Ухвала
від 01.12.2023 по справі 911/501/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"01" грудня 2023 р. Справа № 911/501/20

Суддя Бацуца В. М. розглянувши заяву Київського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств про видачу дублікату виконавчого листа № 911/501/20

у справі № 911/501/20

за позовом Заступника керівника Фастівської місцевої прокуратури Київської області, м. Фастів, Київська область

в інтересах держави в особі:

1) Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, м. Київ;

2) Київського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, м. Київ

до:

1) Фермерського господарства Татусеві кізоньки, с. Великі Гуляки, Фастівський район, Київська область;

2) Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу Родинний добробут, с. Великі Гуляки, Фастівський район, Київська область

про стягнення 222 614, 58 грн

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Рішенням Господарського суду Київської області від 16.12.2023 р. у справі № 911/501/20 за позовом Заступника керівника Фастівської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, Київського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств до ФГ Татусеві кізоньки, СОК Родинний добробут про стягнення 222 614, 58 грн позовні вимоги задоволено частково, присуджено до стягнення з Фермерського господарства Татусеві Кізоньки (08511, вул. Дачна, буд. 56, с. Великі Гуляки, Фастівський район, Київська область; ідентифікаційний код 41521010) на користь Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (01001, вул. Бориса Грінченка, буд. 1, м. Київ; ідентифікаційний код 20029342) в особі Київського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (01004, вул. Велика Васильківська, буд. 13/1, кім. 206, м. Київ; ідентифікаційний код 20077542) 197 000 (сто дев`яносто сім тисяч) грн 00 (нуль) коп. основної заборгованості, 4 939 (чотири тисячі дев`ятсот тридцять дев`ять) грн 30 (тридцять) коп. інфляційних збитків, 2 919 (дві тисячі дев`ятсот дев`ятнадцять) грн 37 (тридцять сім) коп. 3 % річних, 17 428 (сімнадцять тисяч чотириста двадцять вісім) грн 93 (дев`яносто три) коп. пені.

04.02.2021 р. на виконання вищевказаного рішення судом було видано відповідний наказ.

30.11.2023 р. до канцелярії суду від позивача-2 надійшла заява б/н від 21.11.2023 р. про видачу дублікату виконавчого листа № 911/501/20, у якій він просить суд видати дублікат виконавчого листа № 911/501/20, виданого Господарським судом Київської області про стягнення з Фермерського господарства Татусеві Кізоньки (08511, вул. Дачна, буд. 56, с. Великі Гуляки, Фастівський район, Київська область; ідентифікаційний код 41521010) на користь Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (01001, вул. Бориса Грінченка, буд. 1, м. Київ; ідентифікаційний код 20029342) в особі Київського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (01004, вул. Велика Васильківська, буд. 13/1, кім. 206, м. Київ; ідентифікаційний код 20077542) 197 000 (сто дев`яносто сім тисяч) грн 00 (нуль) коп. основної заборгованості, 4 939 (чотири тисячі дев`ятсот тридцять дев`ять) грн 30 (тридцять) коп. інфляційних збитків, 2 919 (дві тисячі дев`ятсот дев`ятнадцять) грн 37 (тридцять сім) коп. 3 % річних, 17 428 (сімнадцять тисяч чотириста двадцять вісім) грн 93 (дев`яносто три) коп. пені.

Вказана заява не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.

Згідно з ст. 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України, що введена в дію з 18.10.2023 р.) у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

2. Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.

3. Визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою у порядку, визначеному цим Кодексом (автоматизований розподіл справ).

4. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

5. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

6. Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

7. Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

В умовах воєнного чи надзвичайного стану у разі знеструмлення електромережі суду чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, суд може вручати особі, яка зареєструвала електронний кабінет, будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, у паперовій формі.

8. Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Особливості використання електронного підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення відповідних відомостей.

9. Суд проводить розгляд судової справи за матеріалами у формах, визначених Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

10. Процесуальні та інші документи і докази в паперовій формі зберігаються в додатку до справи в суді першої інстанції та у разі необхідності можуть бути оглянуті учасниками справи чи судом першої інстанції, або витребувані судом апеляційної чи касаційної інстанції після надходження до них відповідної апеляційної чи касаційної скарги.

11. Несанкціоноване втручання в роботу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та в автоматизований розподіл справ між суддями тягне за собою відповідальність, установлену законом.

12. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система підлягає захисту із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

13. Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положення, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), розробляються Державною судовою адміністрацією України та затверджуються Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.

Як вбачається із змісту позовної заяви і доданих до неї матеріалів та згідно відомостей з Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи позивач-2 - Київське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств станом на 21.11.2023 р. та на даний момент не зареєстрував електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що не відповідає вимогам ст. 6 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ст. 170 цього ж кодексу передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

2. Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

3. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.

4. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

До вказаної заяви не додано жодних належних та допустимих доказів, що підтверджували б сплату позивачем-2 судового збору у встановленому розмірі. Таких доказів не зазначено і в переліку додатку до заяви

За таких обставин зазначена заява позивача-2 про видачу дублікату виконавчого листа № 911/501/20 підлягає поверненню позивачу-2 без розгляду з вказаних підстав.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 6, 170, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Повернути Київському відділенню Українського державного фонду підтримки фермерських господарств заяву б/н від 21.11.2023 р. про видачу дублікату виконавчого листа № 911/501/20 та додані до неї матеріали без розгляду.

2.Роз`яснити учасникам справи, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду у встановленому порядку.

3.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена протягом десяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя В.М.Бацуца

Дата ухвалення рішення01.12.2023
Оприлюднено06.12.2023
Номер документу115372523
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 222 614, 58 грн

Судовий реєстр по справі —911/501/20

Судовий наказ від 05.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 05.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 01.12.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Рішення від 16.12.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 09.12.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 19.11.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні