Ухвала
від 01.12.2023 по справі 127/36909/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/36909/23

Провадження 1-кс/127/14649/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2023 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого СВ Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про проведення огляду АЗС «СПЕКТР-ОЙЛ», колонок паливних роздавальних, резервуарів для наливу та зберігання рідин, інших приміщень автозаправної станції, яка розміщена на земельній ділянці із кадастровим номером 0510100000:02:113:0133, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_3 звернулася до Вінницького міського суду Вінницької області з клопотанням, яке погоджене з прокурором, про проведення огляду.

Клопотання мотивовано тим, що слідчим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023020010001563 від 19.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на проведення огляду.

Під час розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що у ході моніторингу соціальної мережі «Facebook» на сторінці ОСОБА_4 виявлено публікацію щодо сумнівної мережі АЗС під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у якій вказано, що в ході купівлі палива на АЗС зазначеної мережі надаються чеки, на яких міститься QR-код і жоден з даних кодів не пробивається в податковій службі.

Відділенням розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого відділу Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області за даним фактом здійснюється досудове розслідування матеріалів кримінального провадження № 12023020010001563, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

Так, у ході досудового розслідування встановлено, що на території Вінницької міської об`єднаної територіальної громади розміщено три АЗС «SPECTR-OIL», а саме за наступними адресами: м. Вінниця, вул. Данила Нечая, б/н; м. Вінниця, Турбівське шосе, 6 км; АДРЕСА_1 .

Законом України від 20.09. 2019№128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій усфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків всфері торгівлі і послуг» встановлено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції вготівковій та/або вбезготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) усфері торгівлі, громадського харчування та послуг, атакож операції зприймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, вобов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений впаперовій та/або електронній формі утому числі, але не виключно, звідтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду.

QR-код дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію зрозрахунковим документом за структурою даних, що вньому міститься.

Для цього покупець товару має здійснити сканування QR-коду: навести камеру власного гаджета (планшета, телефону) на QR-код, після чого відкриється посилання, за яким можна переглянути розрахунковий документ на сайті Державної податкової служби України.

За зазначеними вище адресами розташування АЗС фактично здійснюється збут пального без належних дозвільних документів, що додатково підтверджується тим, що в отриманих після придбання палива фіскальних чеках, жоден QR-код не опрацьовується (не сканується) будь-якими пристроями.

У тому числі в ході досудового розслідування на запит слідчого отримано інформацію про те, що працівниками Головного управління ДПС у Вінницькій області неодноразово здійснювалась фактична перевірка АЗС «Спектр-Ойл» за адресою: м. Вінниця, вул. Юзвинська, б/н. У ході фактичної перевірки виявлено ряд порушень, зокрема реалізація необлікованого пального; реалізація пального без відповідних дозвільних документів: ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним; не обладнано рівнемірами-лічильниками рівня пального два введених в експлуатацію резервуари.

У тому числі слідчим 24.11.2023 проведено огляд відкритої ділянки місцевості, розташованої поруч із АЗС «Спектр-Ойл» за адресою: м. Вінниця, вул. Юзвинська, б/н. Проведеним оглядом встановлено, що за вказаною адресою наявний ціновий стенд АЗС, на території наявний металевий резервуар, що дає підстави вважати, шо АЗС здатна здійснювати роздрібну торгівлю пальним.

Наразі встановлено, що одна з АЗС «СПЕКТР-ОЙЛ» розміщена за адресою: АДРЕСА_1 та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером: 0510100000:02:113:0133. Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 351119755 від 19.10.2023, зазначена земельна ділянка на праві приватної власності належить ОСОБА_5 та суборендарем якої являється ТОВ «СПЕКТР-ОЙЛ» (код ЄДРПОУ 42748922).

У ході досудового розслідування із метою перевірки належності якості пального, виникла необхідність у проведенні судової експертизи матеріалів, речовин та виробів, для призначення якої необхідно здійснити відбір зразків пального.

Відповідно до ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Відповідно до ч. 3 ст. 237 КПК України, із метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

Враховуючи вище викладене, а також те, що здобуття доказів та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення в інший спосіб неможливо, наразі виникла необхідність у проведенні огляду.

На підставі викладеного, слідчий просила слідчого суддю клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий не з`явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримала у повному обсязі.

Слідчий суддя дослідивши клопотання та додані до нього матеріали в їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за відсутності фіксації процесу технічними засобами.

Відповідно дост.237КПК Українипередбачено,що зметою виявленнята фіксаціївідомостей щодообставин вчиненнякримінального правопорушенняслідчий,прокурор проводятьогляд місцевості,приміщення,речей,документів такомп`ютерних даних. Огляджитла чиіншого володінняособи здійснюєтьсязгідно зправилами цьогоКодексу,передбаченими дляобшуку житлачи іншоговолодіння особи. Огляд комп`ютерних даних проводиться слідчим, прокурором шляхом відображення у протоколі огляду інформації, яку вони містять, у формі, придатній для сприйняття їх змісту (за допомогою електронних засобів, фотозйомки, відеозапису, зйомки та/або відеозапису екрана тощо або у паперовій формі).

Згідно ст. 234 КПК України обшук проводитьсяз метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,відшукання знаряддякримінального правопорушенняабо майна,яке булоздобуте урезультаті йоговчинення,а такожвстановлення місцезнаходженнярозшукуваних осіб. Обшукпроводиться напідставі ухвалислідчого суддімісцевого загальногосуду,в межахтериторіальної юрисдикціїякого знаходитьсяорган досудовогорозслідування,а укримінальних провадженняхщодо злочинів,віднесених допідсудності Вищогоантикорупційного суду,-на підставіухвали слідчогосудді Вищогоантикорупційного суду. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий, дізнавач обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Частиною 1 ст. 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст.234 КПК передбачено, що клопотання про обшук має містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

Крім цього, п. 4 ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий, дізнавач не доведе, що відшукуванні речі, документи, які мають відношення до кримінального провадження, мають суттєве значення для кримінального провадження та можуть перебувати за вказаною у клопотанні адресою. Будь яких належних та допустимих доказів, в підтвердження того, що з часу внесення відомостей до ЄРДР на земельній ділянці, можуть знаходитися речі та документи, або слідова інформація, яка має відношення до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України слідчому судді в ході розгляду клопотання надано, доведено не було. Крім того, не було надано обґрунтованих доказів в підтвердження необхідності проведення огляду.

З огляду на вищенаведене, враховуючи те, що в ході розгляду встановлено необґрунтованість та недоведеність клопотання, тому слідчий суддя дійшов висновку, що у задоволенні клопотання слідчого СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про проведення огляду АЗС «СПЕКТР-ОЙЛ», колонок паливних роздавальних, резервуарів для наливу та зберігання рідин, інших приміщень автозаправної станції, яка розміщена на земельній ділянці із кадастровим номером 0510100000:02:113:0133 слід залишити без задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про проведення огляду АЗС «СПЕКТР-ОЙЛ», колонок паливних роздавальних, резервуарів для наливу та зберігання рідин, інших приміщень автозаправної станції, яка розміщена на земельній ділянці із кадастровим номером 0510100000:02:113:0133 залишити без задоволення.

Відповідно до ч. 6 ст. 234 КПК України у разі відмови у задоволенні клопотання про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи слідчий, прокурор не має права повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук того самого житла чи іншого володіння особи, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.12.2023
Оприлюднено08.12.2023
Номер документу115456655
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —127/36909/23

Ухвала від 01.12.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Каленяк Р. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні