Справа № 125/1750/23
Провадження 2-н/127/6787/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Дернова В.В., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «50-річчя Перемоги, 18-В»про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «50-річчя Перемоги, 18-В» звернулося до суду із заявою про стягнення у порядку наказного провадження заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали заяви, суд доходить до висновку, що слід відмовити у видачі судового наказу, з огляду на таке.
Як вбачається з доданого до заяви про видачу судового наказу розрахунку заборгованості з урахуванням 3% річних та суми втрат від інфляційних процесів, 3% річних (276,68 грн.) та втрати від інфляції (1204,43 грн.) нараховано з липня 2021 року до серпня 2023 року включно (а.с. 19).
Однак,суд неповністю погоджуєтьсяз такимрозрахунком зогляду натаке.
Відповідно доПрикінцевих таперехідних положеньЦК України, у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов`язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеноїстаттею 625цього Кодексу, а також від обов`язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення.
На переконання суду, на підставі ст. 8 ЦК України (аналогія закону) вказані положення підлягають застосуванню і до спірних правовідносин.
Отже, 3 % річних, починаючи включно з 24 лютого 2022 року, та інфляційні втрати, починаючи включно з березня 2022 року, у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування, не підлягають стягненню.
Таким чином, у стягувача - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «50-річчя Перемоги, 18-В» не виникло право грошової вимоги» на 3% річних та втрати від інфляції, починаючи з 24.02.2022 року.
Згідно із п. 8 ч. 1ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Відповідно до ч. 1ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 1, 2, 8, 9 ч. 1ст. 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст.165, 166,259,260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «50-річчя Перемоги, 18-В»про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили відповідно дост. 261 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СУДДЯ:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 05.12.2023 |
Номер документу | 115363063 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Дернова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні