Дата документу 29.11.2023Справа № 554/6076/23 Провадження № 1-кс/554/14820/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.11.2023 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого - ОСОБА_3 розглянувши клопотання Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області підполковник юстиції ОСОБА_4 , розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22023170000000123 від 01.06.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 111-2 КК України про проведення обшуку,
встановила:
У ході розслідування встановлено, що 25.09.1996 створено та зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче об`єднання «Біополімер» (код ЄДРПОУ: 24559278, адреса реєстрації: м.Полтава, вул. Автобазівська, буд. 3, далі по тексту - ТОВ НВО «Біополімер»), яке згідно основного виду діяльності (КВЕД: 21.20) займається виробництвом фармацевтичних препаратів і матеріалів.
Засновником та директором ТОВ НВО «Біополімер» є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Київ, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який спільно зі своєю дружиною - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженкою м. Полтава, зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_2 , начальницею відділу кадрів Товариства, організували схему постачання матеріальних ресурсів (хірургічного шовного матеріалу власного виробництва) представникам російської федерації з використанням господарюючих суб`єктів Федеративної Республіки Німеччини, які у подальшому використовується для лікування поранених військовослужбовців збройних сил рф та незаконних збройних формувань так званих «л/днр».
Так, ТОВ НВО «Біополімер» до 24.02.2022 напряму реалізовувало продукцію своїм представництвам в російській федерації, в тому числі приватному підприємцю ОСОБА_7 (ІПН: НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ). Крім того, ПП ОСОБА_7 виступала представником ТОВ НВО «Біополімер» в федеральній службі по акредитації рф по отриманню декларації про відповідність продукції, включеної в єдиний перелік продукції російської федерації виробника ТОВ НВО «Біополімер».
Додатково, ПП ОСОБА_7 також є засновницею та керівником ТОВ «Бриарей» (ООО «Бриарей», м. Санкт-Петербург, пр-кт Сєвєрний, буд. 6, к. 1, кв. 15), через яке також здійснюється реалізація продукції ТОВ НВО «Біополімер».
Основним замовником продукції, яку отримують ПП ОСОБА_7 та ТОВ «Бриарей» від ТОВ НВО «Біополімер», є 442 військовий клінічний госпіталь міністерства оборони російської федерації (проспект Суворовський, буд. 63-А, м. Санкт-Петербург, рф).
У подальшому, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну 24.02.2022, постачання продукції ТОВ НВО «Біополімер» до рф було налагоджено через комерційні структури Федеративної Республіки Німеччини. За отриманими даними, постачання продукції, з метою приховування кінцевого отримувача здійснюється з використанням підконтрольних службовим особам ТОВ НВО «Біополімер» Компанії «PolymedtexGmbh» (ПолімедтехГмбх, реєстраційний номер: 4095931, 73054, вул. Салахера 90, м. Айслінген, Федеративна Республіка Німеччина) та «VM Glastech ОСОБА_8» (ВМ Глазтех ОСОБА_8, АДРЕСА_5).
Для безпосереднього перевезення продукції, керівництво ТОВ НВО «Біополімер» користується послугами міжнародної логістичної Компанії «KuehneNagelLtd» (Кюне+Нагель Інтермодальгмбх, Телтавер 18, Білефельд, 33719, Федеративна Республіка Німеччина), а також послугами приватних перевізників.
В ході виконання доручення в порядку ст.ст. 39-41 КПК України оперативним підрозділом отримано інформацію, що для організації схеми постачання хірургічного шовного матеріалу представникам держави-агресора та приховування кінцевого отримувача продукції використовує мобільний термінал (ІМЕІ НОМЕР_2 , номер м.т. НОМЕР_3 ), який зберігається за місцем фактичного проживання: АДРЕСА_4 . Також оперативним шляхом отримано інформацію, що ОСОБА_5 , для протиправної діяльності, може використовувати телефон своєї дружини - ОСОБА_6 , а саме: НОМЕР_4 (ІМЕІ НОМЕР_5 ).
Таким чином, в органу досудового розслідування існують достатні підстави вважати, що за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_4 , можуть знаходитися речі та документи, які б вказували на причетність ОСОБА_5 до вищеназваної протиправної діяльності, а саме: комп`ютерна техніка (ноутбуки, системні блоки, планшетні ПК тощо) та мобільні телефони, які використовуються останнім при спілкуванні та на яких може міститися інформація у електронному вигляді щодо вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні, шляхом передачі матеріальних ресурсів (хірургічний шовний матеріал власного виробництва) представникам держави-агресора, її збройним формуванням.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 346496251 квартира за адресою: АДРЕСА_4 , загальною площею 58,4 м2, на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
В ході виконання доручення в порядку ст.ст. 39-41 КПК України оперативним підрозділом встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не являються адвокатами або депутатами будь-якого рівня та не перебувають у іншому статусі, визначеному ч. 1 ст. 480 КПК України. Адвокатських об`єднань, нотаріальних контор та громадських організацій за місцем проживання зазначених осіб не зареєстровано..
Підставою для проведення обшуку є наявність достатніх даних стверджувати, що у вказаному об`єкті нерухомості можуть знаходитися речі і документи, які б вказували на причетність ОСОБА_5 до вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні, шляхом передачі матеріальних ресурсів (хірургічний шовний матеріал власного виробництва) представникам держави-агресора, її збройним формуванням.
Вказана комп`ютерна техніка, засоби мобільного зв`язку, електронні накопичувачі можуть містити відомості, що не можуть бути виявлені слідчим самостійно у ході проведення обшуку, у зв`язку із чим після їх відшукання та вилучення, комп`ютерна техніка, засоби мобільного зв`язку та електронні накопичувачі будуть передані до експертної установи для проведення комп`ютерно-технічної експертизи.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Підставою для проведення обшуку є наявність достатніх даних стверджувати, що у вказаному приміщенні можуть знаходитися предмети, речі та документи, що матимуть доказове значення у провадженні та можуть бути використані під час проведення відповідних експертиз.
Згідно ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Згідно ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення такий дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.
Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук домоволодіння проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Ураховуючи викладене, клопотання підлягає до задоволенню частково, а саме слідчий суддя вважає занеобхідне надати дозвіл на проведення обшуку за однією адресою, оскільки надання дозволу на проведення обшуку одночасно за декількома адресами на підставі однієї ухвали суду не передбачено чинним кримінально процесуальним законодавством.
Керуючись ст. ст. 233-235 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалила:
надати дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_4 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення речей і документів, які б вказували на причетність ОСОБА_5 до вищеназваної протиправної діяльності, а саме: комп`ютерна техніка (ноутбуки, системні блоки, планшетні ПК тощо) та мобільні телефони, які використовуються останнім при спілкуванні та на яких може міститися інформація у електронному вигляді щодо вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні, шляхом передачі матеріальних ресурсів (хірургічний шовний матеріал власного виробництва).
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Строк дії ухвали - 30 днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2023 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 115290210 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні