ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"27" листопада 2023 р.м. ХарківСправа № 922/2186/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши справу
за заявою Фізичної особи ОСОБА_1
до Фізичної особи ОСОБА_1
про неплатоспроможність
за участю : ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 11.01.2021 припинено процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 , визнано банкрутом ОСОБА_1 , введено процедуру погашення боргів ОСОБА_1 , призначено керуючим реалізацією майна боржника Шкурупія Олексія Олеговича арбітражного керуючого Дворніченка О.О.
08.11.2023 через кабінет системи "Електронний суд" від керуючого реалізацією арбітражного керуючого Дворніченка О.О. надійшов звіт про виконану роботу станом на 08.11.2023 та звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів.
Ухвалою суду від 09.11.2023 відкладено розгляд звіту керуючого реалізацією майна про виконану роботу з інформацією про фінансове становище і майно боржника при проведенні процедури погашення боргів боржника, звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів у справі № 922/2186/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 на 27.11.2023.
Керуючий реалізацією арбітражний керуючий Дворніченко О.О. своїм правом на участь у справі в режимі відеоконференції не скористався, в телефонному режимі повідомив суд, що на даний час не має можливості приєднатися до судового засідання
Присутній в судовому засіданні боржник вважає, що керуючим реалізацією були здійснені всі заходи в процедурі погашення боргів, тому просить суд затвердити звіт керуючого реалізацією арбітражного керуючого Дворніченка О.О. про виконану роботу в процедурі погашення боргів; завершити процедуру погашення боргів ОСОБА_1 та закрити провадження у справі.
Кредитори в судове засідання не з`явились, будь-яких заперечень з приводу звіту керуючого реалізацією до суду не надали, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.
Суд вважає, що нез`явлення інших учасників справи не перешкоджає розгляду звіту керуючого реалізацією арбітражного керуючого Дворніченка О.О. про погашення боргів та звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів в судовому засіданні 27.11.2023.
Дослідивши матеріали справи та поданий арбітражним керуючим Дворніченком О.О. звіт, заслухавши пояснення боржника, суд встановив наступне.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 30.07.2020 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів боржника; керуючим реструктуризацією боржника призначено арбітражного керуючого Дворніченка Олександра Олексійовича; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
31.07.2020 на офіційному сайті оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Ухвалою господарського суду Харківської області від 22.09.2020 (попереднє засідання) визнано вимоги Акціонерного товариства "Альфа-Банк" у загальному розмірі 265 271,61 грн., з яких основний борг - 260 825,79 грн., неустойка (штраф, пеня) - 241,82 грн., судовий збір за подачу заяви з грошовими вимогами - 4 204,00 грн.; визнано вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Мілоан" у загальному розмірі 52 101,46 грн., з яких основний борг - 47 897,46 грн., судовий збір за подачу заяви з грошовими вимогами - 4 204,00 грн.; визнано вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Фінфорс" у загальному розмірі 33031,00 грн., з яких основний борг - 28 827,00 грн., судовий збір за подачу заяви з грошовими вимогами - 4 204,00 грн.
Поза межами строку, визначеного ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до суду надійшли вимоги АТ КБ "ПриватБанк" та ТОВ "Манівео швидка фінансова допомога".
Ухвалою суду від 24.11.2020 визнано вимоги Акціонерного товариства Комерційного банку "ПриватБанк" у загальному розмірі 12 674,09 грн. (основний борг), судовий збір за подачу заяви з грошовими вимогами - 4 204,00 грн.
Ухвалою суду від 08.12.2020 визнано вимоги ТОВ "Манівео швидка фінансова допомога" у загальному розмірі 56 200,00 грн., які складаються з суми основного боргу в розмірі 20 000,00грн. та 36 200,00грн. процентів за користування кредитом, судовий збір за подачу заяви з грошовими вимогами - 4 204,00 грн.
Інших заяв з кредиторськими вимогами до боржника на адресу суду та керуючого реалізацією майна боржника не надходило.
В подальшому, постановою господарського суду Харківської області від 11.01.2021 припинено процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 , визнано банкрутом ОСОБА_1 , введено процедуру погашення боргів ОСОБА_1 , призначено керуючим реалізацією майна боржника Шкурупія Олексія Олеговича арбітражного керуючого Дворніченка О.О.
На виконання постанови суду керуючим реалізацією були виконані певні заходи направлені на виявлення майна банкрута, а саме направлені відповідні запити в органи, відповідальні за реєстрацію прав власності та зроблені запити до відповідних реєстрів. Згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна за вказаними параметрами запиту в ДРОРМ інформація щодо ОСОБА_1 відсутня. Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за вказаними параметрами запиту інформація щодо ОСОБА_1 відсутня. Згідно листа з Державної служби морського та річкового транспорту України (морська адміністрація) відсутні записи щодо суден, власником або судовласником яких є банкрут (запит було зроблено під час процедури реструктуризації). Згідно відповіді Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області за ОСОБА_1 та членами його родини сільськогосподарської техніки, самохідних машин та механізмів не обліковується.
Керуючим реалізацією був здійснений пошук інформації в Автоматизованій системі виконавчого провадження Міністерства юстиції України виконавчих проваджень, в яких би стягувачем був ОСОБА_1 або члени його родини, за результатами пошуку інформації, щодо таких проваджень - не знайдено.
Також арбітражним керуючим Дворніченком О.О. був здійснений пошук інформації в Єдиному державному реєстрі судових рішень будь-яких цивільних справ, позивачем в яких був би ОСОБА_1 або члени його родини, за результатами пошуку інформації, щодо таких рішень або судових справ, що знаходяться на розгляді - не знайдено.
Крім того, керуючим реалізацією арбітражним керуючим Дворніченком О.О. в присутності боржника проведено інвентаризацією майна банкрута за адресою : АДРЕСА_2 та складено акт інвентаризації майна, до якого включено наступне майно : кухонний гарнітур, кухонний стіл з 4 стільцями, ліжко, дитяче ліжко, дитячий стіл, дитяче крісло, шафу, диван, крісла (2 шт.), одежу та взуття, предмети побуту - кухонний посуд та інші побутові речі (предмети гігієни, побутова хімія), електрочайник, кавоварку, блендер, мікрохвильову піч, холодильник, пральну машину. Оцінка вищевказаного майна не проводилась, оскільки її вартість не перевищуєтридцяти розмірів заробітної плати. Іншого майна керуючим реалізацією майна банкрута не виявлено.
Ухвалою суду від 09.03.2023, з огляду на те, що майно, перелічене в акті інвентаризації майна від 01.02.2021, є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника та членів його сім`ї, суд клопотання арбітражного керуючого Дворніченка О.О. про виключення майна зі складу ліквідаційної маси банкрута задовольнив та виключив з ліквідаційної маси боржника майно, на яке згідно з законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб, а саме: кухонний гарнітур, кухонний стіл з 4 стільцями, ліжко, дитяче ліжко, дитячий стіл, дитяче крісло, шафу, диван, крісла (2 шт.), одежу та взуття, предмети побуту - кухонний посуд та інші побутові речі (предмети гігієни, побутова хімія), електрочайник, кавоварку, блендер, мікрохвильову піч, холодильник, пральну машину.
15.03.2021 кредиторам та банкруту направлено повідомлення про скликання зборів кредиторів. 12.04.2021 складено протокол про неявку представників кредиторів за вказаною в повідомленні адресою в призначений час. Під час підготовки до зборів, призначених на 12.04.2021 р., кредиторам електронним шляхом направлялись звіти, які мали бути предметом розгляду, жодних зауважень або пропозицій керуючим реалізацією у відповідь не отримано.
Керуючим реалізацією було встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ України та отримує пенсію за вислугу років. Відповідно до довідки про доходи №5796356499778715 сума пенсії боржника за період з 01.06.2021 по 30.06.2023 складає 263510,38 грн
Разом із тим, суд звертає увагу на те, що згідно з ч.7 ст.131 Кодексу України з процедур банкрутства до складу ліквідаційної маси не включаються кошти, що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування.
Також було встановлено, що боржник отримує дохід в вигляді заробітної плати за місцем роботи - ГУ НП в Харківській області, згідно довідки ГУ НП в Харківській області №943 від 31.09.2023, виданої за місцем роботи банкрута заробітна плата ОСОБА_1 за жовтень 2023 р. склала 34849,81 грн. З метою погашення заборгованості перед кредиторами боржником здійснено перерахування на рахунки, вказані в заявах про визнання кредитором, частини заробітної плати (за винятком суми в розмірі мінімальної заробітної плати). Згідно п. 5 ст. 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік. Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 № 2710-IX розмір мінімальної заробітної плати передбачений на рівні 6700,00 грн. Таким чином сума розмір грошових коштів, направлених на часткове погашення заборгованості становив 28149,81 грн, з яких 17461,33 грн. сплачено АТ "Сенс Банк", який є правонаступником АТ "Альфа-Банк" (62,03%- розмір % від загальної суми вимог), 3428,64 грн. сплачено ТОВ "Мілоан" (12,18%), 2173,16 грн. сплачено ТОВ "Фінфорс" (7,72 %), 1111,92 грн. сплачено АТ КБ "Приватбанк" (3,95 %), 3974,76 грн. сплачено ТОВ "Манівео швидка фінансова допомога" (14,12 %).
У зв`язку з недостатністю майнових активів боржника непогашеними залишились грошові вимоги кредиторів у загальному розмірі 399536,35 грн.
Отже, станом на час розгляду звіту керуючого реалізацією, боржником було частково погашені кредиторські вимоги. Іншого майна, що підлягає включенню до ліквідаційної маси та за рахунок якого можливе погашення кредиторської заборгованості керуючим реалізацією не виявлено. Не повідомляють таких відомостей і кредитори у справі.
Суд зазначає, що положення Кодексу України з процедур банкрутства не передбачають схвалення зборами кредиторів підсумкового звіту ліквідатора (керуючого реалізацією).
Кредитори фізичної особи ОСОБА_1 заперечень щодо підсумкового звіту про виконану арбітражним керуючим роботу в процедурі реалізації майна боржника у справі суду не надали.
Також керуючим реалізацією був поданий звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, відповідно до якого загальний розмір грошової винагороди арбітражного керуючого Дворніченка О.О. за весь час виконання ним повноважень керуючого реалізацією фізичної особи ОСОБА_1 становить 256217,15 грн., його витрати в процедурі погашення боргів становлять 2368,84 грн. Проте, враховуючи той факт, що більший час проведення процедури було поставлено «на паузу» (в зв`язку з повномасштабним вторгненням збройних сил РФ на територію України і зокрема в Харківську область), невизначеністю джерел фінансування, незадовільний фінансовий стан банкрута та неотримання кредиторами більшої частини боргу керуючий реалізацією відмовляється від отримання грошової винагороди, а відшкодування витрат просить покласти на банкрута. ОСОБА_1 не висловив заперечень стосовно відшкодування витрат за його рахунок.
Відповідно ч. 1 ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з ч.ч. 6-7 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені або погашені частково у процедурі задоволення вимог кредиторів, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи в порядку, встановленому цивільним законодавством.
Статтею 134 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів. Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; сплати аліментів; виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.
Відповідно до ст. 135 Кодексу України з процедур банкрутства протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом. Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що керуючий реалізацією майна боржника арбітражний керуючий Дворніченко О.О. здійснив всі заходи з проведення процедури погашення боргів боржника та надавала документи, що свідчать про її завершення, а також відсутність у банкрута будь-яких активів, які можливо було б направити на погашення кредиторської заборгованості, суд вважає за необхідне затвердити звіт керуючого реалізацією майна боржника Шкурупія Олексія Олеговича; завершити процедуру погашення боргів боржника ОСОБА_1 ; звільнити боржника - ОСОБА_1 від боргів, окрім боргів за вимогами, передбачених ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства, та закрити провадження у справі.
Керуючись статтями 133-135 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 233-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити звіт керуючого реалізацією майна боржника Шкурупія Олексія Олеговича, у тому числі звіт про нарахування основної грошової винагороди та витрат за підсумками процедури погашення боргів.
Завершити процедуру погашення боргів боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , вважати погашеними.
Звільнити боржника - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) від боргів, окрім боргів за вимогами, передбачених ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства.
Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; сплати аліментів; виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.
Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом. Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.
Закрити провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з дня постановлення.
Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 04.12.2023.
Суддя Яризько В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 07.12.2023 |
Номер документу | 115408537 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Яризько В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні