Ухвала
від 28.11.2023 по справі 607/23122/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.11.2023 Справа №607/23122/23

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Молень Ростислав Богданович до публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «АКОРДБАНК» про захист прав споживачів, -

ВСТАНОВИВ:

23.11.2023 року ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Молень Ростислава Богдановича звернулася до суду з позовною заявою до публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «АКОРДБАНК», в якій просила стягнути з відповідача борг за Договором-заявою №DI- 151020/095-06 про банківський строковий вклад (депозит) «ПЕНСІЙНИЙ» від 15 жовтня 2020 з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми на підставі ст. 625 ЦК України та пеню у розмірі трьох відсотків за кожний день прострочення від суми процентів, нарахованих на вклад згідно умов Договору-заяви №DI- 151020/095-06 про банківський строковий вклад (депозит) «ПЕНСІЙНИЙ» від 15 жовтня 2020 року та невиплачених Вкладнику, на підставі ч. 5 ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів".

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1ст.4ЦПК України).

У позовній заяві зазначено, що при обранні територіальної підсудності для звернення до суду за захистом порушених прав, позов подається відповідно до положень ст. 28 ЦПК України, згідно якої позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

Місце виконання зобов`язання передбачено ст. 532 ЦК України.

За змістом вказаної норми, місцем виконання зобов`язання є те місце, в якому боржник повинен виконати свій обов`язок (передати кредитору річ, результати робіт, надати послугу, сплатити гроші тощо), а кредитор повинен прийняти належне виконання. За загальним правилом, місце виконання зобов`язання є договірною умовою та узгоджується сторонами в договорі.

Однак, в Договорі-заяві №DI- 151020/095-06 про банківський строковий вклад (депозит) «ПЕНСІЙНИЙ» від 15 жовтня 2020 року, який був наданий позивачем, місце виконання договору зазначено не було.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що позивач помилково ототожнює поняття укладення договору щодо місця його виконання, як можливість для визначення підсудності за своїм вибором (альтернативну), із, зокрема, неналежним виконанням договору відповідачем.

Водночас, позивач звертаючись до суду із позовом про захист прав споживачів, щодо визначення підсудності посилається на ч.5 ст.28 ЦПК України, а саме, зазначає, що позов подається за місцем проживання позивача.

Однак, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач проживає за адресою АДРЕСА_1 .

У відповідності доПостанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»у Тернопільській області утворено Кременецький, Тернопільський та Чортківський райони. При цьому до Тернопільського району (з адміністративним центром у місті Тернопіль) включено території Байковецької сільської, Бережанської міської, Білецької сільської, Великоберезовицької селищної, Великобірківської селищної, Великогаївської сільської, Залозецької селищної, Збаразької міської, Зборівської міської, Золотниківської сільської, Іванівської сільської, Козівської селищної, Козлівської селищної, Купчинецької сільської, Микулинецької селищної, Нараївської сільської, Озернянської сільської, Підволочиської селищної, Підгаєцької міської, Підгороднянської сільської, Саранчуківської сільської, Скалатської міської, Скориківської сільської, Теребовлянської міської, Тернопільської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. №724-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Тернопільської області» затверджено Козівську територіальну громаду (смт.Козова, Козівського району), до складу якої увійшли наступні громади: Козівська, Бишківська, Будилівська, Вибудівська, Вівсянська, Вікторівська, Геленківська, Глинська, Городищенська, Дибщенська, Золотослобідська, Кальненська, Козівківська, Конюхівська, Кривенська, Малоплавучанська, Олесинська, Плотичанська, Потіцька, Теофіпільська, Ценівська, Щепанівська.

Відповідно до ст. 125 Конституції України, ст.17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судоустрій в Україні будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Суди утворюються, реорганізуються і ліквідуються законом.

Однак відповідно до п. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX».

Згідно листа Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

Відтак, оскільки позивач ОСОБА_1 проживає за адресою АДРЕСА_1 , яке до прийняття Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ належало до Козівського району, Тернопільської області, отже, вказана цивільна справа не підсудна Тернопільському міськрайонному суду Тернопільської області.

В силу вимог статті 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, про що постановляється ухвала ( п. 1 ч.1 ст. 31 ЦПК).

Відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у справі «Zand v. Austria» від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…) .

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Виходячи з зазначених вимог закону та встановлених обставин, суддя доходить висновку, що вказана цивільна справа підлягає до розгляду за місцем проживання позивача, у зв`язку із чим цивільну справу необхідно надіслати для розгляду до Козівського районного суду Тернопільської області.

Керуючись ст.ст. 27-28, 31-32, 187, 261, 353-354 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Молень Ростислав Богданович до публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «АКОРДБАНК» про захист прав споживачів, передати на розгляд до Козівського районного суду Тернопільської області (47601, Тернопільська область, Тернопільський район, селище міського типу Козова, вулиця Соборна, будинок 2).

Копію ухвали направити позивачу.

Передати справу на розгляд іншого суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі у 15-денний строк з дня проголошення, апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії.

СуддяВ. Л. Дзюбич

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.11.2023
Оприлюднено04.12.2023
Номер документу115316189
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —607/23122/23

Постанова від 20.03.2025

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 11.03.2025

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 26.02.2025

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 05.02.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні