Рішення
від 05.12.2023 по справі 925/1412/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2023 року м. Черкаси Справа № 925/1412/23

Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін, справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Скай Софт"</a>,

до відповідача - Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області,

про стягнення 166 875,45 грн,,

16.10.2023 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Скай Софт"</a> з вимогою стягнути з Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області заборгованість на суму 166 875,45 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою відповідачем за поставлені послуги згідно договору про постачання електричної енергії Споживачу № 3936-1 від 01.02.2023.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору про постачання електричної енергії Споживачу № 3936-1 від 01.02.2023 в частині неоплати за поставлену електричну енергію.

Ухвалою від 20.10.2023 господарський суд відкрив провадження у справі №925/1385/23 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами. Постановив розпочати розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін 20.11.2023.

Від відповідача надійшов відзив, в якому він просить задовольнити позов у повному обсязі та зазначає, що Між ТОВ "Скай Софт", яке діє на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою від "24" січня 2020 року № 198, в особі директора Бурячинського Сергія Васильовича, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Черкаською загальноосвітньою школою І - III ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області, в особі директора Кочмар Ольги Анатоліївни, що діє на підставі Статуту, дійсно було укладено договір про постачання електричної енергії Споживачу № 3936-1 від 01 лютого 2023р.

Відповідач погоджується, що як зазначено в позовній заяві, заборгованість відповідача перед позивачем виникла в частині несплати за поставлену електричну енергію відповідно до умов Договору. Вищевказане підтверджується документами, які містяться в додатках позивача, а саме:

1) рахунок на оплату № 1140;

2) акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 1130;

3) акт звіряння взаємних розрахунків та Розрахунок суми заборгованості Черкаської загальноосвітньої школи І - III ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області перед ТОВ "Скай Софт" за надані послуги з постачання електричної енергії згідно договору №3936-1 від 01.02.2023.

Відповідач погоджується, що ним дійсно були отримані зазначені вище документи за допомогою засобів поштового зв`язку, однак добровільна оплата по вищезгаданій заборгованості не була проведена через відсутність бюджетних асигнувань. Відповідач зазначає, що у разі задоволення позовних вимог, зобов`язується сплатити заборгованість у примусовому порядку.

Також у відзиві відповідач погоджується з позовною заявою та позицією позивача, заперечень не має.

Дослідивши поданий відзив, господарський суд дійшов висновку про те, що за своїм змістом він є визнанням позову відповідачем.

Відповідно до ч. 1, 2ст. 252 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Згідно з ч. 1, 2ст. 191 ГПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

Відзив, в якому відповідачем визнано позов підписано директором Ольгою Кочмар, яка, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є керівником та підписантом відповідача. Відтак суд перевірив, що особа, яка підписала заяву не обмежена у повноваженнях на її подання.

Розглянувши матеріали справи, з урахуванням відзиву, в якому відповідач визнає позов, суд встановив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини сторін.

01.02.2023 ТОВ "Скай Софт" (Постачальник), який діє на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою від "24" січня 2020 року № 198 та Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області (Споживач) підписали Договір № 3936-1 про постачання електричної енергії споживачу. (далі - Договір)

Відповідно до п. 1.1. Договору, цей Договір встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції Споживачу.

До умов цього Договору застосовуються положення Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ), інші чинні нормативно-правові акти, що регулюють постачання електричної енергії.

Далі по тексту цього Договору Постачальник або Споживач іменуються Сторона, а разом - Сторони. (п. 1.2. Договору)

За цим Договором Постачальник продає електричну енергію "код ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник" - 09310000-5 - електрична енергія (Електрична енергія)" Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, включно з тарифом на послуги з передачі електричної енергії, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору. (п. 2.1. Договору)

Обов`язковою умовою для постачання електричної енергії Споживачу є наявність у нього укладеного в установленому порядку з оператором системи розподілу договору про надання послуг з розподілу, на підставі якого Споживач набуває право отримувати послугу з розподілу електричної енергії. (п. 2.2. Договору)

Постачання електричної енергії Споживачу здійснюється у строк з 01.02.2023р. до 31.12.2023р. включно. (п. 3.1. Договору)

Постачальник за цим Договором не має права вимагати від Споживача будь-якої іншої плати за електричну енергію, що не визначена у комерційній пропозиції, яка є додатком до цього Договору. (п. 3.3. Договору)

Місце поставки та обсяг постачання електричної енергії Споживачу: 21 500 кВт./год; Україна, 18030, Черкаська область, місто Черкаси, вул. Нарбутівська, буд. 206, межа балансової належності електроустановок замовника. (п. 3.4. Договору)

Споживач розраховується з Постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком до цього Договору. Загальна вартість цього Договору на момент його укладення становить 92 270,83 грн. (дев`яносто дві тисячі двісті сімдесят грн. 83 коп.) без ПДВ, крім того ПДВ - 18 454,17 грн. (вісімнадцять тисяч чотириста п`ятдесят чотири грн. 17 коп.), разом з ПДВ - 110 725,00 грн. (сто десять тисяч сімсот двадцять п`ять грн. 00 коп.). З урахуванням ст. 48 Бюджетного кодексу України зобов`язання Споживача за цим договором в частині оплати поставленої електричної енергії виникають у 2023 році, та в межах асигнувань, встановлених кошторисом, а за наявності інших джерел фінансування, що не встановлюються кошторисом - в межах фактичного надходження відповідних коштів Споживачу. Реєстрація бюджетного зобов`язання здійснюється з урахуванням абз. 2 ч. 2.2. наказу Міністерства фінансів України від 02.03.2012 р. № 309 "Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов`язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України" (у випадку, якщо даний Договір підлягає реєстрації в органах Державної казначейської служби України). (п. 5.1. Договору)

Спосіб визначення ціни електричної енергії зазначається в комерційній пропозиції Постачальника. (п. 5.2. Договору)

Ціна електричної енергії має зазначатися Постачальником у рахунках про оплату електричної енергії за цим Договором, у тому числі у разі її зміни. (п. 5.3. Договору)

Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць. (п. 5.4. Договору)

Розрахунки Споживача за цим Договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання (далі - спецрахунок).

Оплата вартості електричної енергії за цим Договором здійснюється Споживачем виключно шляхом перерахування коштів на спецрахунок Постачальника та у безготівковому порядку.

Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок Постачальника надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього Договору. Спецрахунок Постачальника зазначається у платіжних документах Постачальника, у тому числі у разі його зміни. (п. 5.5. Договору)

Оплата рахунка Постачальника за фактично спожиту електричну енергію за Договором має бути здійснена Споживачем у строк не більше ніж 5 робочих днів з моменту отримання рахунку та акту приймання-передачі електричної енергії Споживачем, що надсилаються Споживачу після завершення розрахункового періоду.

Всі платіжні документи, що виставляються Постачальником Споживачу, мають містити чітку інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погоджені Сторонами цього Договору, а також інформацію щодо адреси, телефонів, офіційних веб-сайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки. (п. 5.6. Договору)

Споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього Договору. (пп. 1 п. 6.2. Договору)

Постачальник має право отримувати від Споживача плату за поставлену електричну енергію. (пп. 1 п. 7.1. Договору)

За невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену цим Договором та чинним законодавством. (п. 9.1. Договору)

Цей Договір набирає чинності з дати його підписання і діє в частині постачання електричної енергії з дати, вказаної у цьому Договорі, та в цілому до "31" грудня 2023 року, а в частині взятих на себе зобов`язань Сторонами - до їх повного виконання. (п. 13.1. Договору)

До справи додано Заяву-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу, що є Додатком 1 до Договору про постачання електричної енергії споживачу. (далі - Заява-приєднання)

У Заяві-приєднання визначено персоніфіковані дані Споживача, серед яких:

Назва суб`єкта господарювання - Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області;

Код ЄДРПОУ - 25728145;

Адреса об`єкта, ЕІС-код точки (точок) комерційного обліку (місце поставки) - 62Z516459353911D - м.Черкаси, Черкаська ЗОШ №25; 62Z205430215318B - м.Черкаси, Черкаська ЗОШ №25.

Початок постачання електроенергії з "01" лютого 2023 р.

Також відповідач підписав Комерційну пропозицію про постачання електричної енергії споживачу, що є Додатком 2 до договору № 3936-1 від "01" лютого2023 року. (далі - Комерційна пропозиція)

У Комерційній пропозиції сторони визначили:

- Ціна (тариф) електричної енергії: Ціна та умови постачання електричної енергії для підприємств та установ, які фінансуються з державного чи місцевого бюджету, визначається за результатами проведення процедури закупівлі.

1. Тариф електричної енергії з врахуванням вартості тарифу на передачу та ПДВ 5,15 грн./кВт*год, на загальну суму: 110 725,00 грн. з ПДВ.

2. Обсяг електричної енергії - 21 500 кВт;

- Спосіб оплати за електричну енергію та звіряння фактичних обсягів спожитої електроенергії: Для підприємств, які фінансуються з державного чи місцевого бюджету: Оплата за спожиту електричну енергію у розрахунковому періоді здійснюється за ціною (тарифом) визначеною договором за результатами публічної закупівлі за 1 кВт/год (1МВт/год). Розрахунки Споживача за цим Договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.

Споживач протягом трьох днів з дати одержання примірників акту приймання-передачі електричної енергії, зобов`язується повернути Постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі електричної енергії, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання. При відсутності письмової відмови та факту надсилання підписаного примірника акту приймання-передачі Постачальнику, акт приймання-передачі вважається затвердженим Споживачем. Вмотивованою відмовою від підписання Сторони визнають:

- фактичні обсяги споживання надані Постачальником не відповідають даним комерційного обліку;

- ціна за одиницю товару не відповідає умовам договору;

- Термін (строк) виставлення рахунку та термін його оплати: Оплата рахунка Постачальника за Договором має бути здійснена Споживачем протягом не більше ніж 5 робочих днів з моменту отримання рахунку та акту приймання-передачі електричної енергії Споживачем, що надсилаються Споживачу після завершення розрахункового періоду.

Всі платіжні документи, що виставляються Постачальником Споживачу, мають містити чітку інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погоджені Сторонами цього Договору, а також інформацію щодо адреси, телефонів, офіційних веб-сайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки.

Позивач до справи додає копію Рахунку на оплату № 1140 за договором № 3936-1 від 01.02.2023 за електроенергію за червень 2023р. на загальну суму з ПДВ - 166 875,45 грн з ПДВ та копію Акту приймання-передачі робіт (надання послуг) № 1130 за договором № 3936-1 від 01.02.2023 щодо надання послуг позивачем: електроенергія за червень 2023р. на загальну суму з ПДВ- 166 875,45 грн. Проте, зазначений Акт сторонами не підписано.

08.08.2023 позивач звернувся до відповідача з претензією Про неналежне виконання договірних зобов`язань згідно договору на послуги з постачання електричної енергії № 3936-1 від 01.02.2023 на суму 166 875 грн. 45 коп. (в порядку ст. 222 ГК України), в якій просив провести повну оплату за договором в порядку та на умовах визначених договором протягом 5 (п`ять) днів з моменту отримання даної претензійної вимоги.

Згідно з наданими позивачем доказами, а саме копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, відповідач зазначену претензію отримав 22.08.2023.

Проте, як стверджує позивач та що визнає відповідач, останній свої зобов`язання за спірним Договором не виконав, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Так позивач нараховує заборгованість відповідача за період 01.06.2023 - 30.06.2023 з оплати поставленої електроенергії в сумі 166 875,45 грн.

Розглядаючи спір, господарський суд застосовує такі положення чинного законодавства.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 275 Господарського кодексу України (далі - ГК України), за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".

Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії", постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.

Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Згідно з п. 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 за № 312 (далі - ПРРЕЕ), укладення, внесення змін, продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами, здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил.

Для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку).

На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.

Електропостачальники зобов`язані повідомляти оператора системи розподілу (передачі) про укладення та припинення договору із споживачем в установленому цими Правилами порядку.

При переході права власності (користування) на об`єкт до нового власника (користувача) переходять права та обов`язки за договорами, укладеними відповідно до цих Правил.

Відповідно до ч. 1, 7 ст. 193 ГК України, яка за змістом кореспондується зі ст. 525, 526 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Факт надання послуг позивачем підтверджується копією Акту приймання-передачі робіт (надання послуг) № 1130 за договором № 3936-1 від 01.02.2023 щодо надання послуг позивачем: електроенергія за червень 2023р. на загальну суму з ПДВ- 166 875,45 грн, який хоча і не підписаний сторонами, проте відповідач у відзиві підтверджує отримання послуг з постачання електроенергії в обсягах та вартістю, зазначеною в Акті.

Ціна електричної енергії має зазначатися Постачальником у рахунках про оплату електричної енергії за цим Договором, у тому числі у разі її зміни. (п. 5.3. Договору)

Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць. (п. 5.4. Договору)

Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок Постачальника надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього Договору. Спецрахунок Постачальника зазначається у платіжних документах Постачальника, у тому числі у разі його зміни. (п. 5.5. Договору)

Оплата рахунка Постачальника за фактично спожиту електричну енергію за Договором має бути здійснена Споживачем у строк не більше ніж 5 робочих днів з моменту отримання рахунку та акту приймання-передачі електричної енергії Споживачем, що надсилаються Споживачу після завершення розрахункового періоду. (п. 5.6. Договору)

У Комерційній пропозиції сторони узгодили, що оплата рахунка Постачальника за Договором має бути здійснена Споживачем протягом не більше ніж 5 робочих днів з моменту отримання рахунку та акту приймання-передачі електричної енергії Споживачем, що надсилаються Споживачу після завершення розрахункового періоду.

08.08.2023 позивач звернувся до відповідача з претензією Про неналежне виконання договірних зобов`язань згідно договору на послуги з постачання електричної енергії № 3936-1 від 01.02.2023 на суму 166 875 грн. 45 коп. (в порядку ст. 222 ГК України), в якій просив провести повну оплату за договором в порядку та на умовах визначених договором протягом 5 (п`ять) днів з моменту отримання даної претензійної вимоги. Разом з Претензією позивач надіслав відповідачу Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 1130 та Рахунок на оплату № 1140, що є додатками до Претензії.

Згідно з наданими позивачем доказами, а саме копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, відповідач зазначену Претензію, а отже, і Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 1130 та Рахунок на оплату № 1140 отримав 22.08.2023.

Отже, строк оплати заборгованості з оплати електроенергії за Договором у відповідача сплив 28.08.2023.

Відповідач у відзиві визнає отримання ним поштою Рахунку на оплату № 1140 за договором № 3936-1 від 01.02.2023 за електроенергію за червень 2023р. на загальну суму з ПДВ - 166 875,45 грн з ПДВ та Акту приймання-передачі робіт (надання послуг) № 1130 за договором № 3936-1 від 01.02.2023 щодо надання послуг позивачем: електроенергія за червень 2023р. на загальну суму з ПДВ- 166 875,45 грн.

Проте, як стверджує позивач та що визнає відповідач, ні в установлений Договором строк, ні поза межами такого строку відповідач зобов`язання з оплати електроенергії не виконав.

Отже, вимога позивача про стягнення з відповідача 166 875,45 грн заборгованості за поставлену електроенергію є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Як уже зазначено вище, відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Згідно з ч. 4 ст. 191 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд не встановив обставин того, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, встановив, що позов є обґрунтованим, а тому дійшов висновку щодо задоволення позову повністю.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно з ч. 1 ст. 130 ГПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Аналогічна норма міститься в ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 2 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Господарський суд враховує, що 20.10.2023 господарський суд відкрив провадження у справі №925/1385/23 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами, отже, тридцяти денний строк з дня відкриття провадження у справі сплив 20.11.2023.

Відзив, в якому відповідач визнав позовні вимоги надійшов до суду засобами поштового зв`язку 23.11.2023.

Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку. (ч. 7 ст. 116 ГПК України)

Відповідно до довідки поштового оператора, яка міститься на конверті, в якому до суду надійшов відзив, дата відправлення останнього - 14.11.2023.

Отже, на підставі викладеного, господарський суд доходить висновку про те, що відповідач звернувся до суду з відзивом, в якому визнав позовні вимоги, до початку розгляду справи по суті.

У зв`язку з тим, що відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, позивачу підлягає поверненню з Державного бюджету України 50% судового збору, сплаченого при поданні позову. Решта 50 % судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. 74, 76 - 77, 129, 130, 191, 233, 236 - 241, 247, 251-252, 326 - 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області (ідентифікаційний код 25728145, вул. Нарбутівська, буд. 206, м. Черкаси, 18030) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Скай Софт"</a> (ідентифікаційний код 32654545, вул. Ольги Олійник, буд. 6, м. Сміла, Черкаська обл., 20702) 166 875,45 грн заборгованості, яка виникла у зв`язку з несплатою відповідачем за поставлені послуги згідно договору про постачання електричної енергії Споживачу № 3936-1 від 01.02.2023, а також 1 342 грн судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Скай Софт"</a> (ідентифікаційний код 32654545, вул. Ольги Олійник, буд. 6, м. Сміла, Черкаська обл., 20702) із Державного бюджету України 50% судового збору сплаченої на підставі платіжної інструкції від 06.10.2023 № 4782 в сумі 1 342 грн (оригінал якої залишається в справі).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Оригінал рішення надіслати позивачу, копію - відповідачу.

Повне рішення складено та підписано 05.12.2023.

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.12.2023
Оприлюднено07.12.2023
Номер документу115408759
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —925/1412/23

Судовий наказ від 01.01.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Рішення від 05.12.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 20.10.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні