Справа № 352/2012/21
Провадження № 1-кп/352/53/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2023 м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області в складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаріві ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
з участю прокурорів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_7 ,
розглянувши в режимі відео-конференції у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську кримінальне провадження з обвинувальним актом внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12021090250000038 від 03.02.2021 р. по обвинуваченню :
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, утриманця однієї неповнолітньої дитини, з вищою освітою, працюючого на посаді начальника дільниці ТзОВ «Агрофірма «Добробут Прикарпаття», українця, громадянина України, військовозобов`язаного, обраного 25.10.2015 р. депутатом Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району, Івано-Франківської області, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,-
у с т а н о в и в :
До суду 29 вересня 2021 року від прокурора Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області надійшов обвинувальний акт відносно ОСОБА_6 за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що за результатами проведення місцевих виборів 25.10.2015 р. ОСОБА_6 обрано депутатом Драгомирчанської сільської ради, Тисменицького району, Івано-Франківської області, повноваження якого визнано рішенням І сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради № 01-01/2015 від 05.11.2015 р. «Про підсумки виборів депутатів сільської ради і визнання їх повноважень» і таким чином він набув статусу депутата місцевої ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Загалом за результатами виборів до Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району увійшло 14 депутатів.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської ради є представником інтересів територіальної громади села і зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VII ОСОБА_6 , як депутат місцевої ради, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлено обов`язки депутата сільської ради, до яких входить додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів, брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень, виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, міського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.
Частиною 1 статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат місцевої ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
Кожний депутат місцевої ради у раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат місцевої ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.
При цьому, у відповідності до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради наділений правами, до яких входить: обирати і бути обраним до органів відповідної ради, офіційно представляти виборців у відповідній раді та її органах, пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами, вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті, вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов`язаних з його депутатською діяльністю, вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них, висловлюватися щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою, порушувати питання про недовіру сільському, селищному, міському голові, розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування, брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні, вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території, порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій, виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки, ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань ради та її органів до їх опублікування, оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об`єднань, якщо вони мають суспільне значення, об`єднуватися з іншими депутатами місцевої ради в депутатські групи, фракції, які діють відповідно до регламенту ради.
У відповідності до ч. 1 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
Частиною 4, 6 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради, а у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради.
Також, у відповідності до ч. 9 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті (голова та секретар місцевої ради) у двотижневий строк не скликають сесію, або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. У даному випадку сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради .
Відповідно до ч. 12 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
Згідно ч. 2 ст. 58 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.
Так, 27.08.2020 р. у зв`язку із вакантними посадами голови Драгомирчанської сільської ради та секретаря ради, за ініціативою групи депутатів Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району була скликана та проводилася чергова ХХII сесія VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району, у роботі якої прийняло участь 8 обраних депутатів з 14 обраних депутатів загального складу Драгомирчанської сільської ради.
На початку роботи ХХII сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району з числа зареєстрованих на засіданні ХХII сесії VІІ скликання депутатів ради було обрано головуючого засідання сесії ОСОБА_6 та секретаря засідання ОСОБА_8 .
У зв`язку із дорученням депутатів головувати на засіданні ХХII сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради, на підставі ч. 16 ст. 46 «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 72, 77 Регламенту Драгомирчанської сільської ради ОСОБА_6 , як головуючий, отримав повноваження здійснювати підрахунок голосів та підписувати прийняті рішення, розгляд яких здійснювався на засіданні даної сесії, тобто був уповноважений надавати відповідним документам статусу офіційних, які спричиняють наслідки правового характеру.
Під час проведення даної сесії ОСОБА_6 згідно з положеннями Примітки 1 до статті 364 Кримінального кодексу України набув статусу службової особи, яка тимчасово здійснювала функції представника органу місцевого самоврядування, виконуючи організаційно-розпорядчі обов`язки.
Одним з питань порядку денного ХХII сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району було питання щодо розгляду клопотання ТзОВ «Мавекс» про припинення права користування земельною ділянкою для будівництва АЗС площею 0,4989 га із кадастровим номером 2625880901:01:019:0104, яка розташована в с. Драгомирчани по вул. Миру та розірвання договору оренди земельної ділянки від 23.05.2006 р., зареєстрованого 07.07.2006 р. Тисменицьким районним відділом центру ДЗК за № 040631200007. За результатами поіменного голосування, 8 присутніх депутатів проголосували «за», і Драгомирчанською сільською радою в подальшому видано рішення № 914-21/2020 від 27.08.2020 р., яким задоволено клопотання ТзОВ «Мавекс».
Однак, ОСОБА_6 надані йому повноваження службової особи - головуючого на засіданні чергової ХХII сесії VІІ скликання використав із злочинною метою, в інтересах юридичної особи - ТзОВ «7-сервіс» та, діючи всупереч інтересам громади с. Драгомирчани, без розгляду на засіданні сесії Драгомирчанської сільської ради незаконно склав, підписав та скріпив гербовою печаткою сільської ради, надавши статусу офіційних документів, виготовлений ним фіктивний протокол сесії та рішення сільської ради.
При цьому, головуючий на засіданні ХХII сесії VІІ скликання сільський депутат Драгомирчанської сільської ради ОСОБА_6 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи, що право користування ТзОВ «Мавекс» земельною ділянкою площею 0,4989 га із кадастровим номером 2625880901:01:019:0104, яка розташована в с. Драгомирчани по вул. Миру, на підставі Рішення № 914-21/2020 від 27.08.2020 р. припинено, діючи, у порушення вимог п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 68 Регламенту Драгомирчанської сільської ради, без розгляду вказаного питання на постійній комісії ради та засіданні чергової ХХII сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради, користуючись наданими йому службовими повноваженнями, вніс до протоколу ХХII сесії VІІ скликання завідомо неправдиві відомості про питання надання в оренду ТзОВ «7-сервіс» земельної ділянки площею 0,4989 га, із кадастровим номером 2625880901:01:019:0104, яка розташована в с. Драгомирчани по вул. Миру терміном на 25 років з правом її викупу.
Протокол ХХII сесії VІІ скликання від 27.08.2020 р. ОСОБА_6 особисто підписав та скріпив гербовою печаткою Драгомирчанської сільської ради, надавши йому в такий спосіб статусу офіційного документу.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_6 , 27.08.2020 р., перебуваючи в приміщенні Драгомирчанської сільської ради, за адресою вул. Надрічна, 74, с. Драгомирчани, Тисменицького району, Івано-Франківської області, склав, особисто підписав та скріпив гербовою печаткою, надавши статусу офіційного документу Рішення ХХII сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради від 27.08.2020 р. № 917-22/2020, в яке вніс завідомо неправдиві відомості про надання в оренду ТзОВ «7-сервіс» земельної ділянки площею 0,4989 га із кадастровим номером 2625880901:01:019:0104, яка розташована в с. Драгомирчани по вул. Миру терміном на 25 років з правом викупу, із встановленням орендної плати за землю у розмірі 10% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки та укладення договору оренди даної земельної ділянки.
Цього ж дня ОСОБА_6 завідомо неправдиве рішення ХХII сесії VІІ скликання Драгомирчанської сільської ради від 27.08.2020 р. № 917-22/2020 видав зацікавленим особам ТзОВ «7-сервіс», керівником якого з Драгомирчанською сільською радою укладено договір оренди згаданої земельної ділянки терміном до 27.08.2045 р.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_6 заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за скоєне кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності. Потерпілих від скоєного кримінального правопорушення немає та шкоди скоєним кримінальним правопорушенням не завдано. Просив клопотання задоволити.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_7 клопотання свого підзахисного підтримала, просила його задоволити.
Прокурор не заперечував щодо звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності, відповідно до ст.ст. 285-288 КПК України.
ОСОБА_6 роз`яснено суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження.
Досудовим розслідуванням встановлено, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, вчинене обвинуваченим ОСОБА_6 27.08.2020 року.
Вчинене обвинуваченими кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, згідно ст. 12 КК України, відносяться до категорії нетяжких злочинів, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі від двох до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певно діяльністю на строк до трьох років.
Згідно ч. 4 ст. 12 КК України, нетяжким злочином є передбачене КК України діяння, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк не більше п`яти років.
Відповідно до ст. 49 ч. 1 п. 2 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло такі строки : три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання на строк не більше двох років.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КК України, перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання, з часу вчинення кримінального проступку - п`ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності. Якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п`ятнадцять років.
Згідно ч. 3 ст. 49 КК України, перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Судом встановлено, що перебіг давності притягнення ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності не зупинявся і не переривався, останній не ухилявся від досудового розслідування та суду, та до закінчення строків давності не скоїв нового кримінального правопорушення.
Згідно ч.2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. Ухвала суду про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що з дня вчинення ОСОБА_6 неправомірного діяння передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, який згідно ст.12 КК України відносяться до категорії нетяжких злочинів, минуло три роки три місяці чотири дні, а відповідно до вимог ст. 49 КК України трьохрічний строк притягнення останнього до кримінальної відповідальності за вчинене неправомірне діяння сплив, то його слід звільнити від кримінальної відповідальності в зв`язку із закінченням сроків давності. Будь-які інші обставини, які б виключали можливість застосування щодо ОСОБА_6 норм ст. 284 КПК України та ст. 49 КК України, судом не встановлені.
Цивільний позов в даному кримінальному провадженні заявлено не було.
Запобіжний захід до ОСОБА_6 не обирався.
Питання про судові витрати та долю речових доказів, по даному кримінальному провадженні, суд вирішує відповідно до вимог ст.ст. 100, 124 КПК України.
На підставі наведеного, ст.ст. 12, 49 КК України, керуючись ст. ст. 284 - 286, 288, 314 -316, 372 КПК України, суд,
у х в а л и в :
Звільнити ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 366 КК України у кримінальному провадженні внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12021090250000038 від 03.02.2021 року, на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Кримінальне провадження № 12021090250000038 від 03.02.2021 року про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 3665 КК України,- закрити.
Цивільний позов в даному кримінальному провадженні заявлено не було.
Запобіжний захід до ОСОБА_6 не обирався.
Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_6 на користь держави 2059,44 грн. понесених Івано-Франківським НДЕКЦ МВС України судових витрати на залучення експертіву в даному кримінальному провадженні.
Речові докази по даному кримінальному провадженні (а.с. 123-124), що зберігаються при матеріалах даного кримінального провадження - повернути за приналежністю до Драгомирчанської сільської ради, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд, Івано-Франківської області протягом семи діб з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 05.12.2023 |
Номер документу | 115365015 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні