Справа № 583/3014/14-к
1-кп/583/28/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" грудня 2023 р. Охтирського міськрайонногосуду Сумськоїобласті ОСОБА_1 в ходіпідготовки дорозгляду кримінальногопровадження № 12013200060000855від 25.05.2013за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочинів, передбачених ч.1,ч.3ст.191КК України,-
встановила:
На розгляді Охтирського міськрайонного суду перебуває зазначене кримінальне провадження.
27.11.2023 від свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 надійшло клопотання про проведення їх допиту в режимі відеоконференції з Лебединським районним судом Сумської області, посилаючись на погіршення погодних умов та, у зв`язку з цим, неможливістю прибути до Охтирського міськрайонного суду Сумської області.
Вивчивши клопотання суд дійшов висновку про доцільність його задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 336 КПК Українисудове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Частина 2ст. 336 КПК Українипередбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно ч. ч. 4, 6ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення оперативності судового провадження, вбачаються наявними підстави для задоволення вказаного клопотання.
Керуючись ст.336,369,371,372 КПК України, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання задовольнити.
Здійснити дистанційне судове провадження по кримінальному провадженню, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за№ 12013200060000855від 25.05.2013за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочинів, передбачених ч.1,ч.3ст.191КК України, під час якого допит свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , проживаючих за адресою: АДРЕСА_1 , проводити у приміщенні Лебединського районного суду Сумської області.
Виконання ухвали суду в частині забезпеченнявідеоконферензв`язку з Лебединським районним судом Сумської області доручити головному спеціалісту з інформаційних технологій Охтирського міськрайонного суду Сумської області.
Доручити відповіднимслужбовим особамЛебединського районного суду Сумської області забезпечити відеоконферензв`язок з Охтирським міськрайонним судом Сумської області.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбаченіКПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 06.12.2023 |
Номер документу | 115392259 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Яценко Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні