ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про скасування судового наказу
29.11.2023м. ДніпроСправа № 904/1509/23
Суддя Красота О.І., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" про скасування судового наказу у провадженні
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" (49044, м. Дніпро, вул. В. Моссаковського, 7, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 42082379)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" (73003, м. Херсон, вул. Канатна, буд. 21/вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. 41, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41086608)
про заборгованості за спожиту електроенергію за Договором про постачання електричної енергії споживачу від 21.01.2020 у розмірі 62 460,00 грн. за період жовтня-грудня 2022 року
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" заборгованості за спожиту електроенергію за Договором про постачання електричної енергії споживачу від 21.01.2020 у розмірі 62 460,00 грн. за період жовтня-грудня 2022 року.
Розглянувши заяву, господарський суд 29.03.2023 видав судовий наказ.
09.05.2023 судовий наказ набрав законної сили та 15.05.2023 був виданий Заявнику (Стягувачу).
27.11.2023 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" надійшла заява про скасування судового наказу від 29.03.2023, в якій він просив суд:
- поновити Боржнику пропущений процесуальний строк на подачу заяви про скасування судового наказу, встановлений ст. 157 ГПК України;
- скасувати судовий наказ, виданий 29.03.2023.
Боржник зазначає, що зі змісту заяви про приєднання не вбачається, коли саме вона була подана постачальнику і коли саме відбувся акцепт запропонованого договору про постачання електричної енергії споживачу; чи був проект договору про постачання електричної енергії споживачу акцептовано (укладено) до періоду постачання електричної енергії, оплата за яку є предметом стягнення за заявою про видачу судового наказу, чи після зазначеного періоду. Крім того, Боржник зазначає, що не отримував від постачальника будь-яких рахунків на оплату спожитої електроенергії. Долучені до матеріалів заяви про видачу судового наказу рахунки не містять відмітки про отримання їх споживачем (Боржником), будь-яких інших доказів отримання вказаних рахунків Заявником (постачальником) не надано. Отже, обов`язок оплати спожитої електроенергії виникає у споживача після спливу строку, визначеного у рахунку, який не може бути меншим 5 робочих днів з моменту отримання його споживачем. А відтак, у Заявника (постачальника) на момент подання заяви про видачу судового наказу було відсутнє право вимоги щодо грошових сум, які стали предметом стягнення за цією заявою. До того ж, відповідно до змісту заяви про видачу судового наказу і доданих до неї рахунків споживачем (Боржником) було спожито електроенергії на суму 62 460,00 грн. (14 891,33 + 25 004,65 + 22 564,02). Також зазначено, що споживачем було сплачено 19 612,84 грн. добровільно. Відтак, сума боргу має складати 42 847,16 грн. Отже, зазначені фактичні обставини вказують на наявність між сторонами спору про право та відсутність безспірності заявлених вимог.
В обгрунтування поважності причин пропуску строку на подання заяви про скасування судового наказу Боржник зазначає, що його фактичною і юридичною адресою є: 73003, м. Херсон, вул. Канатна, будинок 21/вул. Гетьмана Сагайдачного, будинок 41. Відповідно до Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 309 від 22.12.2022 "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" місто Херсон включено до переліку територій, на яких ведуться бойові дії. Постійні обстріли міста зі ствольної артилерії, систем залпового вогню, ракетні та авіаційні удари унеможливлюють нормальне функціонування операторів поштового зв`язку, надання послуг Інтернет зв`язку і постачання електроенергії, а відтак, як наслідок, отримання будь-якої поштової чи електронної кореспонденції, пересування містом є дуже ускладненим та становить загрозу для життя і здоров`я. Боржник зазначає, що не отримував поштою копії судового наказу та доданих до нього документів, а ознайомитись з їх змістом отримав можливість тільки з моменту реєстрації електронного кабінету в ЄСІТС 25.11.2023.
Розглянувши клопотання про поновлення пропущеного строку на подання заяви про скасування судового наказу, суд зазначає таке.
Приписами ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи мають право, зокрема подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду.
Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом (ст. 113 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно зі ст. 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.
Згідно з ч. 1 ст. 157 Господарського процесуального кодексу України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 157 Господарського процесуального кодексу України до заяви про скасування судового наказу додається клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
За приписами ч. 2 ст. 158 Господарського процесуального кодексу України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 157 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
Як вбачається з матеріалів справи, копія судового наказу разом із документами, які були направлені на адресу Боржника, а саме: 73003, м. Херсон, вул. Канатна, будинок 21/вул. Гетьмана Сагайдачного, будинок 41, були повернуті до суду без вручення адресату.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе визнати причину пропуску строку для подання заяви про скасування судового наказу поважною та поновити строк для її подання.
Розглянувши заяву про скасування судового наказу, суд зазначає таке.
Згідно з ч. 3 ст. 158 Господарського процесуального кодексу України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Підстави для повернення заяви про скасування судового наказу, передбачені статтею 157 Господарського процесуального кодексу України, судом не встановлені.
Оскільки наведені Боржником обставини свідчать про те, що вимоги Стягувача не є безспірними, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" про скасування судового наказу від 29.03.2023.
Одночасно суд роз`яснює стягувачу, що згідно з ч. 2 ст. 151 Господарського процесуального кодексу України у разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 119, 157, 158, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" про поновлення пропущеного строку на подання заяви про скасування судового наказу - задовольнити.
Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" строк для подання заяви про скасування судового наказу.
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" про скасування судового наказу від 29.03.2023 у справі № 904/1509/23 - задовольнити.
Скасувати судовий наказ Господарського суду Дніпропетровської області від 29.03.2023 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіас-2000 М" (73003, м. Херсон, вул. Канатна, буд. 21/вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. 41, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41086608) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" (49044, м. Дніпро, вул. В. Моссаковського, 7, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 42082379) заборгованості за спожиту електроенергію у розмірі 62 460,00 грн. та 268,40 грн. судового збору.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги", що у зв`язку із скасуванням судового наказу заявник має право звернутись до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 29.11.2023 та не підлягає оскарженню.
Суддя О.І. Красота
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115296840 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні