Справа № 548/2463/23
Провадження № 2/548/607/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.11.2023 Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Старокожка В.П.,
за участю секретаря судового засідання - Безносик Д.Ю.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Хорола у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ,представник позивача ОСОБА_2 ,до Новоаврамівськоїспілки співвласниківмайнових таземельних паївпро визнанняправа власностіна нерухомемайно,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача адвокат Чубенко Ж.А., діючи в інтересах свого довірителя, звернулася до суду з вищевказаним позовом.
Позов мотивує тим, що позивач ОСОБА_1 у 2012 році придбав у відповідача Новоаврамівської спілки співвласників майнових і земельних паїв нерухоме майно - приміщення пождепо, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 . Мета придбання позивачем майна - використання приміщення як гаража для авто.
Таким чином, починаючи з 2012 року позивач відкрито володіє та користується придбаним майном за цільовим призначенням - гараж для авто. Через юридичну необізнаність право власності не було оформлене сторонами в порядку, передбаченому чинним законодавством і тому вказана нежитлова будівля (приміщення пождепо) в КП «Лубенське МБТІ» не зареєстрована, але є технічно придатною для експлуатації за призначенням - гараж (машино-місце).
Оскільки питання щодо реєстрації права власності у встановленому законодавством порядку залишається невирішеним, позивач звернувся до суду для захисту свого права у судовому порядку шляхом визнання за ним права власності на нерухоме майно - гараж (машино-місце).
26.10.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Позивач та його представник у підготовче судове засідання не з`явилися, в позовній заяві просили суд розглянути справу у їхню відсутність за наявними у справі матеріалами.
Представник відповідача Новоаврамівськоїспілки співвласниківмайнових таземельних паїв ОСОБА_3 в підготовче судове засідання не з`явився, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого судового провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно положень ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази по справі, суд вважає, що за результатами підготовчого судового провадження має бути ухвалене рішення, яким вимоги позивачів підлягають задоволенню з наступних підстав.
Фактичні обставини, встановлені судом.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що відповідно до Договору купівлі-продажу № 1 від 10 лютого 2012 року та Договору купівлі-продажу № 2 від 26 липня 2015 року, позивач ОСОБА_1 придбав у відповідача Новоаврамівської спілки співвласників майнових і земельних паїв нерухоме майно - приміщення пождепо, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 . Спочатку купив 1/3 частину приміщення, згодом інші 2/3 частини. Зазначене доводиться копіями: Договору купівлі-продажу №1 від 10 лютого 2012 року, Договору купівлі-продажу №2 від 26 липня 2015 року, накладної №1 від 10 лютого 2012 року, рахунка від 08 серпня 2015 року, квитанції до прибуткового касового ордеру №1 від 10 лютого 2012 року та квитанції до прибуткового касового ордера №2 від 08 серпня 2015 року. Мета придбання позивачем майна - використання приміщення як гараж для авто.
Рішенням виконавчого комітету Хорольської міської ради Полтавської області № 31 від 29 липня 2015 року надано підтвердження, що в АДРЕСА_1 знаходиться приміщення пождепо, яке належить ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 26 липня 2015 року, а також прохання Новоаврамівської сільської ради про видачу Лубенським МБТІ свідоцтва про право власності на приміщення пождепо. Зазначене підтверджується копією рішення виконавчого комітету Хорольської міської ради Полтавської області № 31 від 29 липня 2015 року.
Так, починаючи з 2012 року позивач відкрито володіє та користується придбаним майном за цільовим призначенням - гараж для авто. Право власності на вищевказане майно не було оформлене сторонами в порядку, передбаченому чинним законодавством. Зазначене доводиться довідкою № 185 від 18 серпня 2015 року, виданою Лубенським МБТІ, згідно якої станом на 29 грудня 2012 року нежитлова будівля (приміщення пождепо), що знаходиться в АДРЕСА_1 в КП «Лубенське МБТІ» не зареєстрована.
Згідно технічного паспорта на гараж (машино-місце) за адресою: АДРЕСА_1 та повідомлення про результати огляду об`єкта нерухомого майна від від 06.09.2023 придбане майно є технічно придатним для його експлуатації за призначенням гараж (машино-місце).
Норми права, застосовані судом.
Відповідно до ст.4ЦПКУкраїни кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Одним із принципів цивільного судочинства є диспозитивність, який полягає у тому, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявленою нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Учасник справи, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (ст. 13 ЦПК України).
Статтею 12ЦПКУкраїни передбачено, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом та кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованою Верховною радою України 17.07.1997 р., кожен при вирішенні питань щодо його цивільних прав і обов`язків або встановленні обґрунтованості будь якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Суд зазначає, що Конвенція про захист прав і основоположних свобод людини є складовою частиною загальнонаціонального законодавства України.
Згідно до ст. 55 Конституції Україниправа і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Відповідно до ст.ст.316, 317, 318, 319, 321 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Право власності є непорушним.
Відповідно до ст. 325 ЦК України суб`єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими. Законом може бути встановлено обмеження розміру земельної ділянки, яка може бути у власності фізичної та юридичної особи.
Статтею 328 цього Кодексу визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно з положеннями ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Мотивована оцінка аргументів сторін.
Судом встановлено, що позивач у 2012 році придбав у відповідача Новоаврамівської спілки співвласників майнових і земельних паїв нерухоме майно - приміщення пождепо, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , спочатку купив 1/3 частину приміщення, згодом - інші 2/3 частини з метою використання приміщення як гаража для авто, ця будівля збудована у відповідності до Державних будівельних норм і правил, є технічно придатною для експлуатації за призначенням гараж (машино-місце), що підтверджується технічним паспортом на гараж (машино-місце), повідомленням про результати огляду об`єкта нерухомого майна від 06.09.2023 та звітом про його незалежну оцінку від 03.10.2023, беручи до уваги неможливість оформлення права власності на нього у встановленому законом порядку, враховуючи визнання відповідачем позову, що не суперечить закону, не порушує законних прав чи інтересів інших осіб, суд вважає, що позов ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно - гараж (машино-місце) підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 328, 392 ЦК України, ст. ст. ст.ст. 4, 12, 13, 200, 258, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 ,представник позивача ОСОБА_2 ,до Новоаврамівськоїспілки співвласниківмайнових таземельних паївпро визнанняправа власностіна нерухомемайно задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на гараж (машино-місце), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення шляхом подачі відповідної заяви до Полтавського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_2 .
Представник позивача: ОСОБА_2 , мешканка АДРЕСА_3 , свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 1414.
Відповідач: Новоаврамівськаспілка співвласниківмайновихтаземельних паїв,адреса:с.Новоаврамівка,вул.Центральна,1Лубенського районуПолтавської області, код ЄДРПОУ 35754219.
Головуючий
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2023 |
Оприлюднено | 05.12.2023 |
Номер документу | 115358478 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Старокожко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні