Справа № 462/9495/23
провадження 1-кс/462/2314/23
У Х В А Л А
04 грудня 2023 року слідчий суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 , розглянувши матеріали скарги Вищого професійного училища № 20 м. Львова на бездіяльність відділу поліції № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області,-
встановив:
Вище професійне училище № 20 м. Львова звернулося до слідчого судді Залізничного районного суду м. Львова із скаргою, в якій просить зобов`язати відділ поліції № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості зазначені у заяві про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування.
Слідчий суддя, вивчивши скаргу вважає, що дана скарга підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування регламентовано § 1 глави 26 КПК України.
Зокрема, п. 1 ч. 1 ст.303КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені, зокрема, бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником.
При цьому, згідно із ч. 1 ст.304КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Вказаний у даній нормі закону процесуальний строк обчислюється з моменту прийняття рішення, вчинення відповідної дії чи допущення бездіяльності. При оскарженні дії чи бездіяльності обчислення строку оскарження починається із дня, що наступає після останнього дня, який відведено КПК для вчинення слідчим, дізнавачем або прокурором відповідної дії. При цьому, відповідно до даної норми закону, лише у випадках коли рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Як вбачається зі змісту скарги, Вище професійне училище № 20 м. Львова 09.11.2023 звернулося із заявою про вчинення кримінального правопорушення до ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, початком строку допущення уповноваженою особою бездіяльності за заявою Вищого професійного училища № 20 м. Львова від 09.11.2023 про вчинення кримінального правопорушення (невнесення відомостей до ЄРДР) є 11.11.2023.
Відтак, десятиденний строк на оскарження бездіяльності слідчого, на підставі ст. 115 КПК України, сплив 20.11.2023.
Як вбачається з матеріалів скарги, таку подано до суду 04.12.2023, як вбачається із штампу вхідної кореспонденції, тобто з пропуском строку, передбаченого ч. 1 ст. 304 КПК України.
Окрім цього, питання поновлення пропущеного строку у скарзі Вище професійне училище № 20 м. Львова не порушує.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст.304КПК України скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого ч. 1 цієї статті, і особа,яка їїподала,не порушуєпитання пропоновлення цьогостроку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Враховуючи, що Вище професійне училище № 20 м. Львова, подавши скаргу із пропущенням строку на звернення із такою, не заявляє клопотання про поновлення строку на оскарження бездіяльності ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя дійшов переконання, що дану скаргу слід повернути.
Водночас скаржнику слід роз`яснити, що згідно із положеннями ч.7 ст.304 КПК України повернення скарги не позбавляє його права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
Керуючись ст. 303, 304, 395 КПК України, слідчий суддя-
постановив:
скаргу Вищого професійного училища № 20 м. Львова на бездіяльність відділу поліції №1 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області повернути.
Роз`яснити особі, яка подала скаргу, що згідно із ч. 7 ст.304КПК України повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду у порядку, передбаченому КПК України.
Копію ухвали про повернення скарги невідкладно надіслати скаржнику разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня отримання її копії безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 05.12.2023 |
Номер документу | 115367422 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Іванюк І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні