Ухвала
від 30.11.2023 по справі 907/1092/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"30" листопада 2023 р. м. Ужгород Справа № 907/1092/23

Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Любомир Вікторович розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства "ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО" від 28.11.2023 (Вх. № 02.3.1-05/1149/23 від 28.11.2023) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з боржника Філії "Ужгородська ДЕД" ДП "Закарпатський облавтодор" (код ЄДРПОУ - 03444097) заборгованості на суму 8015.59 грн. за послуги з розподілу електричної енергії та сплаченого судового збору у розмірі 268.40 грн.,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ "ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО" звернулось до Господарського суду Закарпатської області із заявою про видачу судового наказу до Філії "Ужгородська ДЕД" Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" про стягнення суми заборгованості в розмірі 8015.59 грн. за послуги з розподілу електричної енергії і сплаченого судового збору у розмірі 268.40 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність постановлення ухвали про відмову у видачі судового наказу з огляду на наступне.

Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими ГПК України, зокрема у порядку: наказного провадження.

Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Частиною 1 ст. 147 ГПК України передбачено, що cудовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.

Згідно вимог ч. 3 ст. 147 ГПК України, заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 150 ГПК України, 2. У заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання; 4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Суд зазначає, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 152 ГПК України передбачено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, зокрема якщо: 1) заяву подано з порушеннями вимог статті 150 ГПК України; 4) наявні обставини, зазначені у частині першій статті 175 ГПК України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 175 ГПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо зокрема: 1) заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Згідно вимог ст. 4 ГПК України, право на звернення до господарського суду в установленому ГПК України порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Суд також зазначає, що згідно вимог ст. 64 ГКУ, підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

Відтак, суд підкреслює, що заявник ПАТ "ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО" звернулось до суду із заявою про видачу судового наказу із Філії "Ужгородська ДЕД" ДП "Закарпатський облавтодор", яка згідно положень ст. 64 ГКУ не має статусу юридичної особи. Згідно ж вимог ч. 3 ст. 147 ГПК України, заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Відтак, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу на підставі п. п. 1, 4 ст. 152 ГПК України.

Частиною 2 ст. 152 ГПК України передбачено, що про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Згідно ч. 1 ст. 153 ГПК України передбачено, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 ГПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 ГПК України, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 154 ГГПК України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.

За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу (ч. 2 ст. 154 ГПК України).

Керуючись ст. ст. 152, 175 ГПК України, ст. 64 ГКУ, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відмовити Приватному акціонерному товариству "Закарпаттяобленерго" у видачі судового наказу щодо стягнення з Філії "Ужгородська ДЕД" Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" суми заборгованості в розмірі 8015.59 грн. за послуги з розподілу електричної енергії і сплаченого судового збору у розмірі 268.40 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду згідно ст. ст. 255 - 258 ГПК України.

Суддя Л.В. Андрейчук

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення30.11.2023
Оприлюднено01.12.2023
Номер документу115296999
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —907/1092/23

Ухвала від 30.11.2023

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні