Справа № 712/12717/23
Провадження № 2/712/3489/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про відкриття провадження у справі
29 листопада 2023 року м. Черкаси
Суддя Соснівськогорайонного судум.Черкаси РоманенкоВ.А.дослідивши матеріалипозовної заявиза позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Канівці» до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), третя особа: територіальний сервісний центр № 7145 РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області (філія ГСЦМВС) про звільнення майна з-під арешту, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла позовна заява сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Канівці» до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), третя особа: територіальний сервісний центр № 7145 РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області (філія ГСЦМВС) про звільнення майна з-під арешту.
21 листопада 2023 року ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси позов залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів.
24.11.2023 року від представника позивача СТОВ «Канівці» Шмиголь Олександра надійшла заява на усунення недоліків позовної заяви.Одночасно представник позивача надав суду заяву про заміну первісного відповідача належним відповідачем, в якому просить замінити первісного відповідача Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) належним відповідачем товариство з обмеженою відповідальністю «Кассад».
Замінити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог територіальний сервісний центр № 7145 РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області (філія ГСЦМВС) третьою особою на стороні відповідача Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Положеннямист. 51 ЦПК Українивизначено, що якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі. Про заміну неналежного відповідача постановляється ухвала.
Разом з тим, відповідно до ч.1ст. 53 ЦПК Українитреті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
На даний час, позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 175, 177 ЦПК України, подана з дотриманням правил підсудності, підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в цивільній справі немає.
Згідно положень п. 2 ч. 2 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 4 ст. 19, п.1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України).
Згідно ч. 6 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд, з врахуванням положень ст. 19, ч. 3 ст. 274 ЦПК України, приходить до висновку про необхідність розгляду вказаної справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На підставі викладеного вище та керуючись ст. 19, 178,187,189-192, 197, 274 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Замінити первісного відповідача Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) належним відповідачем товариство з обмеженою відповідальністю «Кассад».
Замінити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог територіальний сервісний центр № 7145 РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області (філія ГСЦМВС) третьою особою на стороні відповідача Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Відкрити провадження у справі за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Канівці» до товариства з обмеженою відповідальністю «Кассад», третя особа: Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про звільнення майна з-під арешту.
Розгляд справи проводити за правилами позовного провадження в спрощеному порядку без викликусторін по справі в приміщенні Соснівського районного суду м. Черкаси за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 316.
Встановити строк відповідачу для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.
Роз`яснити відповідачу, що у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 277 ЦПК України, відповідач має право подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження в строк для подання відзиву на позовну заяву.
У відповідності до ч. 4 ст. 178 ЦПК України, зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також третім особам.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Роз`яснити сторонам, що в разі подання відзиву позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву, а відповідач заперечення протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити сторонам, що відзив, відповідь на відзив та заперечення є заявами по суті справи та мають відповідати вимогам ст. 178-180 ЦПК України. Копії заяв по суті справи одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 278 ЦПК України, треті особи мають право подати пояснення щодо позову протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
У відповідності до ч. 7 ст. 279 ЦПК України, сторони мають право подати клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін: відповідач в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Сторони та інші учасники справи, у відповідності до ч. 1, 4 ст. 83 ЦПК України, подають докази у справі безпосередньо до суду. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до ч. 9 ст. 83 ЦПК України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Копію ухвали про відкриття провадження направити учасникам справи (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5ст. 272 ЦПК України.
Копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів одночасно з направленням ухвали про відкриття провадження у справі надіслати відповідачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію, щодо розгляду справи на офіційному веб-порталі судова влада України http://court.gov.ua/sud2316/.
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписанняі оскарженнюне підлягає.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В.А. Романенко
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115272769 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Романенко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні