Справа № 686/12038/23
Провадження № 2/686/3892/23
УХВАЛА
05 грудня 2023року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі: головуючого судді Козак О.В.,
при секретарі Кошельник Ю.С.,
за участю: позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача, третьої особи ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Хмельницькому справу за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області в особі Голови комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області Рокицького Володимира Володимировича, Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Пенсійний Фонд України, про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
встановив:
В провадженні Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області перебуває вищевказана цивільна справа.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що його обрано до складу профспілкового комітету первинної профспілкової організації працівників Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, що підтверджується протоколом конференції №7 від 14.01.2023 року. Його звільнення відбулось без згоди профспілкових організацій.
Представник відповідача, третьої особи в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив, пояснивши, що даних про отримання згоди профспілкової організації на звільнення позивача не має.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є членом профспілкового комітету первинної профспілкової організації працівників Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області.
Окрім цього, судом встановлено, що звільнення ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України проведено без попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).
Відповідно до ч.1 ст.43 КЗпП України розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), 2-5, 7 статті 40 і пунктами 2 і 3 статті 41 цього Кодексу, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.
Відповідно до ч. 9 ст. 43 КЗпП України, якщо розірвання трудового договору з працівником проведено роботодавцем без звернення до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), суд зупиняє провадження по справі, запитує згоду виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) і після її одержання або відмови виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) в дачі згоди на звільнення працівника (частина перша цієї статті) розглядає спір по суті.
Верховним Судом у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду в постанові від 05 вересня 2019 року у справі № 336/5828/16 (провадження № 61-30894сво18) викладено правовий висновок: "як при звільненні члена профспілкової організації без отримання попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації (стаття 43 КЗпП України), так і при звільненні члена виборного профспілкового органу без отримання попередньої згоди виборного органу, членом якого він є, а також вищого виборного органу цієї профспілки (стаття 252 КЗпП) суд має зупинити провадження по справі та запитати відповідний орган щодо згоди на звільнення. Відсутність такого рішення на час звільнення працівника сама по собі не є безумовною підставою для його поновлення на роботі, оскільки така згода або незгода на звільнення може бути витребувана судом при вирішенні трудового спору".
Враховуючи наведене, заслухавши пояснення учасників процесу, а також, що позивач є членом профспілкового комітету первинної профспілкової організації працівників Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 35994827), суд вважає за доцільне зупинити провадження у справі для виконання вимог ч. 9 ст.43 КЗпП України.
Керуючись ч. 9 ст. 43 КЗпП України, ст.ст. 258-261, 353 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Запитати згоду або відмову у наданні згоди у виборного органу первинної профспілкової організації працівників Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області на звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника юридичного відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, у зв`язку із скороченням чисельності та штату працівників на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України.
До одержання рішення виборного органу Первинної профспілкової організації працівників Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, провадження у справі зупинити.
Копію ухвали направити до Первинної профспілкової організації працівників Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області (адреса: 29000, м.Хмельницький, вул.Проскурівська,18), для виконання.
Ухвала в частині звернення до профспілкової організації оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя:
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 07.12.2023 |
Номер документу | 115404865 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Козак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні