
У заявці зазначається найменування товару, місце поставки товару, кількість товару та інша необхідна інформація для поставки товару.
У випадку корегування інформації яка зазначена у заявці, замовник має право здійснити таке корегування засобами зв`язку, з обов`язковим письмовим підтвердженням в подальшому. В разі відсутності письмового підтвердження таке корегування вважається не дійсним.
Передача (приймання-здача) товару здійснюється в пункті відвантаження замовника за адресою: АДРЕСА_1 та/або в пунктах відвантаження військових частин Національної гвардії України (товароодержувачі), визначених заявкою замовника (пункт 5.2. договору).
Згідно з пунктом 5.6. договору право власності на товар переходить від учасника до замовника (товароодержувача) після прийняття товару на склад замовника (товароодержувача), факт чого засвідчується підписами уповноважених на це осіб учасника та замовника (товароодержувача) на відповідній видатковій накладній. Датою прийняття товару замовником (товароодержувачем) вважається дата, вказана уповноваженою особою замовника (товароодержувача) на видатковій накладній.
За невиконання або неналежне виконання своїх обов`язків за договором сторони несуть відповідальність передбачену відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України, а також інших чинних нормативно-правових актів України та цим договором (п.7.1. договору).
Пунктом 7.3. договору встановлено що, за порушення строку поставки товару, зазначеного у письмовій заявці замовника, учасник сплачує замовнику пеню у розмірі 0,1 % вартості товару, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення. За прострочення поставки понад 30 календарних днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вартості непоставленого товару. У випадку порушення строку поставки понад 30 календарних днів чи не надання товарно-супровідних документів у термін, визначений у пункті 5.7. договору. Замовник залишає за собою право на одностороннє розірвання цього договору.
Відповідно до п.10.1. договір набирає чинності з дня його підписання сторонами і діє до завершення воєнного стану, оголошеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та продовженого Указами Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», від 14.04.2022 р. № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», а в частині оплати за поставлений товар - до повного виконання сторонами узятих на себе зобов`язань. Строк дії договору може бути продовжений за згодою сторін у разі продовження строку дії воєнного стану в Україні понад період, визначений Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», але не довше ніж до 31.12.2022.
04.07.2022 на виконання умов договору уповноважений на підставі довіреності від 25.05.2022 представник відповідача Сорока А.А. отримав під розпис заявку позивача від 01.07.2022 № 78/8/2-894 про необхідність поставки товару - сало-шпик солоне, у кількості 18 000,00 кг, а саме:
- місце постачання - АДРЕСА_2, у кількості - 2 500,00 кг, у строк до - 27.07.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_3, у кількості - 5 000,00 кг, у строк до - 19.07.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_4, у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 25.07.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_5, у кількості - 2 500,00 кг, у строк до - 25.07.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_6, у кількості - 2 500,00 кг, у строк до - 21.07.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_7, у кількості - 1 500,00 кг, у строк до - 27.07.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_8, у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 25.07.2022.
04.09.2022 на виконання умов договору уповноважений на підставі довіреності від 25.05.2022 представник відповідача Сорока А.А. отримав під розпис заявку позивача від 31.08.2022 № 78/8/2-1394 про необхідність поставки товару - сало-шпик солоне, у кількості 26 000, 00 кг, а саме:
- місце постачання - АДРЕСА_3, у кількості - 2 500,00 кг, у строк до - 14.09.2022; у кількості - 2 500,00 кг, у строк до - 27.09.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_4, у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 12.09.2022; у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 20.09.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_8, у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 12.09.2022; у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 20.09.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_1, у кількості - 5 000,00 кг, у строк до - 07.09.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_9, у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 09.09.2022; у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 22.09.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_10, у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 09.09.2022; у кількості - 2 000,00 кг, у строк до - 22.09.2022.
01.10.2022 на виконання умов договору уповноважений на підставі довіреності від 25.05.2022 представник відповідача Сорока А.А. отримав під розпис заявку позивача від 30.09.2022 № 78/8/2-1160 про необхідність поставки товару - сало-шпик солоне, у кількості 30 000, 00 кг, а саме:
- місце постачання - АДРЕСА_3, у кількості - 10 000,00 кг, у строк до - 03.10.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_2, у кількості - 7 000,00 кг, у строк до - 05.10.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_7, у кількості - 3 000,00 кг, у строк до - 04.10.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_1, у кількості - 5 000,00 кг, у строк до - 27.10.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_9, у кількості - 1 000,00 кг, у строк до - 10.10.2022; у кількості - 1 000,00 кг, у строк до - 20.10.2022;
- місце постачання - АДРЕСА_5, у кількості - 1 500,00 кг, у строк до - 10.10.2022; у кількості - 1 500,00 кг, у строк до - 20.10.2022.
За доводами позивача, товар визначений заявкою № 78/8/2-894 від 01.07.2022, був частково поставлений відповідачем з порушення строку, а саме:
- 04.08.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001629 від 04.08.2022, поставив товар у кількості 2 000,00 кг та вартістю 180 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_4;
- 29.07.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001596 від 29.07.2022, поставив товар у кількості 2 500,00 кг та вартістю 225 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_5;
- 02.08.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001626 від 02.08.2022, поставив товар у кількості 2 500,00 кг та вартістю 225 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_6;
- 27.07.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001602 від 27.07.2022, поставив товар у кількості 2 000,00 кг та вартістю 180 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_8.
За твердженнями позивача, товар визначений заявкою № 78/8/2-1394 від 31.08.2022, також, частково був поставлений відповідачем з порушення строку, а саме:
- 15.09.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001707 від 15.09.2022, поставив товар у кількості 4 000,00 кг та вартістю 360 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_8;
- 12.09.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001679 від 12.09.2022, поставив товар у кількості 5 000,00 кг та вартістю 450 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_1;
- 13.09.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001704 від 13.09.2022, поставив товар у кількості 2 000,00 кг та вартістю 180 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_9;
- 30.09.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001722 від 30.09.2022, поставив товар у кількості 2 000,00 кг та вартістю 180 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_9;
- 13.09.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001703 від 13.09.2022, поставив товар у кількості 2 000,00 кг та вартістю 180 000,00 грн, за адресою: м. АДРЕСА_10;
- 30.09.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001723 від 30.09.2022, поставив товар у кількості 2 000,00 кг та вартістю 180 000,00 грн, за адресою: м. АДРЕСА_10.
Товар визначений заявкою № 78/8/2-1160 від 30.09.2022, за доводами позивача, також частково був поставлений відповідачем з порушення строку, а саме:
- 06.10.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001749 від 06.10.2022, поставив товар у кількості 10 000,00 кг та вартістю 900 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_3;
- 11.10.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001761 від 11.10.2022, поставив товар у кількості 7 000,00 кг та вартістю 630 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_2;
- 11.10.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001762 від 11.10.2022, поставив товар у кількості 3 000,00 кг та вартістю 270 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_7;
- 12.10.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001765 від 12.10.2022, поставив товар у кількості 1 000,00 кг та вартістю 90 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_9;
- 12.10.2022 відповідач, відповідно до видаткової накладної №ВМ-0001764 від 12.10.2022, поставив товар у кількості 1 500,00 кг та вартістю 135 000,00 грн, за адресою: АДРЕСА_10.
Враховуючи зазначене, внаслідок порушення умов договору, а саме в частині своєчасної поставки товару, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача пені на загальну суму 17 505,00 грн.
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.1 статті 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Проаналізувавши зміст укладеного між сторонами договору, суд дійшов до висновку, що останній за своєю правовою природою є договором поставки.
Відповідно до п. 1. ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 ГК України предметом поставки є визначені родовими ознаками продукція, вироби з найменуванням, зазначеним у стандартах, технічних умовах, документації до зразків (еталонів), прейскурантах чи товарознавчих довідниках. Предметом поставки можуть бути також продукція, вироби, визначені індивідуальними ознаками.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Стаття 663 ЦК України передбачає, що продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.
Згідно частини 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Матеріалами справи підтверджується і не спростовано відповідачем факт поставки товару з порушенням строків, передбачених заявками позивача № 78/8/2-894 від 01.07.2022, №78/8/2-1394 від 31.08.2022, № 78/8/2-1160 від 30.09.2022 та п. 5.1. договору.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, якими зокрема є сплата неустойки.
За приписами частини 1 статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Частиною 1 ст. 216 Господарського кодексу України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому у Господарському кодексу України, іншими законами та договором.
Відповідно до п. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Частина 2 ст. 551 Цивільного кодексу України визначає, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Судом встановлено, що за порушення строків поставки товару, зазначеного у письмовій заявці замовника, учасник сплачує замовнику пеню у розмірі 0,1 % вартості товару, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення (п. 7.3 договору).
Враховуючи що, сторони передбачили умовами договору що у випадки порушення строків поставки товару застосування пені, суд дійшов висновку, що розрахунок останніх є обґрунтованим, арифметично вірним та таким, що не суперечить нормам чинного законодавства та умовам договору, а відтак позовна вимога є обґрунтованою.
Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з ст. 74 Господарського процесуального кодексу України обов`язок доказування і подання доказів віднесено на сторони. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин(фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Відповідачем під час розгляду справи не надано суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги або свідчили про відсутність у нього обов`язку сплатити заявлену до стягнення суму заборгованість.
Згідно з ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
З огляду на вищезазначене, приймаючи до уваги встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України в повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. 129, 236-238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Вішмаркет» (03142, м. Київ, вул. Кримського Академіка, 27, ідентифікаційний код: 44646511) на користь Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ) пеню у розмірі 17 505 грн. 00 коп. та судовий збір у розмірі 2 684 грн. 00 коп.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 28.11.2023
Суддя Л. Г. Пукшин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2023 |
Оприлюднено | 29.11.2023 |
Номер документу | 115229822 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні