Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8485/23
Провадження № 2/711/2640/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27.11.2023 м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ПозарецькаС.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до приватного підприємства «Облагрохім-2000» про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Хорошуна Сергія Анатолійовича, звернувся у Придніпровський районний суд м.Черкаси з позовом до приватного підприємства «Облагрохім-2000», в якому просить стягнути з відповідача на свою користь оплату за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 7110136400:04:001:0486, площею 2,3813га, у розмірі 20000грн. 00коп. Крім того, просить стягнути з відповідача на свою користь сплачений судовий збір та витрати на правову допомогу.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1 ст.4 ЦПК України).
Згідно із статтею 129 Конституції України одними з основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що заяву подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства.
Як визначено у ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом (ч. 2 ст. 12 ЦПК України).
Крім того, згідно з п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Як зазначено у частині 5 статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, процесуальним законодавством визначено наступні види підсудності: загальна (стаття27 ЦПК України), альтернативна (стаття 28 ЦПК України), підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами (стаття29 ЦПК України) та виключна (стаття30 ЦПК України).
Так, за правилами виключної підсудності, які встановлені, зокрема частиною першою статті30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Таким чином, якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду та не допустити судовий процес у безладний рух, так як право на суд не є абсолютним.
Вивчивши подану позивачем позовну заяву, вбачається, що зазначені положення закону не виконані. Так, звертаючись до суду із даним позовом, у порушення приписів п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позивач не зазначив відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
До того ж, у прохальній частині позовної заяви заявлено вимогу про стягнення з відповідача плати за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 7110136400:04:001:0486, площею 2,3813га, у розмірі 20000грн. 00коп.
Суд звертає увагу позивача на те, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають з приводу нерухомого майна.
Виключна підсудність застосовується до тих вимог, які стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Словосполучення «з приводу нерухомого майна» необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення.
Отже, даний позов виникає із приводу нерухомого майна. Таким чином, позивачу необхідно надати підтверджуючі відомості про те, що земельна ділянка з кадастровим номером 7110136400:04:001:0486 знаходиться на території Придніпровського району м.Черкаси, з метою визначення територіальної юрисдикції (підсудності) даної справи саме Придніпровському районному суду м.Черкаси, враховуючи норми ч.1 ст.30 ЦПК України.
За таких підстав, позивачу слід усунути зазначені недоліки та подати до суду позовну заяву з дотриманням всіх вказаних вимог закону. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк на усунення недоліків.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху та надати можливість позивачу належним чином оформити та подати до суду позов.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.4, 19, 27, 28, 58-62, 95, 174-177, 185, 258-261 ЦПК України суддя,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного підприємства «Облагрохім-2000» про стягнення коштів,- залишити без руху.
Позивачу необхідно усунути, вказані у мотивувальній частині ухвали недоліки, у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
У випадку неусунення вказаних недоліків позовна заява буде визнана не поданою та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту їх підписання суддею.
Повний текст ухвали складено 27.11.2023.
Суддя: С. М. Позарецька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 06.12.2023 |
Номер документу | 115375906 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні