Номер провадження 2/754/3258/23
Справа №754/6161/23
РІШЕННЯ
Іменем України
16 листопада 2023 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Зотько Т.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Стар Скай» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСББ «Стар Скай» звернулося до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги. Вимоги позову обґрунтовано тим, що ОСББ «Стар Скай» створено у будинку АДРЕСА_1 та діє у відповідності до вимог чинного законодавства. Відповідачка на підставі Договору №3/354 на утримання в належному стані багатоповерхового житлового будинку та компенсацію витрат по забезпеченню електропостачанням та водопостачанням від 10.06.2020 року є власником та проживає у квартирі АДРЕСА_1 . Відповідно до вказаного договору, відповідачка зобов`язується забезпечити своєчасну оплату наданих послуг за встановленим тарифом у встановлені строки та умовах, передбачені договором. ОСББ «Стар Скай» як виконавець послуг з обслуговування помешкань житлового будинку, приміщень загального користування, сходових клітин, прибудинкової території, рішеннями загальних зборів у встановленому законом порядку затверджував розмір внеску (тарифу) на утримання будинку та прибудинкової території, що встановив у 2022-2023 роках - 8,72 грн. за 1 кв. м. загальної площі квартири від повідки, яка становить 49 кв. м.. Відповідачка спожиті житлово-комунальні послуги оплачує нерегулярно та не у повному обсязі, внаслідок чого, станом на 01.04.2023 утворилася заборгованість у розмірі 13 719,12 грн.. Вказана заборгованість утворилася за період з 01.01.2022 року та зазначена в Акті звіряння взаємних розрахунків, складеного станом на 05.04.2023 рік, а відтак, позивач вимушений звернутися до суду та просить стягнути з відповідачки заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги з урахуванням індексу інфляції та 3 % річних у загальному розмірі 13 775, 27 грн..
Ухвалою судді від 17.05.2023 року у вказаній вище справі вирішено питання про доцільність її розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, учасникам процесу роз`яснено право подати заяви по суті справи та заяви з процесуальних питань відповідно до положень чинного ЦПК України.
Відповідачка по справі повідомлялась судом про розгляд даного провадження належним чином, шляхом направлення поштової кореспонденції суду, про що свідчить відмітка на рекомендованому повідомленні про її вручення.
04.07.2023 через канцелярію суду ОСОБА_1 було подано відзив на позовну заяву, переданий судді 05.07.2023. Зі змісту якого заперечувала проти вимог вказаної позовної заяви, оскільки позивач постійно вписує неіснуючі послуги та нарахування, про що вона неодноразово повідомляла позивача листами, а відтак вважає позовні вимоги необґрунтованими, на підставі чого просила суд закрити провадження по справі.
Згідно отриманої інформації від Деснянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) встановлено про відсутність актового запису про зміни імені, однак в ході перевірки було виявлено актовий запис про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , складений Відділом 21.06.2022 за №691. При необхідності за запитом, ухвалою суду, тощо Відділом може бути надіслано копію відповідного актового запису або повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб.
Ухвалою судді Деснянського районного суду м. Києва від 04.09.2023 було витребувано від Деснянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві (м.Київ, пр.Червоної Калини,15-А) копію відповідного актового запису або повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , складений Відділом 21.06.2022 за №691.
20.09.2023 на виконання ухвали суду Деснянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві надав суду повний витяг про шлюб з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою судді від 21.09.2023 року вищевказану позовну заяву було залишено без руху з наданням представнику позивача часу надати суду позовну заяву в належному вигляді з належно зазначеним прізвищем, іменем та по батькові відповідача, з доказом направлення відповідачці.
27.09.2023 на виконання ухвали суду стороною позивача було усунуто вказані недоліки.
Ухвалою судді від 02.10.2023 було подовжено строк розгляду справи за позовом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін на 30 днів з дня постановлення даної ухвали.
Відповідачка по справі повідомлялась судом про розгляд судом даного провадження у встановленому законом порядку, 30.10.2023 на електронну адресу суду від відповідачки надійшло пояснення, відповідно до яких заперечує проти позовних вимог у повному обсязі.
Згідно вимог ч.13 ст.7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
У відповідності до ч.8 ст.279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Положеннями ст.174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності
Статтями 15, 16 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
10.06.2020 між ОСББ «Стар Скай» в особі Голови правління Сеннікова В.І. та ОСОБА_1 , яка є власником квартири АДРЕСА_1 укладено Договір 3/354 на утримання в належному стані багатоповерхового житлового будинку та компенсацію витрат по забезпеченню електропостачанням та водопостачанням за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до п.1.1 Договору власник зобов`язується забезпечити своєчасну оплату наданих послуг за встановленим тарифом у встановлені строки та умовах, передбачені цим Договором. Виконавець зобов`язується забезпечити належну експлуатацію житлового будинку, якісне та своєчасне надання підприємствам-постачальниками житлово-комунальних послуг, забезпечує відповідні умови користування неподільним та загальним майном власників.
За нормами п. 2.1.6. Договору, в разі наявності у Власника заборгованості по комунальним платежам та зборам Виконавець має право звертатись до Суду для примусового стягнення заборгованості.
В п. 2.3.3. Договору зазначено, що Власник має право Вимагати від Виконавця інформації про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо.
Згідно з п. 2.2.10. Договору, виконавець зобов`язаний подавати споживачеві в установленому законодавством порядку або на його запит необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання , режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо.
Пунктом 3.1. Договору передбачено, що розмір оплати за надання Виконавцем послуг нараховується щомісячно відповідно до даного Договору та його Додатків.
Відповідно до п.3.2. Договору, вбачається, що Виконавець тимчасово до моменту виконання технічних умов ПАТ «Київводоканал» , та підключення житлового будинку до мереж водопостачання, сприяє третім особам в забезпеченні житлового будинку послугами водопостачання.
Пунктом 3.3. Договору встановлено, що оплата за спожиті послуги вноситься Власником щомісячно і своєчасно, тобто 20 (двадцятого) числа, на поточний рахунок ОСББ «Стар Скай», визначений в розділі 8 даного Договору.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Згідно з вимогами ч. 2, 5 ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об`єднання. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Статтею 15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено обов`язок співвласника у багатоквартирному будинку виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення (ст. 20 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку").
Статтею 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право, зокрема, вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів. Реалізація таких прав об`єднання здійснюється його правлінням за дорученням загальних зборів та відповідно до статуту об`єднання.
Всупереч вказаним положенням чинного законодавства та Статуту ОСББ, відповідачка ОСОБА_1 не виконувала належним чином своїх обов`язків, визначених Статутом, та не сплачувала вчасно і в повному обсязі внески на оплату житлових послуг, витрат по експлуатації і ремонту будинку, утриманню прибудинкової території, що порушує право позивача на одержання плати в установлений законодавством строк та доказів зворотному з боку відповідачки суду надано не було.
Як встановлено судом, у відповідачки, станом на 01.04.2023 утворилася заборгованість у розмірі 13 719,12 грн.. Вказана заборгованість утворилася за період з 01.01.2022 року та зазначена в Акті звіряння взаємних розрахунків, складеного станом на 05.04.2023 рік.
Відповідно до положень ст. 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
П.п. 1, 10 п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» дають визначення житлово-комунальних послуг як результату господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та визначення комунальних послуг як результату господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Частиною 1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Згідно із ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Порядок оплати за житлово-комунальні послуги визначений у статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якою передбачено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
За приписами ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пунктів 18, 20, 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, споживач зобов`язаний оплачувати комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, квитанції тощо). Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
За приписами ст. 179 ЖК УРСР користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.1.2. Договору вбачається, що забезпечення надання послуг водопостачання, не виконується тимчасово до моменту виконання технічних умов ПАТ «Київводоканал», та підключення житлового будинку до мереж водопостачання, сприяє третім особам в забезпеченні житлового будинку послугами водопостачання.
Враховуючи вищевикладене, позивачем не надано доказів укладання договору з ПАТ «Київводоканал» щодо надання послуг водопостачання, крім того, як зазначено в договорі, станом на день його укладення, надання послуги водопостачання тимчасово не виконуються, а тому підстав для стягнення заборгованості за спожиті послуги водопостачання у суду відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Стаття 26 Закону України «Про електроенергетику» передбачає, що споживання енергії можливе лише на підставі договору енергопостачальником. Споживач енергії зобов`язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.
Відповідно до п. 1 Правила регулюють відносини між громадянами (споживачі електричної енергії) та енергопостачальниками. Правила обов`язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.
Пунктом 5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов`язків сторін.
Згідно з п. 10.2 ПКЕЕ Споживач електричної енергії зобов`язаний, зокрема: користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору; додержуватись вимог нормативно-технічних документів та умов договорів; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію нормативно-правових актів законодавства України; забезпечувати функціонування власних розрахункових засобів обліку електричної енергії відповідно до вимог нормативно-технічних документів та паспортних даних заводу-виробника відповідних засобів обліку; своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень; забезпечувати збереження і цілісність встановлених на його території (у його приміщенні) розрахункових засобів обліку електричної енергії та ломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування; не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані постачальнику електричної енергії (електропередавальній організації), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
При цьому, судом було встановлено, що позивачем не надано доказів того, що ним з відповідачкою було укладено договір про постачання електричної енергії та про постачання холодної води, з наданого суду розрахунку не вбачається яку кількість електроенергії та холодної води відповідачкою було спожито за вказаний період, за яким тарифом було нарахування спожитої електроенергії та холодної води , а відтак суд не вбачає підстав стягнення заборгованості за електроенергію та постачання холодної води.
Згідно зі ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору і одностороння відмова від зобов`язання не допускається.
Таким чином, суд здійснивши самостійно розрахунок заборгованості, розмір заборгованості відповідачки за надані житлово-комунальні послуги, а саме за утримання будинку і прибудинкової території та ремонтний фонд в загальному розмірі складає 5 394,84 грн. підлягають стягненню судом на користь позивача.
Що стосується вимог позивача щодо стягнення індексу інфляції та 3 % річних суд зазначає наступне.
Згідно з вимогами ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
У зв`язку з військовою агресією, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п.20 ч.1 ст.106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05.00 годин 24.02.2022 строком на 30 діб.
Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, та Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX), продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб.
Поставновою КМУ від 05.03.2022 року №206 "Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану", нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі; стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, утвореної після 24 лютого 2022 р. з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, споживачів та/або членів їх сімей, які покинули своє місце проживання та надали виконавцю комунальних послуг, управителю багатоквартирного будинку, іншій уповноваженій співвласниками особі у паперовій або електронній формі довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи згідно з додатком 2 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312), або інші документи, що підтверджують їх відсутність у житловому та/або нежитловому приміщенні, будинку, в яких вони є споживачами на підставі укладених договорів (з місця тимчасового проживання в іноземній державі, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби тощо).
Як вбачається з Акту звіряння взаємних розрахунків за період 01.02.2022 - 24.04.2023, сальдо на 01.02.2022 - 2868,85 грн., разом з тим 14.02.2022 відповідачкою було сплачено 2013,79 грн., різниця становить 855,06 грн., разом з тим вказаний акт не містить розшифрування за які саме послуги було нараховано та відповідно внесено оплату відповідачкою та з чого складається боргова складова, а відтак суд позбавлений дійти висновку про законність нарахування інфляційної складової та 3% річних за даний період.
Крім того, здійснивши перевірку розрахунку позивача інфляційної складової та 3% річних за лютий 2022 року, суд приходить до висновку про відсутність підстав для стягнення з відповідачки коштів у визначеному позивачем загальному розмірі 48,84 грн., з тих підстав, що розмір заборгованості зазначений позивачем для розрахунку інфляційної складової та 3% річних не відповідає дійсному розміру боргу, відображеному в Акті від 24.04.2023, а відтак вказані вимоги не є обгрунтованими позивачем належним чином та не підлягають задоволенню судом.
Відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення.
Згідно з вимогами ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору ( ст. 95 ЦПК України)
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (ч. 1 ст. 77 ЦПК України).
Відповідно до положень ч. 1, 3 ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Виходячи зі змісту ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Згідно з вимогами статті 264 ЦПК під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; та докази на їх підтвердження.
З огляду на викладене правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, у якому, серед інших прав і обов`язків сторін, на боржників покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора (частина 1 статті 509 Цивільного кодексу України) - вимагати сплату грошей за надані послуги.
Відповідачкою не надано суду доказів на спростування розрахунку заборгованості в частині утримання будинку та прибудинкової території та ремонтного фонду, наданого позивачем.
Виходячи з наведеного, з урахуванням здійсненого судом розрахунку заборгованості, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідачки на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1 342, 00 грн..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 11, 14, 509, 512, 525, 526,625ЦК України, 81,141, 175-177, 280-289 ЦПК України,ст. 162, 179 ЖК України, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» , суд
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Стар Скай» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Стар Скай» (місцезнаходження: м.Київ, вул.М.Закревського, 42-а, код ЄДРПОУ 40694307) заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території та по внескам до ремонтного фонду в загальній сумі - 5 394,84 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1342,00 грн.
В задоволенні інших вимог позову - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У випадку проголошення у судовому засіданні лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення суду складений 01.12.2023.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 08.12.2023 |
Номер документу | 115445408 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Зотько Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні